Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megszűnt a munkahelyem, ebben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszűnt a munkahelyem, ebben az esetben mi alapján fizetek majd gyerektartást a volt feleségemnek egy gyerekre?

Figyelt kérdés

A mostani feleségemnek sikerült elhelyezkednie szerencsére pillanatok alatt egy varrodába.Most nekem kell intézni,hogy gyesre menjek a pici mellé.Most akkor jövő hónaptól abból tiltják a gyerektartást,vagy figyelembe veszik a feleségem jövedelmét is a mi esetünkben?A picik mellé anyaságira kell majd mennem,ami hamarosan bekövetkezik,abból hogyan és mennyit kell majd fizetnem a volt feleségemnek?A mostani feleségem fizuja számítana majd?Nálunk 100% oda figyelést igényel a pici baba,orvoshoz is járunk vele,tehát a gúnyos megjegyzéseket hanyagolják!

Köszönöm!34/f


2010. júl. 22. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A feleséged fizetését nem fogják figyelembe venni,mert ehhez senkinek semmi köze.Mivel eddig fizettél gyerektartást,és gondolom továbbra is fizetnél csak jelenleg nincs miből..

Ezért neked kell kérned a bíróságtól,hogy egyéb okok miatt tárgyalják újra a gyerektartás összegét..

Azért mert neked egy új családban lett még egy gyermek,így az előző házasságból származó gyermeked nem szenvedhet hiányt..Nem tudom,hogy gyesből vonnak-e le gyerektartást,de azt tudom,hogy a gyerektartás a törvény szerint a fizetés 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a...

Csak megjegyzem,hogy az én férjemnek sem volt állása amikor elváltunk,és a minimálbér 20%-át fizeti..Azóta született neki is kislánya de továbbra is fizetnie kell,függetlenül attól hogy mennyit keres a felesége..

2010. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miből, de hogy nem a jelenlegi párod fizetéséből kell fizetned az biztos.

Kérdezz ügyvédet, vagy a bírósági panasznapon felvilágosítanak.

2010. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válszát kiegészíteném annyival, hogy az "új" gyerek miatt kérhets csökkentést, ha túl magas a gyt amit fizetned kell.

Az exfeleségeddel nem tudsz erről beszélni?

Milyen a viszonyotok? Nehogy azt higyje szándékosan csinálod.

2010. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Apám (tudtommal)munkanélkülin van,amit kap,annak a húsz százalékát küldi nekem,vagyis 13 000 Ft-ot...................

Nem teljesen értem,ettől is,attól is van egy-egy gyerek?

A mostani feleséged jövedelméből nem fognak semmit levonni,a volt feleséged csak a te jövedelmedből tarthat igényt tartásra.

2010. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!Sajnos az exfeleségemmel hiába próbáltam,nem tudtam beszélni,neki mindenképpen kell pénz...

Oké,fizetek is,de nem mindegy per pillanat,hogy mennyit.Amiben tudom,segítem majd őket,hiszen eddig is így volt!Panasznapon a bíróságra megyek majd és kérek felvilágosítást,köszönöm a válaszokat még egyszer!

2010. júl. 22. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy az exednek mi kell, senkit nem fog érdekelni. Sajnos sok ilyen pénzéhes nő van, akinek csak addig kell egy férfi, ameddig pénze van. Ilyen volt az én feleségem is. Viszont most neked kell kérned a gyermektartásdíj módosítását, ami értelemszerűen a mostani rendszeres jövedelmed 20%-a lesz. De csak a te jövedelmed, a feleségedé nem, ahhoz neki semmi köze. Viszont az kérdés, hogy milyen címen kapsz pénzt, mert nem minden után kell fizetned, tehát lehet hogy ezután megúszhatod az egészet, az exed meg csak főjön a saját levében. Egy ügyvédet viszont megérne a dolog.
2010. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
maximum a minimálbér 20%-a,ami kb 15ezer forint...annél csak kevesebbet fizethetsz,többet nem
2010. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 22. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!