Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy is van értelme házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy is van értelme házassági tanácsadóhoz menni, ha csak tutira az egyik fél megy?

Figyelt kérdés

A férjem nem hajlandó foglalkozni a széthulló házasságunk rendbe rakásával, inkább dagonyázik a posványában. Én még nem tudom feladni, szakértőhöz fordulnék, de bizonytalan vagyok.

Tuti csak egyedül mennék hozzá. Tud így is segíteni nekem? Tud olyan tanácsot adni, amin keresztül én egyedül is elindulhatok az úton?

Tudom, hogy egy kapcsolathoz 2 ember kell, de szerintetek/tapasztalatotok szerint van értelme egyedül elkezdeni, abban reménykedve, hogy a másiknak csak megjön a jobbik esze és idővel csatlakozik?

Szeretnék tanácsokat kapni a mi saját esetünkre, ami jobbá tehetné a házasságunkat...


2010. júl. 21. 20:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, a te személyedben van a megoldás. Mivel te vagy a tudatosabb, neked van esélyed lassan, fokozatosan visszavinni őt az életbe. Valószínüleg az unalom, és a gyerekkori álmok elvesztése a baj. Úgy van, hogy azt hisszük, majd ha elvégeztük az iskolákat, boldogok leszünk, majd ha felnövünk, miénk a világ, mi aztán majd jól csináljuk... de mégsem. A férfiak ezt nehezen viselik. Légy segítségére.


Itt egy kis családi tanácsadó: [link]


[link]

2010. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
de jó ez az utolsó link! Köszönöm szépen :-)
2010. júl. 21. 22:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Menj próbáld meg!Mit veszíthetsz?Az igazat megvallva 1éve nekem is ez volt a dilemmám.Elmentem,de sajnos egyedül kevés voltam hozzá.Januárban kimondtam,hogy "váljunk",az első mondata az volt,hogy "párterápia!?",de ez már az utolsó utáni pillanatban volt.Azóta külön vagyunk.Jól döntöttem.

Ha Te úgy érzed,hogy még megéri megmenteni,próbáld meg,De szerintem fontos lenne,hogy veled tartson.Ha semmi képp nem megy,menj egyedül.Drukkolok!

2010. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs de szerintem mi is mehetnénk a párommal.
2010. júl. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
JA de amugy nem sok ertelme van ha egyedul mesz.
2010. júl. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is felajánlottam a férjemnek annak idején hogy menjünk el házassági tanácsadóba. Megkaptam hogy hülye vagyok, Ő nem bolond hogy ilyen helyekre járjon. Nekem az volt a célom vele, hogy elmondjuk a problémáinkat és talán egy szakember szájából jobban elfogadja mi az amit nem jól csinál/unk. Mivel én nem láttam rajta a szándékot beadtam a válókeresetet. Ezzel bebizonyította hogy ő nem is akar változtatni az életünkön. A házassági tanácsadáshoz mindkét félre szükség van. Ha csak az egyik kompromisszumképes akkor a fene megette az egészet. Sztem a férjed nem akar változni minden úgy jó neki ahogy van. Kezdj új életet. Én is boldogabb vagyok azóta hogy elváltam.
2010. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hinném hogy ez segíthet. Te eddig is sokat megtettél, nem látom értelmét így a dolognak. Mi együtt kezdtünk el járni, de aztán a feleségem idővel leszabotálta (mivel kimondták, hogy azért ő is hibás abban, hogy idáig jutottunk) és én mentem egyedül, de beláttam, hogy így semmi értelme. Bár a mi házasságunk már nagyon a végét járta akkor is.
2010. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönömmindenkinek, a prot és a kontrát is!!!
2010. júl. 22. 22:10
 19/20 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Érdeklődnék, hogy sikerült-e tanacsadóhoz fordulni?

Sajnos mintha én írtam volna helyetted, ugyanebben a helyzetben vagyunk mi is-leszamítva hogy egy pici gyerekről van szó.

Én is szeretnék szakemberhez fordulni, ha tudsz jót ajanlani Budapesten, varom!

Sok sikert és boldog Karacsonyt!

2010. dec. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Úgy tűnt nyár végén, ősz elején mi magunktól megoldottuk, de aztán mégse. Azóta egy ismerősünk is javasolta, és úgy tűnt a férjem is ráharapott, aztán inkább szándékosan összeveszett az illetővel. Engem már nem érdekel a dolog. Élünk egymás mellett mint társbérlők.
2010. dec. 17. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!