Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El kell mennem a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kell mennem a szüleim házassági pereskedésére?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, és kb. 2 éve bíróságon tárgyalják a 12 éves húgom felügyeleti jogát - mindkettő szeretné, ha nála helyeznék el. Ezért hát bevetnek elég sok dolgot, megy a mocskolódás is köztük, de én egész eddig próbáltam teljesen kerülni, mert szerintem nem az én dolgom.. Majd a biró eldönti, hol jobb a gyereknek, gondoltam. Viszont most beidéztek a következő tárgyalási napra, és gondolom mindkét szülőm azt akarja majd, hogy neki segitsek, őt tüntessem fel jobb szinben..

Szerintetek ilyen mi a jó döntés? Elmenjek - ne menjek? (Valahol hallottam, hogy családtag ellen soha nem köteles az ember tanuskodni, szerintem erre lehetne hivatkozni jogilag.)


2011. jan. 3. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
El kell menned, ha beidéztek, de a vallomásodat megtagadhatod.
2011. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A bíró miért nem as higodat kérdezi meg? 12 éves gyereket,már megszoktak kérdezni.

Neked elkell menned a tárgyalásra,de mondhatod,hogy nem akarsz véleményt formálni. Tapasztalatom szerint nincs is jelentősége a vallomásodnak. Ha nem az anyuka mellett tanuskodsz,és nem mondasz olyant az anyukádra,ami miatt semmiképpen nem alkalmas a hugod nevelésére, a bíró nem fogja figyelembe venni, amit mondasz. A válóperek 98 %-ban mindig az anyának ítélik a gyereket. Akkor isd,ha koszos,piszkos,adósságokat csinál stb. Akkor van esélye az apának,ha az any kábszeres,vagy súlyos alkoholista. Más esetben nincs.

Ezt látom az elvált ismerőseim körében.

2011. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban el kell menned, de mivel közeli hozzátartozó vagy megtagadhatod a vallomástételt. Egyébként nem azt fogják tőled kérdezni, hogy szerinted hol jobb a húgodnak, hanem egyszerűen tényket kérdeznek pl. igaz -e hogy ez és ez történt. Ezzel tudják a felelk bizonyítani, hogy valami amit állítottak az igaz, gondolom azért téged kértek megidézni, mert te halottad, láttad azokat a dolgokat, amre a szüleid hivatkoztak a bíróság előtt. De ha nem akarod a konfrontációt, vagy félsz, hogy emiatt valamelyik szülővel a kapcsolatod megromlik, akkor megtagadhatod a vallomástételt. Az előőző hisszászóló pedig hülyeségeket ír. Ha az apát látja a bíró alkalmasabbnak, akkor neki ítéli. Ez a 98 % egy városi legenda, aki nem hiszi, az ne messziről jött emnerek szavára hallgasson, hanem üljön be egy-két tárgyalásra, nyilvános.
2011. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Idézésre múszály megjelleni, és kétlem hogy a bíró azt kérdezné kit látsz jobb szülönek, gyakorlati dolgokra fog rá kérdezni. Ki viszi iskolába a gyereket, ki jár az iskolai ünnepekre... ilyesmi.
2011. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a húgod érdekeit nézném.Neki hol jobb?Te melyik szülőnél laksz(ahogy olvasom az írásodat,ott,ahol te vagy..)

... és biztos,hogy elmennék a tárgyalásra,mert:

1.,Kötelező.

2.,Mert elmondhatnám h mi is ez a mocskolódás tulajdonképpen.

2011. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy. Ha 18 éven felüli akkor lesz@rhatod egész nyugodtan az idézést.
2011. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint mindenképpen menjél el a tárgyalásra. Jogodban áll, hogy azt kérd: ne kelljen döntened ebben az ügyben. Nem várhatja el senki, hogy ebben a helyzetben valamelyik szülőd mellé állj.

Kitartás!

2011. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2011. jan. 5. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!