Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért félek ennyire a nőktől/l...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek ennyire a nőktől/lányoktól?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy semmilyen negatív élmény sem ért sohasem a nőket illetően.



Amikor a közelemben vannak akkor egyszerűen feszült leszek, elmegy a hangom, izzadok és úgy érzem, hogy a jelenlétemmel zavarom őket és a kinézetem taszító hatással van rájuk. Ha rám néznek rögtön egy negatív megítélés jut az eszembe mert úgy érzem a visszataszító külsőm miatt néznek rám és biztosan elítélnek magukban. Félek tőlük és ezért kerülöm őket. Mindig abban reménykedem, hogy nem találkozom egy nővel sem és nem kell velük beszélgetnem vagy rájuk néznem. Rettegek tőlük de nem tudom, hogy miért. Persze lánnyal még sohasem kerültem közelebbi viszonyba, szinte szóba sem álltunk egymással de szerintem ez idáig nyilvánvaló is volt.



2019. márc. 1. 13:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ebben az a jó hír, hogy gyakori történet a tiéd, már sok sok ilyen fiú haladta meg önmagát és vált férfivá.


Később írok neked erről, mobilról lusta vagyok ennyit pötyörészni.

2019. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2019. márc. 1. 17:33
 13/14 ricsi59 ***** válasza:
Nekem is elküldöd?
2019. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szóval...


Tekints a személyiségfejlődésre úgy, mint okok és okozatok összefüggéseire.


A szociális készségek olyan tanult viselkedésminták melyeket nem tudatosan sajátítunk el gyerekkorunkban.Gondolok itt a másik nemmel való kapcsolódásra is és ehhez szükségszerű fiúknak egy stabil, jól működő férfiminta.


Amikor pedig az nincs, vagy van egy túl erős, domináns anya akkor lesz az eredmény a te helyzeted, hogy félsz a nőktől, nem mersz közeledni feléjük és úgy általában véve fogalmad sincs, hogy mit kezdj velük, mert gyermekkorodban erre nem láttál semmiféle mintát, nem ismered a metódust ami már ösztönösen kellene működjön.


"feszült leszek, elmegy a hangom, izzadok"


Ez egyértelműen a félelem jele, egy fóbiás helyzetet mutat.


"úgy érzem, hogy a jelenlétemmel zavarom őket és a kinézetem taszító hatással van rájuk"


Ez pedig az ön-értékelési és ön-becsülési problematika.


" úgy érzem a visszataszító külsőm miatt néznek rám és biztosan elítélnek magukban"


Ezzel kapcsolatban még arra lennék kíváncsi, hogy kaptál-e kritikát gyerekkorodban?Teljesen mindegy, hogy a külsődre nézve, lehetett az a cselekedeteidre irányult is, akár a képességeidre, stb.Főleg valamelyik szülődtől!


Az anyai oldalon is célszerű lenne kicsit elgondolkodni...


Na de mi az amit tenni lehet ha fel akarjuk oldani a blokkokat, meghaladni önmagunkat legyőzve a félelmeinket?


Gyakorlatilag ugyanazt ami gyermekkorban kimaradt vagy rosszul lett elindítva.


Mert ha a személyiségfejlődés okok és okozatok összefüggése, akkor logikus, hogy téged olyan hatások értek amik ezekhez a negatív okozatokhoz vezettek.Tehát olyan impulzusokat kell megtapasztalni amik a kívánt okozatok, tulajdonságok kibontakozását támogatják.


Kezdjük az önbizalommal.


Az ön-bizalom építőköve a sikerélmény.Tehát olyan kihívásokat kell felvállalni függetlenül azok eredményeitől amiktől félünk, amik nehezek, amik valóban embert próbálóak számunkra.Teljesen mindegy, hogy sikerül-e, ugyanis itt a siker az, hogy ha meg merjük kísérelni.


Ebből fog következni az ön-becsülés, ami saját magam tiszteletét és szeretetét jelenti.


Minden fóbiás helyzet megoldása az abba való tudatos belebocsátkozás, hogy a félelem fel tudjon oldódni.Ehhez szükséges a belső erő, amit a folyamat közben felismerhetünk magunkban.Ugyanis aki szembe mer menni a félelmeivel az a bátor ember és ennek a tudata erőt ad.


Ha nincs férfimintád akkor keresned kell magadnak, hogy helyreállíthasd a belső apa és férfiképedet.


Van olyan férfi akire felnézel, akármilyen közszereplő, színész, író, stb?


Minden fiúban él egy férfi archetípus amit ösztönösen ki akarunk bontakoztatni, lehet ez egy király, egy harcos, egy tudós bölcs.Sokféle férfi van.Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk tenni apákra van szükség.Olyan férfiképekre amik megfelelnek ennek az archetípusnak, ami sokszor nem egyezik meg a biológiai apánk archetípusával, de ebben nincs semmi rossz, ugyanis nekünk fiúknak ahhoz, hogy férfiak lehessünk meg kell harcolnunk a helyünkért.


[link]


Ajánlom figyelmedbe.


Nem kell vele egyet érteni, csupán figyeld meg.Nézd meg milyen a kiállása, milyen a tartása.Ő egy erős minta.

2019. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!