Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire állja meg a helyét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire állja meg a helyét ez az állítás: "Ha a nők szexuális tárgyak, akkor a férfiak meg siker tárgyak"?

Figyelt kérdés

Ezt egy filmben hallottam, ami az amerikai férfiak igaza mozgalomról szólt, ahol egy nő mutatta be a mozgalmat és végül támogatta is azt.

Szerintem ez nagyon igaz, a nők sokszor panaszkodnak amiatt, hogy a férfiak egy szexuális tárgyként tekintenek rájuk. Viszont ennek a fordítottja is igaz, a férfiakra meg egy siker tárgyként tekintenek a nők. Mármint egy férfi értékét az határozza meg mennyire sikeres, a nőkét pedig az, hogy mennyi szexuális vonzalmat tud kiváltani a férfiakból. Mivel ösztönösen a férfiak a termékenyebb nőkre buknak, ezért vannak előnyben a fiatal, feszes nők, mert jobban tudnak hatni a férfiak ösztöneire. Viszont ez fordítva is így van, csak ott a siker a mérce. Ti hallottatok már valaha, hogy egy nőnek a szemére vetették, hogy "na, mire vitted az életben, mit tettél le az asztalra?" Én még nem. Férfiaknál viszont ez gyakori, a "csak egy melós" kifejezést csak férfiakra használják, nőkre nem, még ha egy szakmájuk sincs akkor sem. Ők nők, nekik más a dolguk az életben mint vinni valamire, ezzel magyarázzák.

Láttál már olyat, hogy egy 20-25 éves csinos gyorséttermi eladó lányra ujjal mutogattak volna, hogy nézd lányom, ha nem tanulsz, úgy végzed mint ő?

Láttál már olyat, hogy egy munkás ruhában lévő férfira az utcán azt mondták volna, hogy tanulj fiam, mert ha nem leszel sikeres jó tanuló, akkor olyan leszel mint az a szerencsétlen?

Az utóbbira már láttam példát, az előbbire nem. Egyszerűen a nők értékét a szépsége és a fiatalsága, ergo a szexuális vonzereje határozza meg. A férfiak értékét pedig a sikerei és a hatalma.

Ti is így gondoljátok, hogy ezek a fő tényezők egy társkeresésnél, illetve az egyén társkeresési értékénél?


2018. nov. 24. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy emberre ne használjuk a "tárgy" szót. Érző lények volnánk vagy mifene...
2018. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
van egy osztràk pszichologus nő, nem jut eszembe a neve, a lényeg hogy ő is azt ìrta, hogy a nőkre őrjìtően hat a sikeres férfi, sztem igaz lehet.
2018. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, van egy kamasz lányom. És mondtam már neki olyat, hogy ha nem tanul, akkor ő is ide kerül. Igaz, nem Mekis lányokat láttunk, hanem egy ku.rvát egy hájas vénemberrel.

Nem fogom szextárgynak nevelni. Pedig gyönyörű nő lesz. De valamit elb..-tunk a nevelése során, mert ő nem vajnatimi akar lenni, hanem állatorvos.

2018. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3/3 Aranyos, grat a lányodhoz !
2018. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak a főcîmre válaszolva:

Minden sikeres fèrfi mögött egy nő áll. Inkább a ffinak a nő a siker tárgya, mîg a nő fordîtva.

2018. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ti hallottatok már valaha, hogy egy nőnek a szemére vetették, hogy "na, mire vitted az életben, mit tettél le az asztalra?""


Igen.


"Láttál már olyat, hogy egy 20-25 éves csinos gyorséttermi eladó lányra ujjal mutogattak volna, hogy nézd lányom, ha nem tanulsz, úgy végzed mint ő?"


Igen.


Kicsit olvasgass itt az oldalon, mikor a diplomás nő a férfiak szerint nem vitte semmire és nem is dolgozik, csak a körmét reszeli az irodában.

Meg mikor számon kérik, hogy a saját elvárásait tudja-e teljesíteni, még akkor is, ha magasan többet tud nyújtani azoknál.

Sőt, elég sok helyen (neten és előben) is lehet tapasztalni, hogy egy nő tanulhat, dolgozhat, sokra viheti, mégis azt nézik, hogy milyen ruhákban jár, kivel fekszik meg kivel nem fekszik össze, ki a párja és mit csinál, mintha ez adná egy nő értékét, függetlenül attól mit tett le az asztalra. Ha sokat, az láthatatlan, ha keveset, azt meg még pluszban a fejére olvassák.

2018. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pedagógusként más sem hallok az egész társadalomtól, csak hogy nem vittem semmire :-)

Elvált nőként szintúgy.

A nőket is ugyanúgy a siker alapján ítélik meg, csak néha más a siker a két nemnél.

2018. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!