Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett sokak számára a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett sokak számára a "diplomás" szitokszó ezen az oldalon, ha társkeresésről van szó?

Figyelt kérdés
Ha valaki kifejezetten diplomás párt keres, pláne, ha nő az illető.
2018. nov. 21. 23:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
60%

Ahogyan a #19. válaszoló is írta: először nézd meg, hogy mennyire jön be neked az adott személy.


Én nem tanulok egyetemen, nem is fogok. És az OKJ-s képzésen, amire járok, nagyon nehéz és felér egy egyetemi tanulmánnyal, ahogy mások mondták már nekem. Oda jár 3 egyetemista a 28 főből. Csak ők 3-an szoktak mindig okoskodni és bírálnák felül a tanárt is!!!


Gimnáziumból mentem OKJ-s képzésekre és, akikkel együtt jártam ki a középiskolát, azok között voltak fejben nagyon sötét alakok is. Akik meg jó barátaimnak mondhatják magukat, nekik a fele jár egyetemre. Egyikőjük bánja, hogy egyetemre ment.


Egyik barátom szülei nem diplomásak, ellenben műveltek. A volt barátnőm szülei szintén ugyan ilyenek. Emberségileg tökéletesek, magas az érzelmi intelligencia szintjük is.


Testvéreim mind egyetemet végzettek egy jó pár éve, az ő haveri köreikben vannak nagyon pozitív kisugárzású személyek, akiknek nincsen diplomájuk, mégis rendkívül intelligensek. Ugyan ez elmondható abból a körből az egyetemet végzettekről. Szóval pro- és kontra érveket egyaránt írtam.


Amikor párkeresésről van szó, én az alapján döntök a további randevúkról, hogy hogyan is éreztem magamat az adott lánnyal. Nekem nagyon fontos az, hogy jól el tudjunk beszélgetni sok mindenről kölcsönös tisztelet mellett. 22/F

2018. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert az illető fontosabbnak tart egy adminisztratív körülményt (ti. hogy van-e diplomája), mint hogy milyen ember az illető vagy akár mennyit tud. Rengeteg diplomás ember van, akinek még arról sincs fogalma, amihez a diplomája alapján értenie kellene, nem hogy másról.
2018. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
49%

Aki a 19-es válaszomat lepontozza, az meg is tudja fogalmazni, hogy mi a problémája vele?

Vagy a butthurt "intelligens diplomásoknak" is csak a dedós mínusznyomogatás megy, indoklás, érvelés nélkül? :DD

2018. nov. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Mégis miért érv az, hogy a diploma "csak egy papír", egy "adminasztritív körülmény", amitől nem lesz intelligensebb az ember? Nem állítom, hogy minden egyetemet végzett ember 100%-ban felszed magára lexikális tudáson túl mást is, de azért mégis csak egy évekig tartó életmód, amiben belelát az ember kicsit magánál nagyobb dolgokba, a világ működésébe. Lehet pl. hogy egy közgazdász évtizedekig nap, mint nap ugyanazt fogja csinálni egy irodában, amihez nincs szüksége azon tudás nagy részére, amit egyetem alatt meg kellett tanulnia, de csak jobban átlátja, hogy mi értelme van a munkájának és miért fontos az adott cég és az ott dolgozók számára. Ha pedig elmegy egy bankba hitelt felvenni, valószínűleg nem fog annyira értetlenül nézni az ügyintézőre, mintha csak egy betanított valaki lenne. És szerintem a legtöbb diplomásra azért el lehet mondani, hogy picit hamarabb össze fog tudni rakni fejben nem szakmájába vágó dolgokat is, mint egy olyan ember, aki csak gyakorlati, közvetlenül a munkájához tartozó dolgokat tanult csak.


Másrészt hogy-hogy nem előkerült, hogy a diplomás csak a kényelmes irodában ül és papírokat tologat (nyilván a diplomás ápoló, labor analitikus, nyelvtanár, stb. is...), míg a szakmunkás egy maga képes lenne felhúzni egy házat, amiről a "mérnök úrnak" gőze sincs. Tehát felesleges a diploma, a kézkezi munkás mindig okosabb lesz és egyébként is, a diplomás munkájára igazából nincs is szükség, sőt, igazából nem is dolgozik.


És persze nem szabad kifelejteni az "ultimate érvet" sem, hogy a munkás mennyivel többet keres, mint a diplomás, aki úgyis csak a szalag mellett robotol majd 130 ezerért, mert máshová nem kell...


Szóval, ha ilyen hozzáállású emberek védik a nem diplomások "érdekeit", akkor mégis miért hülyeség kikötni, hogy valaki ilyen embereket inkább elkerülne? Nem mondom, hogy minden nem diplomás ilyen (meg van olyan szakma, amihez messze nem kell diploma, de nem is kőműves, ami megint egy külön értékelendő dolog), de azért ezen az oldalon is látszik, hogy ha előkerül a téma, akkor jönnek az olyan érvek, hogy "a diplomás csak a fenekét vakarja az irodában", "csak a melós dolgozik csak igazából" és a "szakmunkás sokszorosát megkeresi a diplomás fizetésnek, tehát mennyivel jobban jár, aki ilyen párt keres". Nem biztos, hogy véletlen, és a diplomások felsőbbrendűség érzése miatt születnek ilyen elvárások.

2018. nov. 22. 12:28
 25/33 anonim ***** válasza:
8%
Nézd! Minket marhára nem érdekel, hogy van e diploma vagy nincs! Ez csak nektek fájó kérdés! Ti sirtok itt állandóan! Legyél boldog a papíroddal! Belelátás a vikágba jót röhögtem! Látom mennyi diplomás lát bele a világba azért mennek orbánnak meg a többinek segget nyalni! Köszönöm én sok mindenhez értek diploma nélkül,nekem nincs félni valóm, hogy mit kezdjek az életemmel,szinte mindent megcsinálok magamnak, nem szorulok saját magát túlértékelő sznob emberekre! :)
2018. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
75%

Szakmunkás és szakmunkás között is van különbség ugyan ez a helyzet a diplomásoknál is.

Jómagam is szakmunkás végzettségem van + szakmunás ráépülő(2év a susuban)

Mégis van barátnőm aki tanár(lesz) és együtt vagyunk jópár éve immár.

Én szívem szerint utálom az alpári igénytelen szakmunkás társaimat,és sajnos ezek miatt teszik rám is a bélyeget olykor de,hogyha megismernek egyből csodálkoznak és emberszámba vesznek.

A párom odavan értem,hogy megtudom szerelni a gáztűzhelyet vagy egy kazánt vagy legyen egy egész lakás fűtés rendszere.

Valamint amikor megismerkedtünk csodálkozott,hogy színházba járok,olvasok és kirándulok a sok sport mellett.

A párom exe valami rendezvényszervező diplomát szerzett és azzal arcoskodik.(sajnos egy klubba járunk küzdősporta).Viszont én ekkora alpári emberrel még nem is találkoztam életemben szóval itt mutatkozik meg,hogy diplomás/diplomás között is van különbség.

21F

2018. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

Komplexus és frusztráció miatt, hogy nem felelnek meg ennek az elvárásnak.


Akit ez zavar miért nem olyan párt keres, akinek nem számít? Miért nem tartja tiszteletben mások elvárásait?

2018. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%

Mert savanyú a szőlő.

Érdekes jelenség, hogy ha egyes férfiak ennyire lenézik azokat a nőket, akik diplomás párt keresnek, akkor mégis ezek a férfiak miért ezeken a nőnön vergődnek? Egyszerűbb lenne elfogadni, hogy mások az igények és olyan nőkkel foglalkozni, akiknek meg ez nem elvárás. Ha annyira borzasztó dolog, ha valaki diplomás párt akar, mert ő maga is diplomás, akkor nem kell ezekkel a nőkkel foglalkozni és kész.

2018. nov. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
84%

Mondom.


A diploma nélküliek valami miatt folyton fel vannak háborodva, hogy nem kellenek a diplomásoknak, miközben ez utóbbiakról csak negatívumot tudnak mondani.


A kérdés az, hogy akkor miért nem örülnek a ténynek, hogy egy 130 ezret kereső, életképtelen, papír lobogtatót elkerülnek, és lecsaphatnak a sok szakmunkás nőre/férfire, akik maguk a tökéletes partnererek



(Sajnos amerre én mozgok, arrafelé ritkán futok össze tökéletes szakmunkás csajokkal, biztos az összeset lenyúlták már a kiváló party kőművesek.

Ma se láttam egyet sem a színházban ☹️)

2018. nov. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert ezen az oldalon alap, hogy a szakmunkások okosabbak a diplomásoknál és természetesen emberileg is magasan felettük állnak...


Bár én mondjuk sose fogom megérteni azt, h ha tényleg olyan intelligensek, akkor miért is nem sikerült nekik még az érettségiig sem eljutni. Ja, azért mert épp megváltják a világot! :-)


Csajok, ne alkudjatok meg! Válasszátok az okos srácokat, ne a prolikat! :-)

2018. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!