Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett sokak számára a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett sokak számára a "diplomás" szitokszó ezen az oldalon, ha társkeresésről van szó?

Figyelt kérdés
Ha valaki kifejezetten diplomás párt keres, pláne, ha nő az illető.
2018. nov. 21. 23:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem fontos hogy definialjak a vagyott szemely specifikacioit.

En is volt hogy eloritam azt, hogy az allas betoltesehez diplomas ember kell, es nem volt szegyen.

2018. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
16%
Amit az ötös írt teljesen jól látja a helyzetet! Attól, hogy diploma vagy csak szakmunkás szerintem teljesen mindegy! Nem ez határoz meg egy embert! Amúgy is csak gondoljatok bele! Ha a paraszt nem kapál, dolgozik a földön akkor nem lesz mit a boltból levenni! Na akkor ki is van feljebb? Vagy épp ha nincs kőműves, nincs irodád amiben élvezheted a diplomád és így tovább!! Mindig is a kétkezi szakmunkás ember az aki több lábon képes állni,több mindenhez ért,és valóban van értéke a munkájának! Sajnos a diplomások nagyrésze felesleges, meg amiből diplomáztak az nem ér semmit! Igazából pár éve lett divat ez a diploma dolog,hogy akkor mekkora emberek lesznek tőlük meg ugye büdös a munka! De egy valamit érdemes megjegyezni a szakmunkás, kétkezi ember meg van a diplomás nélkül de fordítva ez már nem igaz!
2018. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%

Azok számára lett az, akiket frusztrál, hogy nekik nincs. Mellesleg soha nem késő tanulni.


Hasonló a hasonlót vonzza. A hasonló végzettségű emberek általában jobban megértik egymást. Ezért van sok orvos vagy pedagógus házasság is.


A diploma nem garancia, hogy valaki intelligens, széles látókörű és értelmes ember, viszont a nem diplomások között még nagyobb számban vannak ilyenek.


Ha valaki egy picit utánaolvas tanulmányoknak, hogy a születés mennyire determinálja az ember jövőjét és iskolai végzettségét, akkor ledöbben. Nem tartom igazságosnak egyébként, de attól még tény. Ebben a társadalomban az számít főleg, hogy hová születsz. Ha a gyerek értelmiségi közegben nő fel, akkor nagy valószínűséggel ő is az lesz.


Ezért számít sok diplomásnak, hogy a társai is az legyen. Nekem fontos volt, hogy a leendő gyerekeim kapjanak egy jó apamodellt, példaképet. A férjemnek fontos volt, hogy az anyjuk értelmes dolgokra tanítsa a gyermekeit. (Szókészlet, stílus, meseolvasás stb.) Szerintem ebben semmi szégyellnivaló nincs.


Megkérdezném ezeket az embereket, hogy ők miért nem kezdenek kapcsolatot egy 8 osztályt végzett vagy el sem végzett férfivel/nővel.

2018. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%
Elvileg nincs baj azzal amit az ötös írt, de van benne egy csúsztatás. Én nem nézem le azt, akinek nincs diplomája, csak párkapcsolatra nem olyat keresek. Persze, nem a diplomán fog elvérezni a dolog, exemnek érettségije sem volt, viszont kiemelkedően intelligens, olvasott, művelt ember volt és ez ritka! Kevés szakmunkás rendelkezik ekkora műveltséggel, ő egyszerűen későn érő volt. De ezerből egy ilyen. Még diplomások között is vannak olyanok, akikkel nem biztos, hogy sokat tudok kezdeni. Nem lenézem azt, akinek nincs, hanem ezt egy jó szűrőnek tartom ahhoz hogy olyat találjak, aki lelkesen járna velem színházba, beszél idegen nyelveket, utazáskor nem akad ki, ha a kultúra dominál és nem csak döglünk a tengerparton, szívesen eljön egy komolyzenei koncertre néha, és akár beszélgetni is lehet vele ezekről az élményekről. Mert nekem párkapcsolatban ez fontos. Ettől még lehet nagyon jó ember valaki diploma nélkül, kiemelkedő szakember, kereshet ötször annyit mint én valaha is fogok....nekem nem ez a lényeg. És ebben semmi lenézés nincs.
2018. nov. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
59%

"Vagy épp ha nincs kőműves, nincs irodád amiben élvezheted a diplomád és így tovább!! "


Tudod, elobb fog egy epitesz vagy epitomernok nekiallni falazni, mint egy komuves epuletet tervezni.


Mar vartam, mikor jon valaki aki ezt ujfent eloadja.

2018. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
29%
Szerinted régen voltak mérnökök meg diplomások? Még is több 100 éve állnak azok az épületek, sok alap nélkül! Nem kell a süket szöveg, hogy mennyire szükség van rájuk! Tetőfedő vagyok dolgoztunk önkormányzatnak ahol volt épités vezető diplomás! Aztmondja a kémeny és a gerenda közé rakjunk itongot mert tűzveszélyes, igaz a nád ami neki kell,hogy érjen a kéménynek nem az illetve 200 éve nem égett le de kell! A másik a statikus a kedvencem! Gerendák rendben vannak, az orom fal szintén, elég a lécezet csere! Na kapásból 4 szarufát cseréltünk mert el volt törve,az oromfal szét volt fagyva, estek le a téglák és így tovább! Sok ilyet tudnék még mesélni! Akkor még is mire is kellenek a diplomások? Na meg sok feltaláló még alap iskolai végzettséggel sem rendelkezett még is világra szólót alkottak! Ja és a gyárak tele vannak diplomással a szalag mellett havi 130 ezer forintért! Vagy jobb esetben felküzdi magát csoportvezető ilyesminek de közbe meg hül..e mint a fa..zom! Igen van egy két diplomás aki tényleg letett valamit az asztalra és ér valamit csak olyan kevés mint a dolgozó becsületes cigány!
2018. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

😃


Hamar eljutottunk idaig.

Na az ilyen mentalitas miatt szoba sem allok nem diplomasokkal.


Egyetemek, akademiak mar i.e. is voltak. A biorobotokat iranyitottak a jobban kepzettek. A piramisok sem ugy epultek, hogy par munkas ad hoc osszeallt.


De persze tudjuk, a szakmunkasok okosabbak, intelligensebbek es muveltebbek is.

Ilyen logikaval naluk mar csak a nyoc altalanost vegzettek a jobbak.

2018. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
26%
Szíved joga! De nem a semmiért keresik a szakmunkásokat a világban és keresnek sokszor többet! Mert az ő munkájukra mindig szükség van de egy diplomásra csak ideig óráig! Aztán lehet menni a gyárba robotolni mert mást nem tudtok vele kezdeni! ;)
2018. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

Engem irritál, pedig diplomás vagyok.

Soha az életben nem fogom megérteni, hogy lehet már ez elvárás, kitétel ismerkedésnél.

Nagyjából ugyanolyan arányban vannak művelt, normális, értelmes ismerőseim a diplomások és a szakmunkások közül, és bizony mindkét csoportban vannak éjsötét bugrisok is. Olvasni szórakozásból pedig határozottan többet szoktak a fizikai munkát végző ismerőseim, hisz nekik jó kikapcsolódás munka után egy könyv, a szellemi munkát végzőknek meg már herótjuk van az agytornától, ők jellemzően inkább leülnek valami agyzsibbasztó sorozat elé. (NEM mindenki, csak ez az átlag az ismerőseim körében.)

Én inkább azt tartom jó iránynak, hogy valakit előbb megismerek, és utána döntöm el, hogy érdekel-e, szimpatikus-e.

Szerintem kifejezetten buta dolog "diplomás párt keresni".

2018. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
28%
Végre egy értelmes meglátás! :)
2018. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!