Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik hosszabb ideje egyedül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik hosszabb ideje egyedül vagytok, ti nem érzitek azt, hogy "válogatósabbak" lettetek?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk hosszabb ideje egyedülálló vagy, és bár szeretnél párt találni, de annyira nem hajtod a dolgot, mert elvagy egyedül is, sokkal jobban mérlegelsz egy adott lehetőség során?

Mert ugye már nagyon nem mindegy kiért és miért áldozod be a szabadságodat, kialakult életviteledet, szokásaidat.


Megváltoztak az igényeid a jövendőbelivel kapcsolatban, vagy ugyanazon kritériumok alapján döntesz, mint szingliséged előtt?



2018. júl. 5. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A világ igen, én nem: mozgássérült vagyok...
2018. júl. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
10-es Ahogy írtad, megtanultál gyorsabban szelektálni, de nem lettél válogatósabb. Ez tulajdonképpen ugyanaz, te mégis ellentétként említed. Volt elvárásod vagy nem? Egyébként szép a sztorid, sok boldogságot!
2018. júl. 6. 08:59
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszi :)

Nem, nem lettem válogatósabb, ugyanúgy elég nagy elváràsaim voltak anno is, csak máshogy definiáltam egy jó kapcsolatot, máshova helyeztem a hangsúlyt és talán kevésbé egzakt dolgok mentén választottam. Inkább úgy fogalmaznék, hogy akkor még cska azt tudtam, mit nem akarok, azt nem, hogy pontosan mire vágyom. :) Tudtam, hogy nem akarok pl. agresszív párt, de azt nem tudtam, hogy milyen formában és mértékben vágyom a kedvességre. Ilyesmi. :) Meg a fontossági sorrend változott kicsit, másra lettem kényesebb, más intő jeleket figyelek és nem úgy mondok nemet, hogy nem érzem jónak, hanem racionálisan meg tudom indokolni, miért nem lenne ez jó. :)

2018. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Amióta volt pár szar párkapcsolatom és a legutóbbiból sikeresen megmenekültem, sokkal jobban megfontolom, kivel akarok párkapcsolatot. Tehát igen, válogatósabb lettem.


Magam előtt bebizonyítottam, hogy igenis normális, hogy vannak bizonyos elvárásaid a másik felé. Egyrészt neki is tuti lesznek, másrészt ha neked nincsenek elvárásaid, akkor semmi sem fogja ösztönözni a másikat, hogy boldoggá tegyen. illetve nem is fogja tudni, mi az, ami téged boldoggá tesz, elvégre te valamiféle párkapcsolati buddhaként csak lebegsz a párkapcsolatban minden mindegy alapon. :)

2018. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14-es, én is így gondolom. Ha valakinek már volt ilyen-olyan tapasztalata, sokkal meggondoltabb, és ezt pontosan az elvárások (egészséges mértékű) tartják fenn. Nagyon nem mindegy, hogy kinek szavazunk bizalmat, mert ha rossz a választás, az további sérüléseket eredményez.
2018. okt. 25. 19:24
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem annyira ez egyedül töltött időszakok alatt szoktak emelkedni az igényeim, sokkal inkább a párkapcsolataim közben. Amikor szembesülök vele, milyen zavaró/bosszantó/ellenszenves a másiknak ez vagy az a tulajdonsága, örökre magamba építem ezeket a tapasztalatokat, és a következő párválasztásnál már kizárom azokat, akiknél megcsap a szaga valami hasonlónak.


Régebben azért is voltam sokkal toleránsabb a nők hibáival szemben, mert ráértem kísérletezni, belefért, hogy pár hónap vagy év rámenjen egy jó eséllyel kilátástalan kapcsolatra, és naivan hittem is benne, hogy minden jobbra fordul majd, de rájöttem, hogy ez nem így működik: az emberek alapjaikban nem változnak meg soha. Mostanában már inkább alaposan és megfontoltan mérlegelek, körüljárok, csak akkor aktiválódok, ha úgy tűnik, van értelme.

2020. júl. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16 Köszönöm 2020-ban is a választ. :)


Akkor is zsákbaróka... akarom mondani zsákbamacska ez, hiszen vannak olyan szokások, jellemvonások, amik nem derülnek ki az ismerkedési szakaszban, persze, ha nagyon odafigyel az ember, akkor csökkenthető a kockázat, de akkor is van.

Valahogy én is így teszek, erősen elraktározom, hogy mi az, amit nem tudok és nem is akarok elfogadni a jövőben, de ennek az a következménye, hogy sokszor a negatívumra jobban nyitva van a szemem és ez nem jó. Vagy annyira erősen mérlegelek, hogy szépen le is beszélem magam az egészről.

2020. júl. 24. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!