Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kapcsolat egy enyhén autista...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolat egy enyhén autista férfival? Lehetetlen?

Figyelt kérdés

Néhány furcsa megrögzött szokás, kitűnő memória, lehengerlő intelligencia, borzasztóan alacsony EQ, társadalmi normák meg nem, vagy csak alig értése.

Viszont egyáltalán nem agresszív, nagyon kimért.

Nem érdekli pl, hogy megbánt-e valakit amikor véleményt mond.


Furcsa szokásai vannak, az ismétlődő feladatokat a végtelenségig tudná csinálni, pl ebéd előtt és után mindig ugyanoda és ugyanúgy teszi az evőeszközöket. Amikor a pulthoz viszi vissza a tálcát sebészi pontossággal teszi be a tartó mértani közepéhez amit akár fél percig is igazgat, hogy jó helyen legyen.. :D

Mindig ugyanúgy néz végig az irodán, picit olyan mint egy megszállott, hihetetlen eltökélt egyben félelmetes de mégis furcsa.


Az igazat megvallva kíváncsi vagyok milyen lehetne vele élni, nem mutat felém jeleket de igazából senki felé sem..

viszont beszélgettük már és akkor azért nagyon végigmért :D egészen máshogy mint egy "normális" pasas, ő rendesen bámult és nem zavartatta magát, nem jött kellemetlen helyzetbe amikor köszörültem a torkom hogy már a melleim nézi fél perce :D


Lehet bolond vagyok, de valamiért érdekel ez a pasas, jobban járnék ha inkább kiverném a fejemből?


2018. jún. 28. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Van egy unokatestvérem, Balázs. Évek óta szarik a fejemre, sosem hív el sörözni, az én meghívásaimat rendszeresen lemondja. Nem kéne. Nekem nagy örökségem van, amiből ő is részesedhetne, de ő buta. Így nem fog. Legyél figyelmes. Ne legyél olyan, mint Balázs.
2018. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Jajj 11-es!

Butaságról beszélsz és az anyagiakkal érvelsz? :(

2018. jún. 30. 23:31
 13/13 anonim ***** válasza:

Autista lányként válaszolok.


A mi szemünkkel nézve a neurotipikus embereknek vannak furcsaságaik :) Pl. miért köszön valaki, miért szólít meg, ha nem is akar beszélgetést kezdeményezni; ez nekem sose volt logikus, nálatok viszont bunkóságnak számít nem köszönni. Vagy hogy milyen varázsszerből vannak annak az embernek a dobhártyái, aki képes simán kibírni, amikor elhúz mellette egy rohadt hangosan szirénázó mentő. Az ilyen dolgok nekem tök furák és érthetetlenek, de az emberek többségének ez a normális. De ilyen ellentétek nem csak autisták és neurotipikusok között lehetnek. Két nem autista is lehet teljesen más gondolkodású, úgyhogy szerintem neurotipikusként autistával ismerkedni semmivel sem nagyobb kockázat, mint egy másik neurotipikussal.

2018. júl. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!