Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kedves Nők 20-30 között!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Nők 20-30 között! Számotokra mennyire "ijesztő" ismerkedéskor, ha valaki 25-35 évesen még a doktorit írja férfiként?

Figyelt kérdés

Olvastam itt több olyan női véleményt, hogy bizonyos nők kifejezetten óckodnak azoktól a férfiaktól akik "túl okosak", például egy nehéz természettudományos doktorit írnak épp. Eszerint a sztereotípia szerint, ezen férfiak túlzottan karrieristák, jobban szeretik a munkájukat és a tudományt, mint a barátnőjüket. Nem lehet velük tervezni hosszú távra, mert úgy is kimennek külföldre előbb-utóbb.


Tehát szerintetek ismerkedés elején tényleg "ijesztő" lehet számotokra, ha valaki mondjuk kutatórvos, kvantumfizikus stb...?



2018. márc. 26. 09:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Minden PhD-nek követelménye pár impakt faktoros cikk publikálása. Term.tud területen ez egyenlő a kutatással, és nagyon nem egyszerű pl idegtudományból doktorálni és megírni a cikked.

Nagy eséllyel tehát kutató-fejlesztő az illető. Ami igazából egy ugyan olyan munka, mint a többi.

Az tény, hogy elhivatottságot igényel, és bizony prioritásokat. Ha kísérlet van, vagy cikkleadás, vagy konferencia akkor nem tudom elvinni a barátnőt vacsorázni, max hazaesek zombiként. Ez ilyen meló.


Egyébként egyáltalán nem nézem le a bölcsészettudományt sem, ami elméleti munka, nyilván könnyebb összeegyeztetni a családi élettel. Eddig mindig más területről volt barátnőm, jól kijöttem velük...pl művészekkel... néha jobban mint a dokilánnyal, akinek úgyszint semmmi ideje nem volt :)


A randizás során 1-2 hó alatt persze letisztulnak a dolgok, de pont inkább az elejére voltam kíváncsi, amikor elsőre szóba kerül, milyen prekoncepciók vannak az adott partnerben. Régen randiztam nem szakmabelivel, szóval ezért érdekelt...

2018. márc. 26. 15:26
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

Az én ismerősöm pl azért megy phd-ra, mert ide felveszik, dolgozni meg nem. Lazán végigcsinálja és még bizonyítványt is kap. Munkáért meg nem kapna.

Szóval speciel ő és az összes phd-s ismerősöm Nem munka mellett, hanem helyette csinálja ezt.

Minezt úgy, hogy anyuka főz, mos, ő meg koliban lazul.

Szóval ilyen pár nekem nem kéne, de nem azért mert ijesztően okos....

2018. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk az elég alja egy dolog.

Simán visszafizettetném az ilyenekkel a havi 140 nettó ösztöndíjat, ha 2 év alatt nem tud semmi értékelhetőt produkálni.

A komoly tudományterületek elől veszi el a keretet. Azért a legtöbben nem tehetik meg a lazulást és a havi 180-200 óra simán kijön összmunkaidőben.

2018. márc. 26. 16:38
 14/22 anonim ***** válasza:

Hozzáállástól függ. Ismerek olyat, aki még 50évesen is doktorizik, de csak azért, mert fél rendes "felnőtt" életet élni és kilépni a munka világába, nem azért, mert annyira kutatni akarna. Vagy épp kihagy 10 évet a diploma meg a PhD elkezdése között, és addig anyut pumpolja. Na az ciki.


Plusz azért azt is tudni kell/érdemes, hogy az emberek nagy többsége nem tudja, hogy működik a PhD, és azt hiszi, ugyanúgy nuki fizetés van, mint egyetemen. Szóval ha furán néz az illető hölgy, ezt érdemes elmagyarázni. Főleg ha mondjuk az úr közelebb van a 35-höz vagy afölött van, mert ilyenkor, ha korabeli nővel ismerkedik, azért felmerül a közös háztartás, gyerekvállalás kérdése... és ilyenkor egy nő jogosan esik kétségbe, ha nem ismeri a PhD világát, hogy "na és ha a Józsika csak tanulgat, akkor fizethetem én egyedül a számlákat/kaját/nem tudok otthon maradni a gyerekkel?".

2018. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Amúgy engem nem zavar / ijeszt meg, ha a férfi okos, mert szeretek tanulni. Nem tartom kivételesen okosnak magam, de átlag felett állok szerintem műveltség és tudás terén, tehát az sem merül fel bennem, hogy ne lennék neki szellemi partner.


Az zavarna összesen, ha:

- szakbarbár lenne és csak a szakmájáról tudna beszélni

- azt éreztetné velem, hogy mennyire buta vagyok, amiért nem értem teljesen a szakterületét, lemondóan sóhajtozna stb.

2018. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ja a szakbarbárság az nagyon cink szerintem is. Maximum az érdekes, vicces dolgokat osztom meg.

Ami ennél még taszítóbb, amikor a panaszkodik csak az ember, hogy mennyire nehéz a melóm.


Egyébként azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy elég sok rettentő beképzelt, okoskodó és nagyképű doktoranduszt ismerek. Vannak olyanok is páran, akik tanítanak és kiskirályoknak hiszik magukat, vérbe szopatva szegény diákokat. Főleg a SOTE-n találkoztam ilyen arcokkal.

Sokan azt hiszik a PhD-től egyből félisten professzorokká válnak, sokszor lenézve más tudományterületeket.


Ezt is a helyén kell kezelni, egy értelmiségi kutatónak illene szerényen tenniba dolgát, és más területeken is művelődni.

2018. márc. 26. 17:56
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem ijesztő, ha valaki doktorizik. Azért mert én kibuktam az egyetemről. Már az alapszak teljesítése előtt, szóval tudom, hogy egy doktori rangot szerző pasi nem az én kategóriám. Nem lenne sok közös beszédtémánk, nem érek föl az ő szintjére, zavarna hogy túl buta vagyok hozzá.

Ennyi! Nem ő az ijesztő, hanem a különbség kettőnk között.

2018. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Pedig az emberi intelligencia fokmérője nem egy hárombetűs szó.


Hidd el több olyan barátom van, aki intelligens, végtelen beszélgetési téma van, érdeklődő és látszik rajta, hogy egy érdekes ember.

Van akinek csak egy érettségije van, mellette saját vállalkozása... de mellette naphosszat tudunk dumálni bármiről.


Nem kell ahhoz még egyetem sem, hogy valaki értelmes ember legyen.

Sok doktoranduszt ismerek, akik olyan tudálékos modoros f...fejek, hogy sírva menekülnék tőlük :D

2018. márc. 29. 20:06
 19/22 A kérdező kommentje:

Egyébként sok olyan ismerősöm van, és én is ilyen vagyok... kétszer kezdtük az alapszakot, és közben majdnem kibuktunk.

Nekem egy matek vizsgán múlott az egész, majdnem félmilla tandíj. Ha bebukom, akkor otthagyom. Csak volt annyi bátorságunk, hogy visszamentünk, aztán az MSc már gyerekjáték, PhD meg az emberen áll.


Szóval hidd el, nem érsz kevesebbet emiatt, legalábbis a szememben nem. Neked más volt az út.

2018. márc. 29. 20:09
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem is van jól menő vállalkozásom, de van bennem egy szégyenérzet, amiért az egyetemet nem teljesítettem. Elbeszélgetek egy-két egyetemet végzett, vagy akár ledoktorált ismerőssel, de nem tekintek rájuk partnerként. Nem csak azért mert már van párjuk, de ezen túl sem hiszem hogy hosszabb távon működne ha összekerülnék velük. Az "ellentétek vonzzák egymást" szerintem nem igaz a párkeresésre.
2018. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!