Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kedves Nők 20-30 között!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Nők 20-30 között! Számotokra mennyire "ijesztő" ismerkedéskor, ha valaki 25-35 évesen még a doktorit írja férfiként?

Figyelt kérdés

Olvastam itt több olyan női véleményt, hogy bizonyos nők kifejezetten óckodnak azoktól a férfiaktól akik "túl okosak", például egy nehéz természettudományos doktorit írnak épp. Eszerint a sztereotípia szerint, ezen férfiak túlzottan karrieristák, jobban szeretik a munkájukat és a tudományt, mint a barátnőjüket. Nem lehet velük tervezni hosszú távra, mert úgy is kimennek külföldre előbb-utóbb.


Tehát szerintetek ismerkedés elején tényleg "ijesztő" lehet számotokra, ha valaki mondjuk kutatórvos, kvantumfizikus stb...?



2018. márc. 26. 09:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem mindegy, hogy 25 vagy 35.Azert ott van 10 év..
2018. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
A ijesztő, hogy doktorit ír, de nem fogja fel, hogy nem mindegy, hogy a 25-höz, vagy a 35-höz van-e közelebb...
2018. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy a kor, a PhD-t akkor csinál az ember, ha úgy érzi készen áll rá. Lehet 40 évesen is, sok év ipar után mondjuk.


A PhD egyékbént egy munka, fizetéssel. Van munkaidő, dolgozol... publikálnod kell és a végén kapsz egy doktori címet. Ha cégnél is csinálja valaki, akkor elég jól lehet keresni vele, főleg később.


Egyébként való igaz, nekem is gyakori a sok túlóra, de amúgy nem vagyok kocka - mint sokan a területen :) Valaki tényleg csak a munkájával képes fárasztani a nőket. Mondjuk nem ilyen vagyok, érdekel egy csomó minden más, jó koncertek, művészet, kirándulás, utazás stb... egyedül annyi a bűnöm, hogy imádom a munkámat és eléggé sok időm erre megy el.


Egyébként nem gondolnám, hogy általánosan ez lenne a helyzet, de több ilyen véleményt olvastam már itt.

Sőt általánosan olyanokra gondolok akik hajlamosak a munkamániára és képesek mondjuk este 11-kor visszamenni dolgozni, mert annyira izgalmas az adott project.

2018. márc. 26. 09:58
 4/22 anonim ***** válasza:
Egy pók nekem ijesztőbb, mint ez.
2018. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha minden a terv szerint halad, én is dr leszek (orvostanhallgató vagyok), úgyhogy nekem inkább vonzó lenne, mint ijesztő.
2018. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én is gondolkozom, hogy idén elkezdjem a doktorit.

Tehát nem nagyon befolyásol a kapcsolatban, negatív irányban semmiképp. Igaz jobban örülnék, ha hasonló szakterületen lennénk (én történész vagyok), de érdekes és lenyűgöző a természettudomány is, és ha nem jönne a szokásos sztereotípiával, hogy a bölcsészet nem tudomány, akkor még kijöhetük jól.

2018. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

En pont azert hagytam ott a tudomanyos palyat, mert nem akartam igy elni. Tudom, sokan ossze tudjak egyeztetni a karriert es a csaladot, meg a nok is, de en ereztem magamon, hogy nem tudok egy fenekkel ket lovat megulni. Erre valo amugy a randi, hogy mesel magarol az ember, ha latom, hogy amugy csaladcentrikus akkor en nem zarkoznek el a kapcsolattol.


A kulfold az sajnos egy kemeny dio, es legalabb nehany ev kulfoldi tapasztalatszerzes elvart a kutatoktol. Ha neki ilyen tervei vannak akkor nem egymast keressuk, mert en nem szeretnek innen elmenni, se tavkapcsolatban elni meg kethavonta repkedni. Nekem amugy bejonnenek a tudos pasik, mert en is annak keszultem, de en nem akarom vallalni azt az alkalmazkodast, ami egy ilyen ferfihoz kene. Sajnalom. :(

2018. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A doktorit nem is írhatja 25 éves kornál sokkal hamarabb, hiszen az MsC-vel kb. ekkorra végez.


Akinek ijesztő ne kezdjen ilyen kapcsolatba.

Viszont...nem is tudom miért lenne ijesztő? A doktori Phd mellett már mindenki dolgozik.


Én büszke lennék Rá,de persze ez nem járna együtt azzal,hogy eltartom amíg tanul.

Aki idáig jut az értelemes, okos, intelligens, nem is várná el,hogy ez így történjen, tehát számmora bizonyára nem lenne akadály.


A párom - jogászként- sokáig tanult. ennek ellenére folyamatosan megkívánja a munkája (közigazgatásban dolgozik),hogy vizsgázzon,amihez persze fel kell készülnie.


Az élet örök tanulás annak, aki magasabb szintre jut a képzésben. Akár önszorgalomból, akár kötelezettséget vállalva.

2018. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#7, Pontosan erre gondoltam Lollypop, csak nem tudtam jól szavakba önteni.


Nem tudom mennyire gyakori ez a vélemény, főleg olyanok körében akik nem tevékenykednek tudományos területen. Tehát nem szakmabeli párra gondolok.

2018. márc. 26. 12:43
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha valaki a doktoriját írja az nem azonos azzal ha kutatóorvos, vagy egyéb területen végez kutatásokat.


Ha doktorit ír, azt előbb-utóbb befejezi, a kutatás viszont már életre szóló elhivatottságot jelenhet.

Viszont az is lehet,hogy ez utóbbit teszi valaki függetlenként, de ha családot alapít próbál az érdekeltségi körén belül maradni, de mindezt úgy,hogy a családja ne szenvedjen hátrányt.


Ezt persze - ahogy előttem is írták- az ismerkedési fázisban át lehet/kell beszélni.

2018. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!