Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak, volt már, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, volt már, hogy a párotok valamilyen szituáció alkalmával a fejetekhez vágott ilyeneket, hogy "légy már férfi" vagy "nem vagy férfi"? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, ezek a kijelentések elég komoly ütőkártyát képeznek a nők kezében, és gyakran élnek is vele. Kvázi sarokba szorítják vele a partnerüket, mert erre nehéz mit mondani, ill. visszavágni rá. Azt nem mondhatjátok, hogy "te meg nem vagy nő", bunkózás, sértegetés nem pálya, meghunyászkodni, papucsba átmenni meg tényleg nem férfias dolog.


Köztetek van olyan, aki már "megkapta ezt", akár egy komolyabb vita vagy egy apró-cseprő probléma kapcsán? Hogy kezeltétek, mit reagáltatok rá? Ti nem érzitek egy kissé "sarokba szorítva" magatokat, amikor a barátnőtök ezzel vádol?



2018. márc. 17. 23:10
1 2 3
 21/25 Interferencia ***** válasza:
12: Érdekes értékrended van.
2018. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Kiröhögném
2018. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ezek jellemzően olyan dolgok, amikre egy "légy felnőtt" ugyanannyira jogos lenne, mert felnőtt viselkedésről van szó. Arról nem is beszélve, hogy egy nő van olyan kulturált, hogy ne menjen bele ilyen céltalan sértegetésbe. Vagy az ilyen már hölgynek számít?
2018. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek jellemzően olyan dolgok, amikre egy "légy felnőtt" ugyanannyira jogos lenne, mert felnőtt viselkedésről van szó."


Ezzel nagyon egyetértek. Nem tudok olyan helyzetre gondolni, hogy egy ilyen elhagyja a számat. Akkor már nem sokkal jobb megnevezni azt, amivel bajod van? Pl. azt mondod neki, hogy "ne legyél ennyire döntésképtelen".


De nem szeretek tulajdonságoknak nemeket adni, azzal csak elültetem az ítélkezés meg a lenézés magvait.


Akkor tudom elképzelni, hogy valaki ilyet mond, ha dühös, tudja, hogy te erre érzékeny vagy, és meg akar bántani. Ilyenkor hiába mondod neki, hogy te meg rossz nő vagy, ha neki ezzel kapcsolatban nincsenek önbizalom problémái, csak nevet.

2018. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én nőként fogok beleszólni. Nem pont ugyanezt, de hasonló értelmű dolgot már mondtam a páromnak. Nem veszekedésből, nem veszekedés során, hanem amikor leültem megbeszélni a gondjaimat vele. Akkor igenis megmondtam az egyik viselkedésére, hogy az számomra nem férfias viselkedés, és zavar. Jó, mondjuk ez nem annyira súlyos és durva, mint a "légy férfi", de értelmében hasonlít picit. Én nem bántam meg, hogy ezt mondtam, mert ezt éreztem. Mindenkiben megvan az, hogy mit tart férfiasnak és nőiesnek, mi vonzza és mi nem.

Az speciel taszított és nem tartottam férfiasnak, amikor azok után, hogy együtt élünk és vezetünk háztartást, és 5 évig gályázott egy szar melóban, ami a befektetett munkáért rohadt keveset fizetett és annyit kellett túlóráznia, hogy alig volt együtt töltött időnk és egy sima programot hónapra előre le kellett fixálnunk, végre váltott egy normálisabb melóra, és az első kihívásnál ott hisztizett otthon, hogy jaj, ez nehéz, és inkább visszakuncsorogja magát az előző, jóval szarabb helyre csak azért, mert ott legalább már tud mindent.

Szerencsére nem vette ennyire zokon, meg jaj, csúúúúnya nőci, ütőkártyát használsz ellenem... egy kicsit játszmázott utána, hogy "de most haragszol ráááám?", de utána megértette, miért mondtam azt, amit.


Ja és eddig ezt 6 év alatt összesen 1x mondtam neki, nem akármilyen apró-cseprő dologért.

2018. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!