Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak, volt már, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, volt már, hogy a párotok valamilyen szituáció alkalmával a fejetekhez vágott ilyeneket, hogy "légy már férfi" vagy "nem vagy férfi"? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, ezek a kijelentések elég komoly ütőkártyát képeznek a nők kezében, és gyakran élnek is vele. Kvázi sarokba szorítják vele a partnerüket, mert erre nehéz mit mondani, ill. visszavágni rá. Azt nem mondhatjátok, hogy "te meg nem vagy nő", bunkózás, sértegetés nem pálya, meghunyászkodni, papucsba átmenni meg tényleg nem férfias dolog.


Köztetek van olyan, aki már "megkapta ezt", akár egy komolyabb vita vagy egy apró-cseprő probléma kapcsán? Hogy kezeltétek, mit reagáltatok rá? Ti nem érzitek egy kissé "sarokba szorítva" magatokat, amikor a barátnőtök ezzel vádol?



2018. márc. 17. 23:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

"Ti nem érzitek egy kissé "sarokba szorítva" magatokat, amikor a barátnőtök ezzel vádol?"


Szerencsére nekem kimaradt ez a csodálatos zsarolási taktika az életemből, még nem mondta nekem egyik se. Általában pont azok szokták ezt hangoztatni, akik semmilyen női értéket nem tudnak felmutatni, és csak hisztis kislányként a férfiaktól várják egész életükben a sült galambot. Legalábbis amikor bántó célzattal említik.


"elég komoly ütőkártyát képeznek a nők kezében, és gyakran élnek is vele."


Párkapcsolatban viszont tesztelik tudat alatt ki a mangina,ki az aki irányítható béta pali, és ki az akit már nem tudnak irányítani. Épp akkor vagy férfi ilyenkor a szemében, ha frappánsan visszaszólsz valamit és amúgy nagy ívben teszel a megjegyzésére. Persze látszatból lehet kicsit megsértődik, mert így szokás, de tudat alatt már átmentél az ő tesztjén.

2018. márc. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

Akinek ilyet mondanak, annak oka van. Én is elviselném, ha valaki azt mondaná, hogy "elvileg te vagy a nő" vagy "legyél már nő", sőt, volt is már rá példa.


Nekem akkor mondták, mikor nem akartam nőiesen kicsípni magam egy ünnepségre, mert semmi kedvem nem volt a hajammal szórakozni betegen, meg mikor böfögtem a páromnak hangosan poénból. Vagy mikor nem keresztbe tett lábakkal ültem le becsiccsentve. Igen, tudok én is trampli lenni, de nem veszem zokon, ha valaki szól nekem.


Ugyanakkor gond nélkül használom ezt fordított esetben, ha egy férfi nem képes kitalálni, hova menjünk és mit csináljunk, miközben ő hívott, ha az ágyban mindenre engedélyt kér és nem képes tenni a dolgát, vagy ami tetszik, aztán majd szólok, ha mást szeretnék, vagy ha egy hűtlen gané, aki párkapcsolatban más nőknek csapja a szelet és látványosan rájuk csorgatja a nyálát. Utóbbi még nem fordult elő. De az sem férfi a szememben, ami az alap illemszabályokból ügyet csinál és elvárja, hogy fizessek az első randin(fizetnék, de úgy, hogy fel sem ajánlja, hogy ő fizet, ki van zárva, hogy lesz második randi), aki nem képes megfogni a kezem vagy átkarolni a barátai előtt, ahogy az sem férfi, aki úgy beszél velem, mint a haverjával, hogy gecc, bmeg, te csicska...


Tudjátok már, hol a helyetek, vagy ha nem vagytok méltóak arra, hogy férfinak nevezzenek titeket, ne csodálkozzatok, ha nem is lesztek azok a nők szemében.


És mielőtt ribcokkal példálóznátok: tudom és nem érdekel. Én nő vagyok. És tudok nőként viselkedni. És őszintén leszarom a liberalista 21. századot, amíg a párkapcsolaton belül vagyunk. Majd a konyhában, meg a munkaerőpiacon egyenjogúskodhattok.

2018. márc. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

"#4 Nincs konkrét szituáció, a "Hűtlen házastársak" c. realityben volt ilyen. A csaj megcsaláson kapta a pasiját, jöttek a rágalmak, hogy "come on, be a man" és hasonlók, a fickó meg totál összezavarodott, hebegett-habogott, terelni kezdett és nyilvánvalóvá vált a külső szemlélőnek, hogy a nő bizony nyeregbe került és ezt még élvezi is. De szerintem amúgy nem gyakori, hogy a nők bevetik ezt a "fegyvert", gyakorlatilag patthelyzetbe kényszerítve ezzel a pasit.

"


Tehát a férfi megcsalta a nőjét, és te ezen az egy mondaton akadtál fent, még kérdést is kiírtál? :DDDD Ne haragudj, de ez borzalmasan gáz, egy ilyen ember nekem ne papoljon etikettről, meg hogy női ütőkártya. Te jó Isten...

2018. márc. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

volt.

elromlott a mosógép.

-csináld meg!

-nem vagyok mosógépszerelő,majd holnap felhívok egyet kijön,aztán megcsinálja.

-nem!!!!te vagy a férfi,legyél is az és csináld meg mooost!


felismertem hogy ez egy ingen komoly teszt,gondoltam majd adok én neked.

meg micsoda baromság elvárás ez már?

a mosógépszerelés a villanyszerelésen belül is egy szakma amit ki tudja meddig tanulnak,én meg gyűlölök mindenfajta szerelést meg bügykölgetést.

honnan a fenéből kellene értenem hozzá?

de nem baj megoldom máshogy,nah szóval kimentem,de direkt nem zártam el a vízcsapot és matattam ott.

aztán mondtam hogy oké megvan,most csavard el a bemenő csövet.

lecsavarta és elkezdett spriccelni a hideg víz a lecsavart csőből bele a képébe,meg mindenhova a konyhában.

én meg direkt hangosan generáltam a pánikot,hogy

-mit csinálsz megőrültél,tönkretetted,mit csavartál el?

és akkor mutatta szegény hogy mit,pánikba esett arccal hüppögve és akkor én férfiként nagy rutinnal mondtam,hogy jó megcsinálom és elzártam a vízcsapot haha.

és én lettem végül az aki megmentette a teljes elázástól a konyhát.

az meg feledésbe merült,hogy a mosógéphez kb hozzá sem értem.

ez egy ilyen tevékenységi teszt a nőknél és ilyesmivel engem nem lehet sarokba szorítani,mert átlátok gyakorlatilag az összes kis játszmájukon.

2018. márc. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem féreértelmezted. A "come on, be a man" itt nem sértegetésből hangzott el, hanem, hogy legyen gerince bavallani, hogy mit tett. Egyszerű szófordulat.


Ennek ellenére biztos van, aki manipulatívan használja, de ez fordítva is igaz, a nők még midig többször kapják meg a társadalomtól, hogy "nem nőies", amit csinálnak, ha kilépnek a nőktől elvárt sztereotíp viselkedésből.

2018. márc. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%
Megölném magam, ha olyan üldözési mániám lenne, hogy mindenben teszteket látok. Azért látjátok, mert ti ezt csináljátok és magatokból indultok ki.
2018. márc. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

Én most bemerészkedek az oroszlánok közé.. :) nőként válaszolok.


De mielőtt bármit írnék, leszögezem, hogy nem tartom magam tökéletesnek, sem jellemben, sem külsőre. Ezeregy hibám van, mint bárki másnak.

Tény, hogy hoztam egy olyan férfi képet otthonról aminek nehéz megfelelni. Az én apukám mos, főz, takarít, bevásárol, padlót burkol, gázt szerel (meg minden mást is), házat épít, fürdőszobát felújít, tetőt rak. És sorolhatnám még hosszan mi mindent csinált otthon a saját kezével. Ezek ráadásul nem trehány munkák hanem sok szakember is megirigyelné. Szóval apa előtt le a kalappal, de nyilván ebben felnőve nekem azért nehéz megfelelni. Pedig tudom, hogy ez nagyon ritka. Mindemellet jellemben is nagyon határozott, katonás, objektív gondolkodású. Épp ezért én is nagyon határozott és katonás vagyok. Bár az objektivitás a magánéletben nekem sokszor nehezen megy, nyilván mert nő vagyok és túlságosan befolyásolnak az érzelmeim, de még a ciklusom is... :D a sok hormonnal karöltve.


Szóval... én már mondtam olyat a páromnak, hogy legyen férfi. Nem veszekedés során vágtam a fejéhez, hanem akkor hoztam fel mikor egy alkalommal nyugodtan leültünk a gondjainkról beszélni.

Elmondtam neki, hogy azt érzem mindenben tőlem várja a megoldást. És egy önálló döntése sincs. Persze nekem nem okoz gondot dönteni, mert villámgyors döntésekre vagyok képes, illetve gyorsan megoldást találok sok mindenre. De szeretném ha nem minden az én vállamat nyomná. Nem várom el, hogy mindent megszereljen. Sőt, semmit sem kell, de jó lenne ha nő létemre nem nekem kéne örökké szerelőt keresni, meg leegyeztetni, majd otthon várni. Már önmagában utálom a helyzetet, hogy én mint nő, egyedül vagyok otthon és beengedek egy vadidegen férfit a lakásomba.

Szóval igen, nálunk ez előfordult már ilyen formában.

Elmondtam, hogy a női lelkemet eléggé megviseli, hogy munkám során gyakorlatilag emberéletek múlnak a döntéseimen és még otthon is én legyek a határozott, kemény nő? Mikor pont arra vágynék, hogy otthon nő legyek, és ne kelljen egyedül fontos döntéseket hoznom. Én szeretném neki megteremteni az otthon melegét, a vacsorát, míg ő elintézi a szerelőt.

(Mellékvágány: engem kissé megvisel ez a nagy egyenjogúság. Nyilván munkámból adódik, hogy sokszor 24 órában hozok komoly döntéseket, és fárasztónak érzem otthon folytatni. Megviseli a női lelkem, megviseli a nőiségem. Megvisel, hogy naponta meg kell vívni a harcokat, mert senkit nem érdekel, hogy nő vagyok és semmiféle előzékenység nincs velem/velünk szemben. Nekem jönnek az utcán, bocsánatkérés nélkül. Látom hogy nem adják át a helyet a kismamáknak stb. Persze tisztelet a kivételnek, mert azért akad bőven. De sajnos a nagy egyenjogúság ezeket hozta magával. És én ezzel nem vagyok kibékülve)


Sajnos nincs változás nálunk ezen a téren, szóval a későbbiek során volt, hogy veszekedés során a fejéhez vágtam ezt a mondatot. Ami valóban nem volt szép tőlem, elismerem. De sosem vállalja a véleményét, artikulálás nélkül motyog. És ezzel annyira fel tud idegesíteni, hogy kijött belőlem.


29N

2018. márc. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
12%

Gyerekvállalás kapcsán kaptam, két nőtől is, mikor elbizonytalanodtam, hogy jó ötlet-e. Ezekre nem reagáltam, mai napig nem tudom, hogy most ők voltak bolondok vagy én. Mindenesetre ebből levontam a tanulságot, hogy ez a téma durva, érzelmi reakciót vált ki a nőkből, nem biztos hogy a teljes őszinteség jó megoldás, másrészt ilyenkor nem jó elviccelni a sértést.


Egyszer barkácsmunka miatt is megkaptam. Akkor nagyon elegem lett, és majdnem szakítottam, a barátnőm kért elnézést.


Egyébként valami poénnal el lehet ütni, ha biztos vagy benne, hogy nincs igaza a nőnek.

2018. márc. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%

#14

Jól passzoltok a játszmázós nőkkel, te is egy manipulatív kcsg vagy.


Sose mondanék ilyet férfinak. A kérdés viszont bődület. Tényleg realityből vett "élet"helyzetet hozol hivatkozási alapnak??

2018. márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Akinek ilyet mondanak, annak oka van." Aha. Ezek szerint ha valakinek azt mondják, hogy "te hülye p...csa", akkor annak is oka van?


Szerintem ez egy gyerekes manipulációs kísérlet, kb. mint amikor a gyerekek cukkolják egymást, hogy "úgysem mered megtenni".

2018. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!