Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nagy felfedezést tettem! A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy felfedezést tettem! A nőknek miért kell, hogy a férfi aki mellette van mindig "több" legyen mint ő maga?

Figyelt kérdés

Már egészen 13 éves koromtól érdekelnek a lányok. Már akkor is az volt, hogy ha nem voltál 3-4 évvel idősebb a lánynál, teljesen esélytelen voltál, de az sem volt ritka, hogy 20 évessel jöttek össze. Ez az idősebb pasikra bukás tendencia egészen mostanáig szigorúan monoton módon kitartott, a mostani korosztályomból sokan már a 40-es pasikat is preferálják + szülnek is nekik. Már abban a korban tartok, pedig ez csak a huszas évek közepe még.


Egy ideig azt hittem, hogy a nők egész egyszerűen csak az idősebb pasikra buknak és kész, valamilyen oknál fogva. De rájöttem, és ez a nagy felfedezésem, hogy ez önmagában véve nem igaz. Nem arra buknak ha egy pasi idősebb, tehát nem az van, hogy X évvel idősebb vagy nálam, akkor most fúú benedvesedett a puncim tőled. A nők azokra a férfiakra buknak, akik értékesebbek, akik "többek" mint ők, és ezek általában sőt szinte mindig az idősebb férfiak.


Tehát egy általános iskolás tini lány szempontjából már sokkal több egy gimis pasi, mert az már okosabb, őt már sokkal több mindenre elengedik a szülei, sokkal tapasztaltabbak mint a lánnyal egykorú pisis pasik, sokkal több és befolyásosabb haverjuk van, nagyobb bandájuk van, stb. tehát összességében többek mint a lány.

Ugyanez van egy fiatal felnőtt nő szempontjából, egy idősebb férfinak már sokkal több tapasztalata van az életben, legtöbb esetben már jóval nagyobb fizetése, egzisztenciája, szakmai státusza és tapasztalata van, nem ritkán már kisfőnök vagy vállalkozó, amíg a lány csak épp most sétált ki egy főiskolából és semmi gyakorlati tapasztalata nincsen. A férfinak már van sok mindene a nőnek még semmije sincs.


És ez a tendencia mindig él, hogy a nők az olyan férfiakat preferálják, akik egész egyszerűen sokkal többek mint ők, akikre fel tudnak nézni, aki mellett biztonságban érzik magukat, akik mellett ők is többnek érzik magukat vagy a férfi által magasabb szintre tudnak jutni akár társadalmilag akár egzisztenciálisan. Olyan férfit keresnek akire támaszkodni tudnak.


Miért van az, hogy a nők ennyire nagyravágyóak egy kapcsolatban? Miért nem elégszenek meg egy olyan pasival, akik ott tartanak mint ők, és nem (sokkal) előrébb?



2018. jan. 16. 20:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Nemrég találtam egy fórumot, ahol pont ez volt a téma; országonként elemezgették, hogy mekkora korkülönbség az átlagos a hozzászólók országában. És láss csodát: a nyugati, haladó szellemiségű országokban furán néznek azokra, akik között 3-5 évnél nagyobb különbség van, míg az ilyen Fülöp-szigetek és környékén, ahol még mindig kő keményen be van épülve a patriarchális életszemlélet az emberekbe, simán látni 20 évnyi korkülönbségeket is. Mi, itt Magyarországon még mindig elég maradiak vagyunk, szóval a legtöbb nőben még mindig él, hogy a férfi a "családfő", ő az erős, és természetesen az övé az utolsó szó, ők maguk pedig a család hierarchiájában a második helyre szorulnak, és a férfi sikereit élik meg sajátjaiknak.

Szóval ja, lehet ebben valami, de társadalma válogatja...

2018. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%

Vannak ilyen elméletek, hogy egy nő azt keresi a férfiban, ami belőle hiányzik, és így együtt kiadnak egy egészet. Nem tartom lehetetlennek, hogy ez tényleg így van.

De ez akkor se ad arra magyarázatot, miért nem a saját súlycsoportjában keresgélnek, miközben nekünk folyamat ezt nyomatják. Kettős mérce pretty much, ye?

2018. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Miért? Mert megteheti. Egy 30-35 év alatti nőre rengeteg férfi nyomul, hülye lenne valami lúzerrel leállni.
2018. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Most te férfiként megváltoztathatod a világot, és kereshetsz magad mellé egy idősebb, jó egzisztenciával rendelkező, magabiztos, határozott, fizikailag is erős, nagydarab nőt. Ja, hogy te sem erre vágysz? Nem a nők tehetnek róla, hogy a férfiaknak más igényeik vannak a nőkkel kapcsolatban. Ha majd 40 éves férfi leszel, akkor a jó egzisztenciával rendelkező 40-es nőkre fogsz hajtani, vagy a fiatal csinos nőkre?
2018. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Soha nem lennék olyan pasival, akit többnek gondolok magamnál. Kell a francnak a "nem vagyok elég jó" meg "rászorulok a segítségére" érzés. Egyenrangú partnert keresek, aki hasonlóan építi az életét mint én. Mindent egyedül értem el amim van, hiába van párom 18 éves korom óta. Felnézek a páromra bizonyos tulajdonságai miatt (mások miatt meg nem), de nem tartom többre magamnál. Egyenlőek vagyunk.

Amit én észrevettem, hogy a nők sokkal gyorsabban érnek be érzelmileg meg úgy általában. Tehát ha olyan partnert akarnak, aki az ő szintjükön van kénytelenek a pár évvel idősebb férfiak között keresgélni. A velem egyidős férfiakat gyereknek látom. A gondolkodásuk nincs még ott, ahol nekem "megfelelne". Voltam nálam fiatalabb pasival, olyan volt mint gyereket nevelni.

2018. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

"Ugyanez van egy fiatal felnőtt nő szempontjából, egy idősebb férfinak már sokkal több tapasztalata van az életben, legtöbb esetben már jóval nagyobb fizetése, egzisztenciája, szakmai státusza és tapasztalata van, nem ritkán már kisfőnök vagy vállalkozó, amíg a lány csak épp most sétált ki egy főiskolából és semmi gyakorlati tapasztalata nincsen. A férfinak már van sok mindene a nőnek még semmije sincs."


Akkor a férfi miért nem a saját korosztályában keresgél? Ja, mert nem kell a 40-es nő, a fiatal feszes csaj kell. Akkor meg miről beszélünk? Miért várja el az idősődő férfi a fiatalságot a nőtől, ha ő meg nem tudja neki azt nyújtani?

2018. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
#16 az azért teljesen mindegy, mert mindig a nő választ. Szóval a fószer akarhat 40 évesen tizenéves friss pipihusit, ha nem talál. Ám ha annyira akar, rosszlanyokon vagy eropolison vesz magának, 40 évesen egy ilyen költség nem tétel.
2018. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy csúnya, kövér fiatal lány sem fog jó egzisztenciával rendelkező férfit találni, mert a jó egzisztencia mellé jó nő jár a férfiak szerint.
2018. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A szüleimen kívül senkitől nem fogadtam el pénzt, tőlük sem, mióta van önálló keresetem. :) Keményen edzek, de úgy, hogy nőies maradjak (nem is tudnék olyan izomzatot építeni naturálban, mint egy férfi).


Tapasztalatom meg nincs a másik nemmel annyi. DE!


Van nekem olyanom, mint önbizalom, kreativitás, empátia, lelki stabilitás, szervezőkészség. Elmondhatom magamról, hogy emberileg, szakmailag és nőként is jól működöm. Miért ne vágyhatnék olyan férfire, aki szintén jó a szakmájában, jól keres, van egy jó, stabil fizikuma, tudja, mikor kell törékenynek mutatnia magát és nem játszmázik, hisztizik meg lobbanékonykodik, mint egy ingatag gyökér.


Az, hogy a nemi jellegek és a pályaválasztás általában azt eredményezi, hogy a nők gyengébbek, a férfiak erősebbek fizikailag és anyagilag, nem az én bajom. Az, hogy más egy férfi barátság és más egy női, szintén nem az én bajom.


Olyan férfit keresek, aki a saját férfiszerepében és emberi szerepében nem vall kudarcot. Nőként én is ilyen vagyok: tudok annyit keresni, mint egy normális ember, tudok úgy viselkedni, mint egy egészséges ember, tudok úgy közeledni a másik nemhez, mint egy egészséges ember, tudom azt csinálni, amit tőlem nőként elvár a társadalom, úgy nézek ki, mint egy nő, úgy ápolom magam, mint egy nő, úgy öltözködöm, mint egy nő és úgy is viselkedek, beszélek, hogy az még nőies legyen, de határozott. Na most, aki férfiben erre úgy félig-meddig, vagy egyáltalán nem képes, az mit vár tőlem? Megértem, hogy nehéz tökösnek lenni, legalább annyira, mint kecsesnek lenni. De ha nem vagy az, akkor miért vársz kecses nőt? Miért vársz nőies nőt, miért vársz... igazi nőt?

2018. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdezőnek igaza van, ezek az ösztönök hiába nem tetszik
2018. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!