Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok/Nők ti adnátok esélyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Nők ti adnátok esélyt annak, aki gyárban dolgozik? Ez mennyire kizáró ok?

Figyelt kérdés
19 vagyok, jelenleg sima gyári munkásként dolgozok, elég rossz fizetéssel. Hamarosan megyek gépésztechnikusi esti suliba, de amíg el nem végzem (ami 2 év) addig marad ez a gyári munka. Közben tanulok angolul, 2-3 év múlva ha lesz egy magas szintű angoltudásom németet is elkezdek tanulni, szeretnék 2 idegen nyelven legalább kommunikáció szinten beszélni. Utána gondolkodom 23-24 éves koromban majd egyetemen is (igen amit elég későn 27-28 éves koromban fogok tudni elvégezni és igazán karrierépítést innen kezdhetek, míg mások ezt elkezdik 22-23 évesen), a gépészet vagy az informatika irányában. (Persze levelezőn munka mellett). Szóval titeket mennyire zavarna, hogy jelenleg ilyen alja munkát végzek amiből még magamat se tudnám eltartani ha egyedül élnék?
2017. dec. 2. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem, egy 19 évesnél is alap a két diploma és a nettó 600...


Volt gyári munkás barátom mikor egyetemre jártam, és ez egyáltalán nem zavart, nem is ezért lett vége. Pedig neki tervei sem voltak, és túl volt a 30on. Normális esetben nem ez számít egy lánynak, ráadásul te a szabadidődet sem haszontalanul töltöd (nyelvtanulás), és sok terved van. Nekem nem lenne ez hátrány. De sajnos nem a te korosztályod vagyok, s csak remélni tudom hogy a fiatalok is így gondolkodnak még.

2017. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ambiciozus vagy, akkor nem problema. A beleposhadas a semmibe, az a problema. Viszont, ha elfogadsz egy jo tanacsot, akkor inkabb az egyetemre koncentralj, es mellette siman meg lehet tanulni angolul. Igy sok a semmibe elvesztett ido, egyetemmel hamarabb juthatsz el ugyanoda ilyen tervekkel.
2017. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben egyáltalán nem zavarna, mert tanulsz, képzed magad mellette és vannak ambícióid.

Az előző barátomat azért (is) hagytam ott, mert neki az egész élete abból állt, hogy bevonszolta egyetemre a valagát, diákmunkát sem volt hajlandó vállalni, elvárta, hogy az anyja fizessen neki mindent. (Ja meg én, mert én dolgoztam és dolgozom is suli mellett.)

22L, egyetemista

2017. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen csinálod. Nagyon-nagyon szimpatikus vagy nekem. Sőt, megsúgom, hogy a barátnőm férje ugyan ezt az utat járta be, kb ugyan ilyen idő alatt, mint a terveid, tán diploma késett picit, de csak mert mindig jött újabb baba, de már megvan! És évek óta üzemvezetőként dolgozik mindig a csűvó, mindig talál jó munkahelyet, jó fizetéssel, és nagyon boldogok együtt. Mindenük megvan, anyagilag is, érzelmileg is, nagyon jó kis csapat!

És nem, nem volt meg a diplomája, és nem volt még üzemvezető, mikor a barátnőm a párja lett a srácnak.

2017. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2. Az a probléma, hogy eddig egyáltalán nem íg gondolkodtam, a középiskolába beleszartam teljesen, csak melegedni jártam oda, de most, hogy elkezdtem dolgozni, így már rájöttem, hogy ezt nem csiálhatom 45 éven át, ennél többre vagyok képes. Az év végi átlagom 3,8 körül van, az érettségim pedig nem lett túl jó, 3-as angol és 2-es matek, 250 pontom van nagyjából, sehova nem vennének fel, viszont ha egy ilyen okj-val, egy nyelvvizsgával, és egy 5-ös angol érettségivel már elég pontom lesz (igazából ha jót akarok magamnak a matekot is újra megcsinálom, lehetőleg ötösre, ha már informatika vagy gépészet irányba akarok továbbtanulni
2017. dec. 2. 11:38
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Maximum akkor van esélyed nőt szerezni gyári munkásként, ha baromi jól nézel ki.
2017. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Hahó, neked vannak céljaid és jövőképesld, amit ha komolyan is gondolsz, olyasvalamit teszel le az asztalra, ami már nem is az átlag, vagy az alap. Legalábbis nekem biztosan nem az két felsőfokú nyelvtudás (egy sem), meg egy felsőfokú képzettség.


Engem nem az érdekel, hogy valaki gyári munkás-e, hanem az, hogy mire van igénye, és mit jelent számára a munkája. Ilyen ambíciókkal (ha nem olyan mondvacsinált, mint az exemé, aki azóta is csak érettséginél tart, mert mindenhonnan kihullajtotta magát a lustaságával) pont nem érdekelne, hogy valaki mit dolgozik. Az egyik barátnőm is egy évet kasszázott, mielőtt felvették a szakra, én is minden hülyeséget bevállaltam/bevállalok diákmelóként, nem sok különbség van a kettő között. Viszont megtanultuk tisztelni a tudásunkat és vágyni a jövőbeli melónkra úgy igazán, mert találkoztunk azzal, amivel kölyökként is riogattak, hogy hova kerülünk, ha nem teperünk. :D


Nincs ezzel semmi baj, amíg látod a célt és hajlandó vagy érte tenni. Azt meg ne nézd, hány éves leszel, a kor nem kifogás egy olyan világban a megelégedésre, ahol 30 éves emberek programozni tanulgatnak, meg senior egyetemre járnak. :) Az a ciki, mikor itt szívod a levegőt 20-30-40-50 éve a semmiért, mert mindig csak annyit csinálsz, amennyitől nem halsz éhen. Közben természetesen ezek az emberek savazzák a talpraesett, szorgos társaikat, pedig ehhez egyáltalán nem kell különleges tehetség vagy adottság. Ez nem Nobel-díj. Meg aztán az sem elérhetetlen.

21N

2017. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Még annyit javasolnék, hogy ha csak a pluszpontért kell, ne szívj még 2 évet OKJ-n. Tegyél javító vizsgát érettségin, egy közép matekot nem nehéz megírni jóra szerintem, sémafeladatok vannak, nincs szóbeli sem, kész kánaán.:) Ha nem csesztem volna el a kerekítést két helyen, tudnám, hogy kell 100%-os matekot írni középszinten, de szerintem így is tudnék benne segíteni, tekintve, hogy nekem meg a pályaváltás miatt lesz szükségem újból elővenni az anyagot (meg hozzátanulni az emeltet).:) Szóval én inkább az újraérettségizés+nyelvvizsga kombót szorgalmaznám, kevesebb idő. Pontosabban csak attól függ, milyen gyorsan tanulsz, félévente van lehetőséged érettségire, havonta nyelvvizsgára jelentkezni.:)
2017. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
ha veled egyidős lennék és ismerkednék örülnék neki, hogy ennyi ambíciód van annak ellenére, hogy gyárban dolgozol
2017. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egyetértek azzal, hogy előbb menj okj-ra. 19 évesen nem mindenki tudja hogy mi akar lenni, amíg kigondolod, hasznosan telik az időd. Az okj egyébként plusz pont is egyes szakokon.
2017. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!