Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire zárkóztok el az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zárkóztok el az elől, ha személyiségtípús alapján keresnék magamnak párt?

Figyelt kérdés
Mivel ezeknek van valóságalapja és az egyes típusok közötti egyezőségbeli különbségeket jól ki lehet szűrni, értelmes dolognak tartom és előrébb lehet kerülni már esetlegesen a kapcsolat elején az alapvető ellentétek feltárásában.
2017. nov. 29. 21:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 Tudom, hogy jobb lenne ha nyitottabb lennék higgyétek el. De én ez a típús vagyok, ezek a "checklistnek" tűnő dolgok ha 5-10-20 év után jönnének elő, ugyanúgy pilanatok alatt tönkretehetnék a kapcsolatot. Így pechemre (vagy szerencsémre), de sajnos egy csomó embernél ugyanúgy kiesek mint ők nálam, pontosan emiatt.
2017. nov. 29. 22:24
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme, simán lehet, hogy kiszelektálnál olyanokat, akikkel egyébként tök jól működne a dolog. Ismerkedj sok emberrel, aztán akivel megvan a szikra, érzed a vonzalmat, azzal jöjj össze.
2017. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#12 Az a célom, hogy ez így működjön nálam. :)
2017. nov. 29. 22:31
 14/21 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtam, hogy a fő típusokban van különbség, csak azt, hogy nem mindig ugyanaz az eredmény jön ki. Nyilván nem a totál ellentéte, hanem vmi hasonló, de mégsem ugyanaz.


És ugyan melyik személyiségtípusba sorolod magad?

2017. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Én se sok esélyt adok rá, de hogy lenne egy érdekes és (számomra legalábbis) tanulságos beszélgetésünk, abban biztos vagyok. Bocsánat, attól, hogy valamit nem ismerek, még nem jelenti azt, hogy ez az érdeklődés hiányával lenne egyenértékű. Sőt. Ráadásul ha te ennyire ismered, és a módszertan ilyen mértékben megbízható, akkor mi a kérdés? Csináld, és nyilván megtalálod az igazit.

Félre ne érts, nem vitatkozni akarok. Viszont ne téveszd össze a "van valóságalapja" és az "objektív" fogalmakat. Előbbi hellyel-közzel jön be, utóbbi mindig. És lehet, hogy pont emiatt fog nem egy, nem kettő egyébként akár ideálisnak is mondható partnerjelölt felett elsikkadni a tekinteted azért, mert ez alapján kizárnál egy rakat potenciális jelöltet.

2017. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jung-i lélektani/személyiségtípusokra gondolsz kedves kérdező? :)


1-2 havonta ki szoktam tölteni random teszteket és nekem stabilan az intuitív-érző vonal szokott jönni (NF), a többi néha-néha ritkán változik, gondolom ahogy a személyiségem alakul, fejlődik, most legutóbb: ENFJ


[link]


Amúgy ha erre gondoltál, akkor valóban érdekes lenne ezek mentén elindulni és 1-1 tesztet megérne, hogy mely típusok passzolnának hozzám! :)

2017. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz az ötlet, hogy tudatosabban, vagy tudományosan megalapozottan keressen az ember, de a módszertan trash általában, vagy etikailag defektes.

Ha az MBTI típusokra gondolsz, szakmabeliként mondom, hogy egy erős közepes mérőeszköz, ami semmit sem garantál párkapcsolati szempontból. 4 skálán helyezi el a személyt, ami nem jelent úgy igazából semmit, még a szakmában is csak kiegészítő teszt szokott lenni. A specifikusak pedig nem elérhetőek a publikum számára terjesztésük illegális, kiértékelésükhöz meg szakmai tudás szükséges, mert nem számokban, hanem struktúrákban érdemes gondolkodni. Egy érték túl sok dolgot jelenthet, és rendszerint vesznek fel mellé személyes interjút is.


Randin ülni meg nem túl esztétikus egy jegyzettömbbel, és nagyító alá tolni olyasvalakit, aki azt nem akarja, abba nem egyezett bele. Nem mellesleg, egy romantikus kapcsolatot így kezdeni alapvetően nem szerencsés.


Nem a másik személyiségvonásain fog múlni, hogy mit értek el együtt. Ez egészen biztos. Attól, hogy valaki pl. szenzoros elmenykereső (ez is egy ilyen érték), tehát a tudomány állása szerint hajlamosabb futókalandokra és hedonizmusra, lehet, hogy a szükségleteit extrém sportban éli ki, és azt a bizonyos borzongást erkölcsösebb módon keresi, vagy az élete más területein találja meg. Ez túl összetett szerintem ahhoz, hogy ez alapján szűrj, magadat vernéd át, mert sok olyan embert ia kiselejteznél, akit amúgy nem kellene.

4 év tanulás (nem csak egyetemi kereteken belül) után is azt érzem, hogy csak a felszínt kapargatom az emberek megértésében, nem fog ez menni csak úgy másnak sem. Ennél csodásabban vagyunk mi összerakva, hogy ennyivel le lehessen tudni.


Jó, ha figyelsz apró jelekre és dolgokra, de tedd ezt inkább megérzések és ráérzések mentén, ne rideg módszertannal. Valószínűleg a másik is érzi, ha nem megfelelően közelítesz felé, hanem csak méricskéled fejben.

N

2017. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17 "Attól, hogy valaki pl. szenzoros elmenykereső (ez is egy ilyen érték), tehát a tudomány állása szerint hajlamosabb futókalandokra és hedonizmusra, lehet, hogy a szükségleteit extrém sportban éli ki, és azt a bizonyos borzongást erkölcsösebb módon keresi, vagy az élete más területein találja meg."


Ezt olvasva valamennyire jobban megértettem az egészet.

Egyetértek, én sem gondolom hogy pusztán pár vonással jellemezhető valaki, és vannak csodák, az elviekben nem passzoló emberek is jól kijöhetnek egymással.

2017. nov. 29. 22:48
 19/21 anonim ***** válasza:

17: Látom kb. egy időben írtunk! Elolvastam amit írtál és jogosak az aggályaid amiket leírtál. Viszont egy dologra talán jók ezek a tesztek, hogy ha mondjuk egy társkeresőben odaírod a magadról rovatba, akkor az talán jó arra, hogy filterezd azokat a személyeket (vagy ők téged)akik érdekesek lehetnek számodra ELSŐ blikkre, persze igaz, hogy ez egy hatalmas halmaz amibe mondjuk jó eséllyel beletartozok és csak nagy általánosságban adja vissza azt amilyen vagyok/lehetek és ezek sajnos vissza is üthetnek, mert mondjuk sokan át is lapozhatnak "felettem", hogy háát ez NF-es akkor biztos ilyen betalúzer, na haladjunk tovább :)


Anyway 1-el több tényező és talán feldobja a magasság/tömeg/milyenkönyvetszeretsz szokásos specifikációkat :D

2017. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én csak az arisztotelészi személyiségtípusokban hiszek. Szangvinikus, melankólikus, kolerikus és flegmatikus. Egy totál melankólikus emberrel nem tudok közös nevezőre jutni. Egy szangvinikus pedig hosszú távon kiborít (barátnak kedvelem őket mondjuk). Én kevert típus vagyok melankólikus flegmatikus egy kis kolerikus beütéssel. Kamaszként például melankólikus-kolerikus voltam. Azóta szelídültem és több lett a leszaromtabletta jellemvonásom.


A horoszkópon néha jót röhögök (nem a napi-heti-havi jelentésen hanem a konkrét személyiség leíráson), mert némely embernél nagyon telibe találja. Nálam is kb a 95%-a igaz. Így például skorpiókkal és rákokkal nagyon jól kijövök, a bakok és kosok pedig kiborítanak. Persze ezeket már utólag szűrtem le, amikor eljutottunk az ismerkedés azon fázisába, hogy jajj mikor is van a születésnapod?


De hogy előre el legyen döntve, hogy a sziánál akkor jutunk tovább ha passzol a személyiségtípus azt kissé nevetségesnek érzem. Akkor kb elvész annak a varázsa, hogy megismered a másikat, mert mi van ha hivatalosan nem illetek össze, viszont gyakorlatban meg tök jól kiegészítitek egymást?

2017. nov. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!