Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik megvetik, lenézik a másik nemet milyen családi háttérrel nőttek fel?

Figyelt kérdés

Csupán érdekel a pszichológiának ez a része, nincs semmilyen mögöttes tartalom.

Arra lennék kíváncsi, hogy akik sikertelenek a párkeresésben, és ezért a másik nemet hibáztatják milyen családban nőttek fel? Volt előttük megfelelő párkapcsolati példa? Láttak igazi szerelmet valaha? Férfiak hogyan vélekedtek az édesanyátokról, mint nőről? És a nők az édesapjukról mint férfiról?

És természetesen minden oldal érdekel, aki rossz családban nőtt fel, negatív párkapcsolati példával de mégis komoly, szerető párkapcsolatban él. Vagy aki nagyon jó családi háttérrel nőtt fel, de mégis negatív elképzelése van a másik nemről, és őket okolja.


2017. nov. 28. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ó, kedves Kérdező, nagyon előre szaladtál! Hát nem tudod, h mások szemében a szálkát észrevenni sokkal-sokkal egyszerűbb, mint a sajátunkban a gerendát?


Ha én mindig az előttem lévő generáció példáját követném, tele lenne velem a temető.


Amit te hiányolsz, az az önreflexió. Kevés emberben van meg.

2017. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem én, hanem egy ismerősöm ilyen: a pasi lenézi a nőket, tárgyként kezeli, meg szanaszét csal a kapcsolataiban.


Az érdekesség nála amúgy, hogy bár a családi minta biztos vagyok benne, hogy a kapcsolatok kialakításában, fenntartásánál nagy szerepe van.

De nála pl azért fura, mert van fiú tesója, és ő meg a totál ellentéte..

(Ő nem dug összevissza, hanem már meg is házasodott...)


Szóval érdekes a dolog.

2017. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerős 1.: Férfi, 30-on túl. Kapcsolata volt, egyszer, de megcsalta, mármint ő a nőt. Az anyjával él, tőle kap pénzt, szállást, ételt. Mégis csomó nőgyűlölő szart megosztott a facebook-on, tiltottam. Szerintem az anyjára dühös, mert elvált az alkesz apjától.


Ismerős 2.: Elhagyta kiskorában az apja, az anyján tölti ki a dühét és más nőismerősein (rokonom), velem is próbálkozott, egy igazi mocskos pszichopata. A feleségével mézmázos, a lánygyereket keményen bünteti. Nekem többször beszólt suttyomban aljas dolgokat családi találkozókon, én ignorálom. Az anyját érzelmileg kínozza és hülyének állítja be mások előtt. Hányinger f...sz.


Ismerős 3.: Nő, az apja egy bántalmazó alkoholista, akitől elvált az anyja. A lány tart a férfiaktól, mégsem gyűlöli őket, az anyját nagyon szereti.


A saját apám: Az apja alkoholista volt, aki bántalmazta őt és az anyját. Az apám mégis a saját anyját gyűlölte, miért nem váltak el, hasonlóak. Az apám végletekig hímsoviniszta volt, már gyerekként azt ellett hallgatnom, miért vagyok értéktelen lány létemre.

Ez az egész arra sarkallt, hogy teljesen ellentétes mentalitású férfi legyen a barátom, ez sikerült is.



Őszinte leszek, én azt látom itt is és rokoni-ismerősi körben is (kb. a negyedét írtam le), hogy a nők a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem olyan bosszúállóak és gyűlölködők...Az "itteni" férfiak meg már attól nőgyűlölők lesznek, mert nincsen párkapcsolatuk 20 évesen. Ez neveltetés kérdése, és sajnos van egy ilyen beteges berögzülés, hogy a férfiaknak nem szabad kimutatniuk az érzelmeiket, nem szabad sírniuk, mert az szégyen, szerintem ez vezethet náluk kőkemény frusztrációra, elfojtani egész életükben a fájdalmukat, a dühüket.

2017. nov. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!