Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ma már nem számít vonzónak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma már nem számít vonzónak egy nőben, az anyaságra való vágy/ hajlam?

Figyelt kérdés

Rossz érzés azt látni, ahogy sokan erre a témára tekintenek. Az anyukákat nem csak hogy kicsit sem tisztelik, de még le is nézik őket. Persze nyilván nem a tiszteletért vállal valaki gyereket, de tagadhatatlanul rossz érzés, ha amiatt néznek le, amit szeretünk csinálni. Miben nyilvánul ez meg?

Erős kritikákat kap az az anyuka, akinek a párja sokat keres, s ezáltal ő is jobban élhet. Gyerek nélkül azonban a nőnek is több ideje és lehetősége van feljebb küzdeni magát egy munkahelyen. A karrier máris tiszteletre méltóbbá válik, mint a gyereknevelés, hiszen így "nem élősködik"! Sokszor maga a férj/ élettárs jelenti ki, hogy a nő otthoni munkája és a gyereknevelés nem komoly feladat, hiszen nem igényel szaktudást, ellenben ő a munkahelyén szakemberként keresi a pénzt. Elgondolkodtam, hogy aki így áll hozzá, vajon jobban tisztelné a feleségét, ha az szintén nagy pénzeket keresne gyerekvállalás helyett? Mintha mindaz, ami az anyasággal jár, csak egy szükséges rossz lenne, egy alantas feladat, amit valakinek meg kell csinálni és mellé elviselni a megalázást. Még rosszabb helyzetben van, aki harminc alatt szeretne gyereket. Sokan vannak fiatalok, akik huszonévesen már függetlenek és van már mögöttük egy néhány éves párkapcsolat is. Minden adott, mégis megszólják őket, mondván "túl fiatalok, nem éltek még eleget." Sokan nem hiszik el, hogy valaki akkor érzi igazán hogy él ha babázhat. Valakinek ez szabadság, nem bezártság. Aki ezt be is vallja, azt rögtön támadás éri, hogy "csak ez az élete mert másra nem képes" Miért ne lehetne másra is képes, attól, hogy ezt szeretné? Miért gondolják sokan, hogy aki az anyaságot választja fiatalon, az csak azért teszi, mert nincs jobb ötlete?


Ha egy nő ki tud fogni egy olyan ritka férfit, aki tiszteli és szereti anyaként is, sőt, a gyes alatt is, amikor "nem szakemberként dolgozik", azt a nőt kicsinálja a környezete, "nehogy túl jó dolga legyen".


Amiket leírtam azokra családban és baráti körben is láttam példát.


2017. nov. 28. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Az ún "ősanyák" nem számítanak vonzónak, sem azok akik megegyezés nélkül "elfelejtik" bevenni a tablettát. Na meg a gyerekkel/ leendő gyerekkel takarózó, sokat kereső, eltartó férfit kereső golddiggerek se vonzóak.

De ezek nem normálisak.

2017. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
megis mia xart kellene tisztelni bennuk? azt hogy nyakra fore szulik a gyerekeket a semmire es lesz egy csomo hulyegyerek, huh de jo, nem nezem le oket de nem is erdekelnek plane nem tisztelem oket
2017. nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

A férjem nem keres rosszul, mondjuk úgy, hogy megélünk, haladunk az életben még ha kis lépesekben is. Most várjuk a 3. babánkat, én töredékét keresem annak amit ő, és mindketten 30 alattiak vagyunk még.

Csak azért írtam le, hogy ezek alapján aztán elég "megvetett" a pozícióm. Legalábbis a leírásod szerint.


Viszont... sosem vállaltam volna olyan férfival gyereket, aki "könnyűnek" vagy alsóbbrendűnek tartja a gyereknevelést/háztartásvezetést a saját munkájánál! Egyszerűen más a feladatunk a családban.


EZen felül meg pont lesz*rom ki mit gondol a környezetemben vagy a tágabb családban rólunk :D

2017. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Amint egy nő megellik, onnantól kezdve nem tudok rá nőként tekinteni, sajnálom, ez van.
2017. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert sokan önzésből szülnek gyereket - nem olyan fontos, hogy kivel vállalnak gyereket, mint hogy nekik gyerek _kell_. És fenntartják a jogot arra, hogy a sajátjuknak nevezzék a gyereket "a miénk" helyett. Továbbá eléggé visszatetsző az is, hogy sokan úgy gondolják, az anyaság felülír minden mást, és ha egy gyereket szült, akkor már az is megérdemli a tiszteletet, aki amúgy egész életében egy szalmaszálat keresztbe nem tett. Említhetném még azt is, hogy az apaság mennyire leértékelt mind egyéni, mind társadalmi szinten. De szerintem már így is elég amin gondolkodhatsz. :)
2017. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Két részre bontom a kérdést.

Személyiségtől függ, hogy ez kinek lesz vonzó. Nekem pl elég negatív dolog, mert a családcentrikus, gondoskodó típusok nem valók hozzám, akiknek minden vágyuk, hogy nulla élettapasztalattal babázzanak.

A másik része az érettség hiánya.

Én is önzőségnek tartom a gyereknevelést abban a formában ahogy sokan csinálják.

Az ember sokat változik, csiszolódik az évek során. Bölcsebb, okosabb, meggondoltabb lesz. Eljut egy bizonyos szintre. A sok év alatt megszerzett tudást ideje átadni valakinek.

Egy 20 év körüli valaki az útja legelején tart. Te sem akarsz olyan embertől életvezetési tanácsokat kapni, aki még maga is csak tanulja a témát. Olyan valakitől viszont igen, aki már 20 éve ezt csinálja.

Atomtengeralattjáró építéshez sem a szörfdeszka készítőhöz fordulnál...


A gyerekből nem baba lesz, hanem egy ugyanolyan ember, mint amilyen te vagy. A szeretet egy része a nevelésének a többi száz dolog mellett, amit még nem tudsz neki megadni, mert neked nincs olyan. Nem az iskolának és a médiának kéne majd információkkal, értékrenddel ellátni, hanem a szüleinek. Ezért fontos, hogy a világot most utazd be, most szedj össze elég tapasztalatot, most csináld amit szeretnél, hogy el tudj jutni arra a szintre, ahol azt mondod, elérted amit akartál, olyan vagy amilyennek szeretnél lenni, és itt az ideje átadni a tudásod másnak.

2017. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Változott is az anyaság az elmúlt években, sokan vállalnak azért, mert "muszáj" és aztán meg ordítoznak velük az utcán és le se tojják őket, a gyerekek meg neveletlenek. Ma már egy anya is dolgozik, sőt többet is, mert otthon is ő viszi a többet általában.


Én meg azt látom, hogy pár nő el van ájulva magától, mert kinyomott egy gyereket, innentől kedzve, ő az isten, a többi az semmi (aki nem szült) és otthon poshad három évet, de még szül egyet, nehogy dolgozni kelljen a férje meg megszakad.

2017. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

A “tisztelet-részt” nem tudom hova tenni... már miért kéne tisztelnem valakit, csak mert gumi nélkül kefélt? Eléggé nonszensz elvárás. Oké, nem csak kefélt, hanem még szülni is képes volt, tyűha... a macskám is, csak ő nem egyet, hanem ötöt tolt ki egymás után, mindjárt megyek is mancsot csókolni őszentségének, kifejezvén legmélyebb tiszteletemet, amiért megtette a világ legtermészetesebb dolgát, és szaporodott.

Na jó nem a bunkózás volt a célom, de tényleg így érzek/gondolok. Ha jobban belegondolok, azt kell mondjam, hogy ezt a kedves anyukák váltották ki belőlem. Úgy értem régebben totál közömbös volt, hogy valaki anya-e vagy sem, viszont annyi, magát istennőnek képzelő ősanyával lehet találkozni, hogy egyszerűen már inkább negatív kép van róluk a fejemben, mint semleges. Lenézik azt, aki nem szült, ráadásul sokszor pont azok, akiknek a fenekük alá lett téve minden a párjuk vagy a szüleik által... szóval megvan ennek a másik oldala is.

2017. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Biztos van ilyen. Na akkor ellenpélda: másfél éves a kisfiam. A párommal 3 éve jöttem össze. Mindjárt az elején éreztem, hogy ő kell legyen a gyermeke (i)m anyja.

Fél év múlva, az első lehetőség alkalmával terhes lett. Jóval kevesebbet keres ( ett), mint én. Oda költözött hozzám, ami a válásom után kőkemény hitel bevállalásával már a saját házam lett ( ki kellett fizetni a volt feleségemet).

Folyamatosan azon aggódott, hogy ő vajon így mit tud hozzátenni ehhez az egészhez. Ráadásul ott a gyerkőc, ami miatt még kevesebb a jövedelme.

Én azóta is csak azt tudom mondani, hogy azzal, hogy ő nekem/ nekünk szült egy csodálatos emberkét, és parádés anyja a fiamnak, MINDENT megtett és megtesz, amit csak lehet. A pénz jó dolog, de lóf..Szt sem ér önmagában. A volt feleségemmel élhettünk volna úgy, hogy semmilyen anyagi

gondunk sem lett volna...

Ennek ellenére egy pillanatig sem bánom, mert most tudom, hogy van egy társam, egy családom, akire számíthatok, akik boldoggá tesznek. Emellett pedig minden elismerésem a páromé és, az anyukáé, a társé, mert ehnnek a mostani helyzetnek CSAK egyedül ő a legfőbb építőköve. Én csak becsülni és tisztelni tudom azért, amit tesz, vállal és azért is mert 42 évesen apává tett, ami megint csak egy olyan érzés, amit csak az tud, aki átélte.

2017. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Elnézve a mai gyerekeket, nem tudom tisztelni az anyákat. Nem vagyok az a típus, aki szeret mások életében vájkálni, de már nekem is szemet szúrt, milyen gyalázatosan sz4r munkát végeznek a kedves anyukák. Szülni nem akkora teljesítmény, azt a csőlakó bolhás patkány is tud. Nevelésben viszont már lassan jobban teljesítenek, mint sok nő.
2017. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!