Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A net tönkrement, a valóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A net tönkrement, a valóság pedig ciki lett?

Figyelt kérdés

Sehol nem lehet ismerkedni.

Nézzük mi a helyzet a valósággal:

Mindenki jár legalább középsuliba, valaki ezután még egyetemre is megy.

A lényeg hogy az iskola mindenkinél ott van fiatal korában mint elsődleges közeg, ahol tud ismerkedni.

De ez is teljesen a szerencsén és véletlenen múlik, hogy épp jó osztálytársakkal hoz-e össze a sors.

A legtöbb suliban épp hogy időd van arra hogy két szünet közt lerohanj a következő órád termébe, elugorj mosdóba, ha éhes vagy gyorsan a fejedbe tömj egy szendvicset, That's all.

Nem tudsz ismerkedni más osztályokkal, max ha van valami közös órád egy évfolyamodba tartozó osztállyal.

De tulajdonképpen, van kb 25-40 ember, akiknek átlagosan a fele ellenkező nemű, szóval 12-20 ember, akikkel LEHETŐSÉGED van egyáltalán ismerkedni. Azért elég kicsi ez a lehetőség, szóval nem hiába ritka hogy egyáltalán kapcsolat kialakuljon bárki közt. És nyilván mindenki ebből is a leghelyesebb, legviccesebb, legszebb 2-3 valakivel jönne össze.


Ugorjunk, sulin kívül vagyunk.

Hogy középsuli vagy egyetem után az mindegy.

Hol ismerkedsz?

Buszon? Vonaton? Metrón? Villamoson? Az utcán?

Eléggé logikus lenne, hisz az életünk felét azzal töltjük hogy A pontból B pontba rohangálunk, munka, bevásárlás, vagy akármi miatt.

Csak egy gond van: ha valaki reggel 7:30-kor a buszon zötykölődik, az agya félig még fel se kelt, és a töke kivan mindennel, akkor biztosra veheted hogy nem ismerkedni szeretne a buszon. Kényelmetlen, kínos, zavaró helyzet és helyszín.

A nap vége ugyan ez, miután mindenki lehúzott 8 órát valahol, utána nem valami random idegen próbálkozására kíváncsi az ember.


Szóval a közlekedés kiesik.


Mi van még?

Esetleg ha van szabadidőd, és alapvetően is szeretsz olvasni, netalántán egyetemista vagy, akkor a könyvtár egy jó hely. Legalábbis a nagy megyeszékhelyek könyvtárai, és az egyetemvárosok könyvtárai.

De hogyan? Nyilván senkit nem akkor fogsz megzavarni, amikor épp ezerrel jegyzetel a molekuláris biológia ZH-ra.

Meg kell várni amíg végez (1-4 óra) aztán megszólítani. Csak hogy ez is annyira váratlan, és kellemetlen a legtöbb lánynak (én csak saját tapasztalatot tudok írni, amit lányoknál tapasztaltam) hogy biztos koptatás a vége.


Munkahelyen meg esélytelen ismerkedni, ha fárasztó, ha végig pörögni kell. Plusz ha már fiataloknál tartunk, a fiatalok többsége diákmunkázik. A diákmunkákon pedig a legtöbb esetben nem vegyes, hanem tisztán fiú, tisztán lány csoportok vannak. Egy raktári pakolómelón egy darab lányt nem lehet találni, mert srácokat hívnak.


Egy átlag felnőtt, különösen ha fiatal azért havonta-kéthavonta elmegy inni baráttal, ha lány akkor barátnővel.

De ha mindenki baráttal, barátnővel megy inni, esélytelen hogy egy "vadidegen" bármi nemű ismerkedést kezdeményezhessen. Most mindenki képzelje el hogy haveri társaság nagyban beszélget, nevetgél egy-egy korsó sör (pohár bor) felett, és valaki kívülről csak úgy megszólít valakit hogy "szia". Irreális, kínos, életszerűtlen.


És ennyi. Egy átlag ember hova járna még?


És itt jön a képbe a net: a net "elvileg" rengeteg lehetőséget takar. Legendák szerint egykor még a Gyakorin is lehetett ismerkedni.


Ma mit tapasztalhat az ember?

Fake profilos hülyegyerekek regisztrálnak mindenhova unalomból, akik egyébként nem is keresnek párt, és ha valakire anoniman ráírsz akkor esélytelen hogy személyes ismeretségbe alakuljon a dolog. Mert mindenki azt vizionálja a netre hogy itt mindenki pedofil meg mindenki ukrán szervkereskedő aki kloroformos zsebkendővel szedi a gyanútlan áldozatait.

De facebookon se jobb a helyzet. Ott is már mindenki paranoiás, és ha nem közvetlenül vagytok ismerősök, és úgy akarnátok beszélgetést kezdeményezni hogy csak szimplán szimpatikus a profilképe a másik félnek, már jön a tiltás.



Hol a francban ismerkednek az emberek?



2017. nov. 10. 23:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Tegnap elmentünk biliárdozni és csocsózni. Baráti társasággal voltam és a párommal. Fél óra sem kellett és összeismerkedtünk 2 társasággal is, ahol fiúk és lányok vegyesen voltak. Utána együtt játszottunk és beszélgettünk. Igazából lehet csak mi vagyunk túl barátságosak, de bárhová megyünk, könnyen összeismerkedünk másokkal. Szerintem ha Te is mész a barátaiddal ide-oda (nem diszkóra gondoltam), akkor elég könnyen lehet ismerkedni. Utána meg vagy közelebb kerülsz valakihez vagy nem, de először úgyis barátkozni kell...
2017. nov. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a normális választ utolsó.


Egy a probléma, nincsenek barátaim a jó 200 km-es körzetemben, mert alig 1 hónapja költöztem ebbe a városba.

Azt el tudom képzelni hogy nálatok ez működött, de a többes számon van a hangsúly. Azon kívül, én azt látom hogy ezek az egy éjszaka összefutós dolgok nem tartanak sokáig és nem mélyülnek el. Jelenleg egyéni tanrenden vagyok, szóval nincsen osztályom. Munkahelyem 2 hetente változik, szóval nincsenek állandó kollégáim. Semmilyen olyan közeg nincs, ahol állandóan ugyan azokkal lennék összezárva hogy megismerjük egymást.

2017. nov. 12. 14:44
 23/25 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mélyülnek el, mert nekem sincs rá igényem, megvan a saját társaságom. De volt már olyan, hogy egy szórakozóhelyen telefonszámot cseréltünk valakivel és velük azóta is néha összefutunk.

Ahol laksz ott milyenek a szomszédok? Talán ott is lehet ismerkedni, ha más nincs, legalább egy jó kis társaságba beilleszkedni. Én mondjuk a kasszánál sorbanállás közben is simán elkezdek beszélgetni ha szimpatikus a mögöttem álló.

Melyik városban laksz egyébként?

A parkokban is vannak emberek, ott is lehet beszélgetést kezdeményezni, elég csak útbaigazítást kérni.

2017. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Szeged.


Egy albérletben lakom, ahol elvileg lakik rajtam kívül egy srác. Azért elvileg mert amióta itt lakom kb 2X futottunk össze. Vagy éjszakázik, vagy suliban van, vagy elugrik a barátnőjéhez 2-3 napra.

Nem túlságosan beszédes.

A szomszédok a lépcsőházban többnyire idős házaspárok, vagy magányos idős emberek, akikhez az unokák jönnek hetente.


itt szemközt van egy park, de tipikus ronda lakótelepi parkot képzelj el, piros, kopott padokkal, gondozatlan gyeppel, meg néhány aszfalt járdával.

Nem olyan ahol fiatalok üldögélnek és olvasgatnak mint az amerikai filmekben. Pláne nem novemberben plusz 4 fokban miközben már délután ötkor sötét van.

2017. nov. 12. 17:21
 25/25 anonim ***** válasza:

Az idősekkel sem hülyeség barátkozni, vannak nagyon jó fejek közöttük is. És ahogy írtad, vannak unokáik is. :) én kutyaséta közben barátkoztam össze egy idős bácsival, mindig váltunk egymással pár szót ha arra megyek. Tényleg nem tudhatod milyen irányból ismersz meg valakit, mindenre nyitottnak kell lenni. Lehet épp valamelyikük gyereke vagy unokája lesz a párod vagy "csak" egy nagyon jó barátod, akinek szintén vannak barátai. Most eszembe jutott, hogy anno anyu is úgy ismerte meg apukámat, hogy az ő anyjával lett jóban és csak utána jöttek össze.


Én a páromat úgy ismertem meg, hogy buliban megismertem egy pasit, akivel jóban lettünk és az ő legjobb barátja a párom.

2017. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!