Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A net tönkrement, a valóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A net tönkrement, a valóság pedig ciki lett?

Figyelt kérdés

Sehol nem lehet ismerkedni.

Nézzük mi a helyzet a valósággal:

Mindenki jár legalább középsuliba, valaki ezután még egyetemre is megy.

A lényeg hogy az iskola mindenkinél ott van fiatal korában mint elsődleges közeg, ahol tud ismerkedni.

De ez is teljesen a szerencsén és véletlenen múlik, hogy épp jó osztálytársakkal hoz-e össze a sors.

A legtöbb suliban épp hogy időd van arra hogy két szünet közt lerohanj a következő órád termébe, elugorj mosdóba, ha éhes vagy gyorsan a fejedbe tömj egy szendvicset, That's all.

Nem tudsz ismerkedni más osztályokkal, max ha van valami közös órád egy évfolyamodba tartozó osztállyal.

De tulajdonképpen, van kb 25-40 ember, akiknek átlagosan a fele ellenkező nemű, szóval 12-20 ember, akikkel LEHETŐSÉGED van egyáltalán ismerkedni. Azért elég kicsi ez a lehetőség, szóval nem hiába ritka hogy egyáltalán kapcsolat kialakuljon bárki közt. És nyilván mindenki ebből is a leghelyesebb, legviccesebb, legszebb 2-3 valakivel jönne össze.


Ugorjunk, sulin kívül vagyunk.

Hogy középsuli vagy egyetem után az mindegy.

Hol ismerkedsz?

Buszon? Vonaton? Metrón? Villamoson? Az utcán?

Eléggé logikus lenne, hisz az életünk felét azzal töltjük hogy A pontból B pontba rohangálunk, munka, bevásárlás, vagy akármi miatt.

Csak egy gond van: ha valaki reggel 7:30-kor a buszon zötykölődik, az agya félig még fel se kelt, és a töke kivan mindennel, akkor biztosra veheted hogy nem ismerkedni szeretne a buszon. Kényelmetlen, kínos, zavaró helyzet és helyszín.

A nap vége ugyan ez, miután mindenki lehúzott 8 órát valahol, utána nem valami random idegen próbálkozására kíváncsi az ember.


Szóval a közlekedés kiesik.


Mi van még?

Esetleg ha van szabadidőd, és alapvetően is szeretsz olvasni, netalántán egyetemista vagy, akkor a könyvtár egy jó hely. Legalábbis a nagy megyeszékhelyek könyvtárai, és az egyetemvárosok könyvtárai.

De hogyan? Nyilván senkit nem akkor fogsz megzavarni, amikor épp ezerrel jegyzetel a molekuláris biológia ZH-ra.

Meg kell várni amíg végez (1-4 óra) aztán megszólítani. Csak hogy ez is annyira váratlan, és kellemetlen a legtöbb lánynak (én csak saját tapasztalatot tudok írni, amit lányoknál tapasztaltam) hogy biztos koptatás a vége.


Munkahelyen meg esélytelen ismerkedni, ha fárasztó, ha végig pörögni kell. Plusz ha már fiataloknál tartunk, a fiatalok többsége diákmunkázik. A diákmunkákon pedig a legtöbb esetben nem vegyes, hanem tisztán fiú, tisztán lány csoportok vannak. Egy raktári pakolómelón egy darab lányt nem lehet találni, mert srácokat hívnak.


Egy átlag felnőtt, különösen ha fiatal azért havonta-kéthavonta elmegy inni baráttal, ha lány akkor barátnővel.

De ha mindenki baráttal, barátnővel megy inni, esélytelen hogy egy "vadidegen" bármi nemű ismerkedést kezdeményezhessen. Most mindenki képzelje el hogy haveri társaság nagyban beszélget, nevetgél egy-egy korsó sör (pohár bor) felett, és valaki kívülről csak úgy megszólít valakit hogy "szia". Irreális, kínos, életszerűtlen.


És ennyi. Egy átlag ember hova járna még?


És itt jön a képbe a net: a net "elvileg" rengeteg lehetőséget takar. Legendák szerint egykor még a Gyakorin is lehetett ismerkedni.


Ma mit tapasztalhat az ember?

Fake profilos hülyegyerekek regisztrálnak mindenhova unalomból, akik egyébként nem is keresnek párt, és ha valakire anoniman ráírsz akkor esélytelen hogy személyes ismeretségbe alakuljon a dolog. Mert mindenki azt vizionálja a netre hogy itt mindenki pedofil meg mindenki ukrán szervkereskedő aki kloroformos zsebkendővel szedi a gyanútlan áldozatait.

De facebookon se jobb a helyzet. Ott is már mindenki paranoiás, és ha nem közvetlenül vagytok ismerősök, és úgy akarnátok beszélgetést kezdeményezni hogy csak szimplán szimpatikus a profilképe a másik félnek, már jön a tiltás.



Hol a francban ismerkednek az emberek?



2017. nov. 10. 23:15
1 2 3
 11/25 Diavolino44 ***** válasza:
47%

Azta nem mar, ma voltam bulizni, 4 ora alatt 20 elutasitast osszeszedtem, szoval nekem egy este alatt sikerult abszolvalni a te osszes probalkozasodat. Egyszer volt kb 70-80 amikor 3 hetvegen keresztul nrm volt semmi...


Amugy, ha mint allitod az ismeroseid kozul, minden tizediknek van parkapcsolata, (ami mellesleg kamu), s meg irod, hogy a dekorativ lanyoknak sincs, akkor ergo ismersz, egyedulallo, lanyokat. Igy nagyjabol odajutottunk. Hogy ez egy nyafogo kerdes, ismet.


S valahogy ugy erzem, mivel nagyjabol jol felsoroltad, a rutinokat, amiken mindenki vegig megy, megis a legtobben valami csoda folytan talalnak maguknak valakit.

2017. nov. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Baráti társaságban, szakmai körökben (csak óvatosan, inkább előadásokon, workshopokon, kollégára én nem nyomulnék, de végülis azt is lehet), sport és egyéb hobbik alatt (sok embert ismerek én is a pályáról, pedig ha valami, a futás magányos sport), egyetemen (ha még jársz)...


A lényeg, hogy ne úgy ismerd meg szerintem, hogy a nőt/férfit látod benne. Szerintem sokkal nagyobb az esély normális kapcsolatra, ha az ember egy lightos ismeretséggel vagy laza barátsággal indít. Ha külsőre nem is egy adonisz, ez megfelelő táptalaj, hogy a másik akkor is meglássa esetleg benne a saját kis varázsát.


Ridegen ismerkedni idegen emberekkel az utcán és egyéb helyeken kellemetlen szerintem mindenkinek. És elég kicsi az esély arra, hogy aki nem zárkózik el tőle(d), az normális is. Belegondolva, azzal is van baj a szememben, aki leszólítgat embereket csak úgy, nekem erre nem lenne időm, és elég infóm sem, hogy tényleg akarom-e ezt az illetővel. Rohanunk, tudjuk, hogy sok idióta vesz minket körül, nem figyelünk egymásra, stb. Ezért nem jó ez.


Neten meg szórakozóhelyeken meg tombol a hook-up culture 15-35 év között. Sajnos. Talán fölötte is. Van normális biztosan, de nem találtam, pedig nagyon-nagyon sok embert online ismertem meg. Vagy a problémái miatt szorul a monitor mögé, és nagyon kicsi az esély arra, hogy egy ilyen emberrel én, mint önmaga lelki egészségét megőrizni és megvédeni képes ember tudnék kialakítani egy olyan párkapcsolatot, ami nekem is kifizetődő és kiegyensúlyozott lenne, vagy pedig nem vágnak egybe a céljaink: én életre tervezek, ők ma estére. Legfeljebb még holnapra, ha jó vagyok. Szomorú.

2017. nov. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

Pont ez a lényeg, hogy nem társkeresési szándékkal kéne egyből közeledni a nők felé... Mert baromi ciki. Mert annyira érződik, hogy nem mint ember érdeklem, hanem csak mint lyuk. Mint amit az egyik válaszoló is írt, hogy jajj ő 20 csajhoz odament, és mindegyik elutasította. Hát hogy a francba ne... Ha valaki megszólít, és konkrétan könyörög, hogy valaki álljon már össze vele végre, az eleve esélytelen a nők 90%-ánál. De ha valahol elkezdünk beszélgetni, megismerjük egymást jobban, megkedveljük egymást, majd elhív egy randira az egy teljesen más történet. Hiszen ebből látszik, hogy nem csak mint dugópajti, nem csak mint nő érdeklem, hanem mint ember is.

A probléma nem a helyszín. Hanem hogy egyesek úgy futnak napi 200 nő után, mintha büntetnék a szingliséget. Hogy annyira izomszagú, elkeseredett az összes megszólítás. Hogy érzed a pasin, hogy nem te kellesz neki, csak legyen már valaki.

Nem mindegy, hogy odajön hozzám egy buliban, és az első kérdése, hogy "Szia, nagyon tetszel megismerkedünk?" vagy pedig az, hogy "Szia. Hogy vagy? / Mi hozott ide? / Szereted ezt a zenét? / Suliba mész éppen? Hova jársz? / Hol dolgozol?" stb stb. Nem azzal az üzenettel kéne kezdeni a dolgot, hogy de megdugna, hanem hogy érdeklem mint ember.

2017. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Az én ismerőseim 22-26 év közöttiek is majdnem mind párkapcsolatban él. 5 évvel ezelőtt is így volt. Nem tudom te hol élsz...
2017. nov. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj veled, hogy mindenáron ismerkedni akarsz...
2017. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Jóvan, itt látom mindjárt bebizonyítjátok nekem még azt is hogy a tárgyak felfelé esnek, meg a Nap kering a Föld körül....
2017. nov. 11. 16:35
 17/25 anonim ***** válasza:
41%

Ha meg nem férfi-nő jelleggel ismerkedsz, hanem barátkozol, akkor abból 95%-ban friendzone lesz. Van ilyen barátom, jófej, intelligens, tanult srác, van egyénisége és évek óta csak barátként tekint rá minden nő.


Kezdeményezni meg nem csak úgy lehet, hogy "remegsz a pnciért" és 20 próbálkozás tényleg kb. nulla.


Ismerkedni bárhol lehet, utcán is. Kifogás, hogy nem lehet, legfeljebb nem tudod, hogyan kell és lusta vagy megtanulni.

2017. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Jó, akkor most a tettetett naivitás mellett játsszuk azt, hogy teeeljesen fogalmam nincs a világról, és rákérdezek: Hogyan "barátkozol" úgy egy vadidegen közegben, hogy abból bármi fajta baráti viszony kialakuljon?


És ha csak egy százalékkal lejjebb vennétek a világcsászára hangnemből, megköszönném.


De ha ez nem megy, mert esetleg egy kisbolygó becsapódást, az apokalipszis négy lovasát, vagy a nagyképűsködésetek visszaszorítását vonná maga után, akkor inkább ne válaszoljatok.


Sok jobb dolog van, mint itt nekem válaszolgatni. Ha már mindenki barátokkal, meg kapcsolattal van körülvéve, akkor nem kell sorolnom.

2017. nov. 11. 17:06
 19/25 anonim ***** válasza:
47%
Bazz, emberek közé mész és beszélgetsz velük. :D
2017. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

És megjött, megjött az egymondatos megmondóember!!!


Így legyen ötös lottón!

2017. nov. 11. 17:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!