Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti nem tartjátok furának,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem tartjátok furának, mikor valaki inkább kiírja ide a párkapcsolati problémát taglaló kérdését, minthogy megbeszélné a párjával?

Figyelt kérdés

Igazából a "szánalmas" szó talán még találóbb lenne. Elkeserít a tudat, hogy ennyi botrányosan rossz kapcsolat van: idegenként élnek egymás mellett, nem kommunikálnak, nincs meg a kapcsolat bensőséges légköre, az "idill-érzet". Sokan előbb tisztelnek meg a bizalmukkal egy anoním oldalon összesereglett fantom embertömeget(a GYK népét), mint a saját párjukat.


Ha úgy vesszük, nagyon sok "felesleges" kérdés íródik ki ide nap mint nap - olyan értelemben, hogy azt az adott problémát egy őszinte kommunikáció simán megoldhatná. De nincs. Nem csak, hogy őszinte nincs, semmilyen sincs, legfeljebb csak felületes, "beszélgetésnek" csúfolt szóváltások sorozata, az is csak alkalomadtán.


Ti ezen nem szoktatok kiakadni? Az őszinte kommunikáció ennyire hiánycikk a mai kapcsolatokban? Félnek az emberek a problémáikról szemtől szemben beszélni? Ti hogy látjátok ezt, nem aggasztó ez a jelenség?



2017. nov. 5. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindig egy az egyben kommunikalnak az emberek mindenkinek mindennel lehet hatso szandeka.
2017. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam kialadni, de valamennyire megértem a kérdésed és egyetértek veled:) Meglepett ez a kérdés, mert én is gondolkodtam hasonlón, DE nem csak párkapcsolat, hanem emberi kapcsolatok terén is. Meglep, hogy fölösleges körözéseket tesz valaki azzal, hogy idegenektől akarja megtudni konkrétan azt, hogy mit gondol a párja. Vagy úgy ír ki kérdést, mintha anonim idegenek jobban kellene lássák a helyzetét, mint ő maga kézen-között. Én inkább arra használom ezt az oldalt, hogy véleményeket kérdezzek néha ebben a témában, ha más szemszögekre vagyok kíváncsi. Abban nem hiszek, hogy bárki megtudná oldani az élet problémáimat helyettem, sok olyan helyzet van, amit hiába írnék ki ide, mert nem értené senki sem annyira, mint én a magam reális szemszögéből, mások elméleti szemszöge nem határozza meg annyira. Én unalmamba/kíváncsiságból szoktam kérdés írni néha, de elég szomorúnak tartom, amikor valaki erről az oldalról várja a megoldásokat ebben, vagy csak elmerül abban, hogy milyen komfortos itt közölni mindent, ahelyett hogy a valóéletben beszélné meg ezeket a hozzátartozóival.
2017. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kiakadni*, elírás
2017. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Janesz135 válasza:

Sziasztok


Új vagyok még fenn, de annyi kérdést és témát láttam már itt felvetülni,hogy az egy életre elég lett:)


Amit Te Kérdező felvetettél a keserű igazság sajnos és lehet érvelni,hogy a technológia, az internet világa mennyire a barátok/párok közötti kommunikációt.


Az olyan esetekről nem is beszélve amikor egy fiú/lány felteszi a kérdést, hogy " A páromat már ötször kaptam rajta,hogy megcsal, mit tegyek?" Ezeket, mint olvasó tudom hova tenni.


Ha most párkapcsolatban lennék úgy állnék hozzá az egészhez,hogy mindennapra kitűzném feladatként a párom meghódítását, érzékeltetném vele bármilyen formában,hogy miért őt választottam, miért vagyok mellette, mit jelent nekem.


Végszónak azt mondanám a Kérdező kérdésére,hogy aggasztó igen,hogy sokan amikor már belépnek egy párkapcsolatba elégedetten hátra dőlnek kényelmesen és kijelentik,hogy "Megcsináltam,meghódítottam a kiszemeltet" Rövid távon ez elegendő-e?A válasz igen. Hosszú távon ez a "nemtörődöm" kapcsolat kérdőjeleket vet majd fel valamelyik félnek a kapcsolatban? A válasz egyértelmű.Nézzétek meg az ide érkező kérdések majdnem 90%-a ezzel kapcsolatos.


Bocsi ha néha OFFoltam.

2017. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó ötlet lehet külső szemlélőtől tanácsot kérni. Aki éppen benne van egy helyzetben, nem mindig látja át a megoldási lehetőségeket. Egy külső ember lehet, hogy észrevesz olyat, amit a helyzetben benne lévők nem. Esetleg megmutatnak a válaszolók egy új szemszöget. Nincs ebben semmi rossz. "Régen" a pappal, lelkésszel beszélték meg ezeket a problémákat, ő adott tanácsot. Vagy nem beszélték meg, hanem a javasasszony elintézte.
2017. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tartom furcsának, mert a kapcsolatok nagy részében igen kevés az egymással való mély kommunikáció, így valahol megoldást keresnek az emberek a problémáikra. Valahol ebben felelősségáthárítás is van.
2017. nov. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, néha én is írok ki, mert előfordul bizony, hogy én látom rosszul, esetleg reagálom túl a szituációt.


Sokszor egy kívülálló jobban megvilágítja a dolgokat, más szempontokat helyez előtérbe, etc.

2017. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is hozzá lehet tenni, hogy sokszor ilyen helyzetben nem csak a kérdezők részéről szokott próbléma lenni, hanem eközben a párjukat is olyannak látjak, akivel nehéz normálisan kommunikálni. Nem elég a szándék, hogy olyan őszinte és nyílt ember akarok lenni minden téren és bármely problémában, de ha eközben a párom/hozzátartozó/barát/rokon/családtag hisztis természetű, akivel nem lehet bármikor leülni beszélgetni, akkor elég nehézkes, az biztos.:)
2017. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van.


Nekem konkrétan voltak olyan barátaim, meg párom, akikkel nem lehetett őszintén kommunikálni, aztán így nagyon zavart, hogy utólag csak álltam és néztem ki a fejemből, hogy mégis most mi van?? Az őszinte beszélgetésre esetenként vagy értelmetlen hiszti, kifogás keresés volt a válasz, vagy üzenet esetén no-reply. Én ezen szoktam inkább kiakadni.


Bár azt meghiszem, hogy jobb, amikor valakinek őszinte barátai vannak, és lehet velük beszélni.

2017. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!