Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A tényleg a pszichopaták...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tényleg a pszichopaták jelentik az etalont?

Figyelt kérdés

Szinte az összes GYK-s kérdésnél azt hallom, hogy egy férfi sosem adja fel, próbálkozik akkor is tovább, tucatsor (százszor) elutasították, nem inog meg az önbizalma, nem zavarják a visszautasítások, megy tovább.



Nem gondoljátok, hogy komoly mentális problémára utalna, ha valakit a rengeteg visszautasítás sem visel meg, és töretlenül megy előre továbbra is?


Ez a pszichopatákra jellemző viselkedés, hogy teljes egészében figyelmen kívül hagyják a tényeket, ha százszor nemet mondanak, százegyedszerre is felállnak, és folytatják.


Ez lenne a férfi ideál? Mert megértés nincs azzal kapcsolatban, ha valaki szépen feladja, tanácsként is csak azt kapja, hogy "próbáld újra" századszor, ezredszer is.



2017. okt. 28. 13:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ps: a fröcsögve nőgyűlölők kérem hagyják figyelmen kívül a kérdésem, ismerem az összes sémájukat a minden nő ilyen-olyanról, így kár ismét leírni.
2017. okt. 28. 13:57
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, tényleg az vagyok:) Pont a visszautasítás, ami arra ösztönöz, nehogy feladjam:)) Számomra, az az igazi nő, akiért, fél, egy évet kell koslatni, meggyőzni, hogy én kellek neki:) Aki rábólint, két hét múlva ágyba bújik, azzal mit kezdjek. Két hét és meg volt minden, ott a vége:))
2017. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akik ezt mondják, azok sosem gondolnak bele igazán a problémába, hanem csak mondják a magukét, amitől azt hiszik igazuk lesz és okosnak tűnnek, tökmindegy, mennyire nem életszerű, vagy mennyit kell a valóságon csavarni hozzá. Amúgy egyetértek abban, hogy ez a "sose add fel" meg a "az önbizalom csakis belülről fakad" mantrák tényleg valamiféle pszichopata vagy szociopata embert kívánnak, de nem hiszem, hogy ez eljutna a tudatukig azoknak, akik hajtogatják. Ahhoz túl buták.


Például ha náluk próbálkozna olyan, aki sosem adja fel, az nem lenne jó, ilyenkor már nem érvényes a mantra ugye.

2017. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kérdés akár egy emberre is értelmezhető, akár magára az ismerkedésre.


Ha egy nő egyértelműen nemet mond, akkor ezt elfogadom, nem vagyok sem erőszakos, sem zaklató típus (és ez nem azt jelenti, hogy ha az első randin nem mond igent, akkor rögtön hátat fordítok, sőt, szeretek udvarolni, de azért van különbség a most nem és a sosem között).



Másrészt gyakran kapom meg ismerősöktől, barátoktól, de online is, hogy akár napi 50 nőhöz is oda kell menni, hogyha 10 nő nemet mond, akkor nem mentél oda elegendőhöz.


Ez szerintem ugyanúgy pszichés problémára vall, ha valaki mondjuk 1.5 év és több tucat randira hívott nő után még mindig nem vont le semmilyen tanulságot, és még mindig újra és újra megy előre. Az ilyen embernek egyszerűen hibás az önértékelése, magasról tesz a külső visszajelzésekre.

2017. okt. 28. 14:23
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Aki nem adja fel, az nem pszichopata hanem egy értelmes emberi lény. A kisbaba elesik 100szor, mire megtanul járni, mégsem mondja azt, hogy "hagyjuk a francba, ez nem nekem való". Aki felad bármit is amit akar, mert éri néhány kudarc az nagyon értékelje át az életét.
2017. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki mondjuk 1.5 év és több tucat randira hívott nő után még mindig nem vont le semmilyen tanulságot"


Ez a pszichopata jellemzője. Nem az, hogy nem adja fel, hanem hogy nem tanul a hibáiból.


A "próbáld újra" jó tanács, hisz ha nem próbálja, senki nem fog odamenni hozzá. A rossz az, hogy sokan nem hallgatnak a feedback-re, amit kapnak, vagy rosszul értelmezik, és nem változtatnak a hozzáállásukon.


Odamennek 100 nőhöz, mind nemet mond, és egyikük sem néz magába, hogy "talán velem van a gond, talán változtatnom kellene".


A kitartás maga jó tulajdonság, csak a nem bevált módszerekhez való ragaszkodás a rossz.

2017. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ide feljövök és néha tényleg elámulok, hogy milyen hisztizés folyik, 23 évesen már öngyilkos akar lenni, mert nem volt barátnője stb. Ennyire alacsony az emberek tűrőképessége? Azt hiszik nekik alanyi jogon járna p_na/p_cs?

Mármint az előző válaszra reflektálva, tényleg igaz a kisbabás példa.

2017. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A kisbaba nem jó példa.


Az inkább hasonlít a karrieremre. Alulról kezdtem, mostanra vezető lettem (és nem a kőművesbrigádban). Nem adtam fel, folyamatosan fejlődtem, folyamatosan, lépésenként haladtam előre, a kudarcokból tanultam, legközelebb hasznosítottam.



A párkereséshez is pont így állok. De az esetek egy jó részében már akkor NEM-et kapok, amikor még igazából nem is ismer a másik.


Fejlődni pedig első sorban a belső tulajdonságokban lehet. Ezekkel olyan nagy gond nem lehet, ha több nő megmaradt barátnak/havernak, akinél randinak nem kellettem.


Amin tud az ember változtat a külsején (sport, öltözködés, haj, szemüveg), amin nem tud, azt elfogadja (magasság, arcforma, őszülés/kopaszodás, etc).


De ha hosszabb időn át azt látod, hogy nincs előrelépés, nincs fejlődés, akkor feladod. A gyerek is feladja a repülést, mert rájön, hogy hiába csapkod a kezeivel. Aki meg nem, azt elkönyvelik pszichológiai esetnek. A párkeresésében mégis az az egyetlen tanács, hogy próbáld újra, próbáld újra.

2017. okt. 28. 15:08
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem nem szimpatikusak az olyan pasik, akik tovább próbálkoznak, miután elutasítottam őket több ízben is és határozottan. Szerintem egy nő sem gondolja azt, hogy ez elfogadható :D
2017. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:

A pszichopata férfiak egyébként elsőre sok nőnek kifejezetten vonzóak, mert megnyerőek tudnak lenni, és tudják szimulálni a főnyeremény típusú pasit, és manipulálni a másikat, így nem is nagyon jutnak oda, hogy koslatni kellene valaki után. Nyilván jellemző rájuk ez a "csak magamnak kell bizonyítanom, csak magamnak tartozok elszámolással, csak belülről jön az önbizalom" típusú viselkedés, abszolút.

A pszichopatákra nem feltétlen az jellemző, hogy nem adják fel, hanem az, hogy képtelenek tanulni a hibájukból meg a saját viselkedésükből.

2017. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!