Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság miért olyan nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság miért olyan nehéz párt találni?

Figyelt kérdés
A nők igényei ugrottak meg ennyire vagy mi lehet az oka?

2017. szept. 1. 00:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem csak neked nehez. Kikerem magamnak
2017. szept. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Megpróbálom leírni egy hasonlattal, hogy én hogy gondolom (itt most online ismerkedést alapul véve). Képzeld el az egészet úgy mint egy svédasztalos reggelit.

Tételezzük fel, hogy a kaját jelképezik a férfiak és főleg nők válogatnak, hogy mit akarnak enni.


Ha abból indulunk ki, hogy 20-30 évvel ezelőtt egy 5 méteres asztalról válogattak, ezáltal elég gyorsan végig tudtak menni a felhozatalon és kiválasztani mit akarnak enni, 10-20 perc válogatás után már az asztaluknál ült az emberek többsége és megette amit kiszemelt magának.


Ma a rengeteg online lehetőségnek hála ez az asztal úgy 250 méter hosszú, a legtöbben pedig úgy vannak vele, hogy akkor már végig nézik mi merre van, megpróbálják kiválasztani azt ami legjobban ízlik nekik. Vannak olyanok akik éhesek lesznek már az elején így belekóstolnak az első 5-10 méteren általuk finomnak tartott ételekbe majd mennek tovább és úgy döntenek, hogy inkább visszateszik mert ez jobbnak tűnik, de alig 20 méter után megint újat választanak mert már az a jobb. Meg vannak akik makacsabbak és előbb végig akarják nézni a kínálatot teljesen.

Nos, a vége az, hogy már a 3. nap végén járunk, de még mindig az asztal körül mászkálnak mert hoztak újabb kajákat is és/vagy elvitték amit kinéztek, de még nem voltak biztosan benne, hogy azt akarnak enni. Végül győz az éhség és inkább elvesznek valami olyat ami hirtelen ott van kéznél mert nem akarnak éhesek maradni tovább.

Közben pedig egy futó reklám odafent folyamatosan azt mutatja, hogy éppen milyen ételekkülönlegességek vannak, mik a legjobbak.


Nem a legjobb hasonlat, eltérések lehetnek, de hirtelen ez jutott eszembe a modern, célzott párkeresésről.

2017. szept. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Igen ,a nôk igenyei. A pasik meg elnôiesedtek ,csupa tutyi mutyi huszoneves. Tisztelet a keves kivetelnek.

N25

2017. szept. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert elvárás az van 1000, kompromisszumkészség meg 0. Ez mindkét félre igaz.
2017. szept. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

kedves 25/N

a tutyimutyi huszonévesről annyit, hogy én egyedül élek albérletben, saját autóm van, egy viszonylag idegen kis városban. 26 vagyok, nincs haverom-barátom itt. sokat vagyok egyedül, noha eljárok jó pár helyre. (pub, konditerem, uszoda, stb stb)

Eltartom magam.

Ismerkedéskor vicces vagyok, határozott, poénos, kissé csipkelődős.

mikor sor kerül rá hogy meséljek az életemről, hiába mondom ezeket el...az összes nő csak "hmmm"-ögött rá...

nme azt mondom h dobja magát hanyatt....de ha aztmondtam volna h a szüleimmel élek, busszal járok, mert jogsim sincs, akkor mindjárt én lettem volna a megsajnált szánalomszex alap?

Úgyérzem hogy ez is szinte még kevés,...mert sok nőtársad már azt várná, hogy pest v szeged v kecskemét belvárosban saját házad legyen, jó kocsid, és jól kereső állásod ennyi idősen már...

szóval ne gyere itt a tuyimutyisággal, hogy sokan vannak akik azoik...talán azért azok, mert meg sem éri törekedni, mert az "átmeneti" állapot h albi stb, az a szemetekben semmi...akkor inkább éljen otthon anya-apa nyakán ugye?!

2017. szept. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

kalap úr hatalmas igazsságot írt.

és megint a nőkre célzok: gondolj már bele mennyi mindent elvársz egy férfitól: nézzen ki jól, legyen azért valamennyi pénze, legyen munkája, legyen vicces, nevettessen meg, ne legyen önbizalom hiányos, de nagyképű öntelt se, nem baj ha van kocsija tud furrikázni, meg elvisz nyaralni-ide oda, udvarol neked, stb stb

aztán ah nem kapja meg..megy a hiszti, hogy nincs már normális férfi...bla bla

és minden nő totál természetesnek veszi h ez neki jár(na), de cserébe emg vagy ad egy telsz/*/rt zokni testet, és ha neked nemkell, másnak igen...vagy egy ribi, hogy hát bocsi de más is kopogtat aki több/jobb nálad, és ha véletlen normálisan alakul minden, akkro emg jön ez emg amaz az ex téma, hogy mert ujra írkál stb és hát igazából még nem zártam le stb

aztán ah nem kapja meg..megy a hiszti, hogy nincs már normális férfi...bla bla

mielőtt itt mindenki írja a közhelyeket, nézzetek már a saját életetekbe bele!!!!

fogadok hogy van/volt ilyen.

ja de tudom persze...a saját élete mindenkinek kivétel, csak máséba k/*/rvaaa okos!!!!!!!!!!

2017. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

#5

Látom nem tudsz mondatot értelmezni!! " Tisztelet a keves kivetelnek."


Ha te a kivételhez tartozol, akkor miért rágtál be és bizonygatod, hogy te aztán nem vagy tutyimutyi?

Talán figyelmen kívül kéne hagynod azokat a dolgokat, amik rád nem vonatkoznak és akkor kevesebb stressz fog érni téged az életben.


Kérdésre: mindenkinek olyan igényei vannak, amilyet akar, ez nemtől független! Aztán vagy talál párt magának, vagy nem, ez megint más kérdés. Nem a nők hibája azt, hogy pl. egyre több pasi több időt tölt a tükör előtt, mint a nő. Nem a nők hibája, hogy sok pasi rettentően önbizalomhiányos, és fél a nőktől. A nők nem űrlények, hogy félni kéne tőlük.

Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Nem kötelező a média befolyása alatt élni az életünket. Akit szidni lehet az a média, plusz az ember, saját maga, tehát az egyén, hogy miért hagyja, hogy befolyással legyen rá ezek, az ilyeneknek nincs kialakult önképe, elvárása..stb.

Van akinek nehezebben megy a pártalálás, van akinek könnyebb, van aki inkább csak siránkozik, mert az a könnyebb.

Nekem is nehéz volt párt találni, de sikerült.

2017. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igaza van 4-esnek, de szerintem nem csupán pontokba szedhető elvárásokról van szó, hanem arról is, hogy ha valakinek a másik nem jön be valamiért, akkor megette a fene azt, ha a pontok stimmelnek. Azt látom, hogy valamiért rengeteg embernek épp más kell, mint akinek tetszik, és fordítva. Mint a "johnny loves jenny" c. dalban. Nekem is van "listám", ha úgy tetszik, mégis amikor eddig találkoztam egy lánnyal, aki a legtöbb pontban stimmelni látszott, akkor kiderült hogy valamiért mégsem tetszik annyira, pedig "ideális társnak" tűnt, vagy pedig én nem jöttem be neki. És ez való életben és társkeresőn is rendszeresen előfordul. Alkalmi vagy rövid, felületes viszonyra sokszor megfelelnek az ilyen ismeretségek, de nem tartós kapcsolatra. Úgy érzem hogy tűt keresek a szénakazalban, és lehet hogy életem végéig nem találom meg. De az is lehet, hogy egyszerűen úgy kell fogalmazni, hogy az emberek ebben az elkényeztetett világban túl válogatósak letrek, aki meg talált párt magának, az megkötötte a saját kompromisszumát...
2017. szept. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tudod az a helyzet, hogy nem nehezebb csak más. 50 , vagy 100 évvel ezelőtt is voltak nehézségek a párkeresésben, csak akkor más társadalomban, más szocializációban, más világlátással bírtak az emberek, más problémáik voltak..
2017. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Noblesse Oblige ***** válasza:

Régen, nem te választottál. Hanem a családod. Azért volt könnyebb. Viszont megértem a vallásosságot is ebből a korból, mert én is mondanám a "mi atyánkot", amikor eladó sorba kerülök, hogy ne egy vén bácsihoz, vagy iszákoshoz adjanak... és akkor a szerelem már 20. rangú nézőpont.


De pont ezért a szerelem fel lett értékelve a régebbi generációk által, mert az sosem teljesedhetett be. Így született meg a misztériuma.


Nagymamám már választhatott, és hiába volt kisebb az asztal amin szemezgethet, mégis 3 férjet elfogyasztott.


A párválasztás ma bonyolultabb, mert ránk van bízva. De a megfelelőt megtalálni, éppoly nehéz, ha szép vagy, ha csúnya vagy, ha kicsi vagy, ha magas, ha kövér vagy, ha csontos. Ha topmodellként keresed a kenyered, akkor sem lesz semmivel könnyebb megtalálni azt az embert aki hozzád való, mintha tök átlagos vagy. Ha hátrányos külsővel indulsz, annyival könnyebb, hogy az aki téged választ az nagy eséllyel tényleg téged akar, és nem a csini tested.


Ha az ember nemcsak valakit akar maga mellé, hanem évtizedekre el akar köteleződni, akkor nehéz így is úgy is.

2017. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!