Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha elmegyek pszichológushoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmegyek pszichológushoz és elmondom neki mi történt velem az utóbbi években, felállít valami diagnózist, az segít nekem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 20:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Pischológus megindìt benned egy gondolatmenetet ami öngyógyuláshoz is vezethet. Feltételes mód lényeges! Másrészt jàtékkal/hipnózissal/ feladatokkal is segìthet. Pl : gátlásos voltam ....feladatot kaptam szólìtsak le napi 5 idegent...elsőre azt hittem menni fog de nem ment mondta akkor ezt és ezt kell , hogy mondjam . Szoktàk mondani minden kezdet nehéz utána megtanúltam idegenekkel beszélgetni. Aztàn jàték: kártyából kellett szimpatikus nem szimpatikus arcu embert választani, szìneket vàlogatni ez alapján elemzett...
2017. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A diagnózis nem segít neked, és valószínűleg sok eredményt nem is kaphatsz meg nyers formában, mert egy laikus borzasztóan képes félreérteni dolgokat, arról nem is beszélve, hogy befolyásolja a későbbiekben, ha tud olyan feltevéseket, amit akár a második ülésnél el lehet vetni. Viszont együtt megtervezhetitek a folytatást annak érdekében, hogy javíts azokon a dolgokon, amin szeretnél. (Itt megjegyzem, az első ülés semmilyen változást nem fog hozni, csak próbálja minél jobban megérteni a problémádat. Attól jobban lehetsz esetleg, hogy kibeszéltél neki mindent (a Freud-i katarziselméletből adódóan), valamint attól, hogy valaki megért, meghallgat (ez meg inkább Rogerstől jön, azért mondok neveket, hogy utána tudj nézni, és ne csak demagóg, levegőben lógó mese legyen az egész) illetve ennek során te is rájöhetsz dolgokra, de a lényeg ez után következik, a későbbiekben...) Fontos, hogy ő csak eszközt ad a kezedbe, de nem tehet és nem is fog tenni semmit helyetted. Csodát hiába vársz tőle, ez a te kemény munkád lesz az ő asszisztálásában. Sokan emiatt vannak eltévedve és hiszik azt, hogy ő csak beszélget és "megmondóember". Nem. Nem is szabad neki megmondania semmit egy az egyben, mert etikai vétségnek számít, és szakszerűtlen viselkedés. Ő csak rávezet a megoldásra, nem mondja meg neked, és nem is végzi helyetted a munkát, mert úgy semmit sem érne az egész, elvégre is a cél az, hogy nélküle, önállóan is képes legyél hatékonyan vezetni az életed, vagy bánni az adott problémával/hiányossággal. Akkor hagyod ott az ülést, amikor akarod, nem fog utánad telefonálgatni, mert ez egy jele annak, hogy nem állsz készen arra a munkára, ami szükséges lenne a megoldáshoz, vagyis nincs meg az elhatározás. Lehet, hogy lesznek nehézségek, sírás, idegeskedés, rá akarod majd borítani az asztalt, ha szőrszálhasogatóan visszakérdez, de ez is a te érdekedet szolgálja, hogy lerántsa az utolsó réteget is arról, amit eddig akarva-akaratlanul magad elől is elfedtél... Ennek ellenére célszerű őszintének és együttműnödőnek lenni, mert nem őt vered át, hanem magadat: ő abból dolgozik, amit lát, amit felé nyújtasz mindazzal, amit mondasz, ahogy viselkedsz, és a kettő kölcsönhatásával.


A számodra ingyenes pszichológus is hasznos lehet, ő is szakember, hosszú évek munkája és egy széles eszköztár áll a rendelkezésére, ugyanúgy a legjobbat igyekszik adni ideális esetben. És tudja, hogy ha kelletlenül csinálja a munkáját, sokkal nagyobb károkat okoz, ami miatt akár elvesztheti örökre a szakmáját. Akkor van értelme sajátot fizetni, ha tényleg mélyen gyökerezik a probléma. Viszont a legtöbb esetben egy szaktanácsadás bőven hatásos eredményt hozhat, arról nem is beszélve, hogy a magánpraxisnál sokan nagyon durva összegeket elkérnek. A kezdők 5-el már fogadnak, de akár 15-20 ezer is lehet egy ülés.


Egy pszichológushallgató.

2017. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a bajod, de szerintem menj el minél hamarabb pszichológushoz. Nekem is voltak gondjaim, nem mentem el időben. Paranoid pszichózisom lett. Rengeteg gyógyszert kellett szednem. Diagnózist pszichiáter állít fel.
2017. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!