Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan dolgozzam fel ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel ezt a traumát?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni. Valószínűleg sarkított leszek, és persze ez csak az én nézőpontom, de nem akarom sokáig rabolni az időtöket.


Szóval: volt régen egy srác, akivel a legjobb barátok voltuk, aztán megromlott a kapcsolat, és meg is szakadt. Őszintén, nagyon sok dologgal megbántott engem, de saját bevallása szerint én is őt. A lényeg: van egy lány, régi ismerősünk, mindkettőnknek nagyon bejött. A csaj össze is jött a volt legjobb barátommal, kb.: egy évig együtt voltak, aztán nagyon csúnyán szakítottak. A lány ezután nálam keresett vigaszt, amit meg is talált, nagyon közel kerültük egymáshoz. Én beleszerettem, de ő barátzónában hagyott, és onnan nincs kiút. Ez tavaly július óta tart, azóta képtelen vagyok mások felé nyitni.


Nem is a visszautasítás bánt a legjobban, hanem hogy nem kaptam meg azt az esélyt, amit a másik srác igen. Oké, szakított vele, nem is beszélnek, mégis, az övé volt egy éven keresztül, neki össze jött az, amiről én max. álmodozhatok. Minden nap ezen kattogok, nagyon bánt és frusztrál, hogy az, aki annyira összezúzta az önbecsülésemet, jobbnak bizonyult, és összejött neki az, ami nekem nem.


Amikor szakítottak, a srác megkeresett. Egyszer találkoztunk is, azt mondta, hogy szeretné megbeszélni velem a régi nézeteltéréseket. Én elég agresszíven elküldtem őt, mert képtelen voltam ránézni, dühített hogy neki lazán összejött az, ami nekem nem (pedig nagyon törtem magam), a saját kudarcomat láttam benne. Képtelen voltam meglenni a társaságában. És azon is képtelen vagyok túllépni, hogy egyszerűen jobb volt mint én, még ha csak egy évig is.


Nagyon köszönök minden választ előre is!


29/F



2017. júl. 27. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jobb volt nálad, esetleg csak másabb volt. Ugyanis a párkapcsolat nem úgy van, mint felvételin a pontok: nem az nyer, akinek a több van.


Szerintem emiatt nem kell rosszul érezned magad. Az egyik nőnek nem te tetszel, a másik meg odavan érted. Ilyen az élet. Ettől te nem vagy kevesebb!


21/L

2017. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Átérzem a problémád, de első gondolat ami felmerült bennem, hogy vajon mennyire véletlen a lány részéről, hogy pont veled kezdett el barátkozni aki elvileg az exe legjobb barátja volt. Lehet hogy azért a lány sem túl tiszta és nem biztos, hogy jól járnál vele.


Egyébként meg van az a mondás, hogy nők jönnek-mennek de a barátág örök. Egy barátságot előrébb kéne tartani mint egy párkapcsolatot. Sok hal van még a vízben, barátokra meg jobban számíthatsz.

2017. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, de a barátságból nem lesz sem gyerek, sem házasság, se együttélés. Egy bizonyos kor után pedig ezek fontosabbak lesznek, mint a barátság.
2017. júl. 27. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem örülj, hogy nem jön össze veled. Eddig ahányszor láttam ilyet, hogy a csaj összejött az ex legjobb haverjával, a második srác mindig ráfázott, mert csak eszköz volt, hogy a leányzó féltékennyé tegye és visszaszerezze az exét.


Azt meg felejtsd el, hogy ő a "jobb". Ez nem verseny. Ő jött be neki, és kész. Pl én a páromat szeretem, innentől fogva lehetne bárki "jobb" nála, a fején is pöröghetne ha akar, nem érdekelne.

A szerelem komplex, és nem ilyen egzakt, hogy van egy pontszámod, és az alapján összejönnek veled vagy nem.


Szakíts meg minden kapcsolatot a lánnyal. Igen, először nehéz, de hosszú távon könnyebb és sokkal jobb. Egyik haverom is sokáig szenvedett egy csaj miatt, akinek azért kellett, hogy visszakapja az exét, egy darabig még találkozgattak, borzalmasan maga alatt volt a srác, aztán szépen rendbejött, mikor a lány kiköltözött külföldre, és nem beszéltek többet.

2017. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Ne haragudj, de "barátok" egymás nőire eleve nem mozdulnak rá, ezt egymás között megbeszélik és onnantól tabu a dolog még akkor is ha már Exnek számít, ez ökölszabály. Ez az egész szituáció egy időzített bomba, ha a volt barát becsajozik, akkor már kelleni fogsz az istenített barátnőnek, hogy féltékennyé tegye az Exét, egy eszköz vagy számára. Nem a haverodra kéne haragudnod, sokkal inkább a Nőre, mert Ő választott közületek és most ő szórakozik veled, mikor jól tudja, hogy te nem baráti érzelmeket táplálsz felé.

A helyedben pattintanám a Nőt, az lenne a legjobb ha eltűnne a baráti társaságból és keresnél egy olyan partnert aki nem egy pótlékot lát benned!!!

40F

2017. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom a "4" hozzászólót, csont ugyanazt írtuk, de teljesen függetlenül. Hát ez ennyire nyilvánvaló eset!!!

40F

2017. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz úton jársz.

Elhajtani a békülő barátot - tudod a barátok száma ritkán nő, fogyni meg könnyen fogy.

Én simán feldolgoztam, hogy nem egy gazdag holland családba születtem, te meg nem vagy az esete egy nőnek. Hol a trauma?

Ha családot ilyesmit akarsz, akkor keresd azt a nőt, aki veled akarja ugyanazt, ez mellet hiába nyivákolsz.

2017. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

"Ja, de a barátságból nem lesz sem gyerek, sem házasság, se együttélés. Egy bizonyos kor után pedig ezek fontosabbak lesznek, mint a barátság."

Jól látod. Tehát tovább kell lépni.

2017. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

jaj, micsoda trauma....


egyebkent csak ugy megsugom, hogyua eleg betyarosan űzöl, siman talalhatsz legalabb ugyanolyan minosegu not mint az akiert most odaig vagy

2017. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!