Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kimutatások szerint minden 5....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimutatások szerint minden 5. nőt rendszeresen bántalmaz a férje vagy a partnere Magyarországon. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről? A legszörnyűbb az, hogy sosem lehet tudni, hogy a békés, boldog családi imidzs tényleg a valóságot szemlélteti-e vagy álca csupán, és hogy mik történnek a négy fal között akár a szomszéd házban/lakásban. Sok nő pedig a bántalmazó kapcsolatból ilyen-olyan okok miatt képtelen kilépni.

2017. júl. 2. 18:47
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
47%

Nem, csupán látom és tapasztalom azt a rohadt nagy és az esetek többségében indokolatlan bizalmatlanságot amit a nemek képviselői tanusítanak egymás irányába. Qrva vs disznó, bántalmazó vs hisztis p.. és így tovább. Az a baj a férfierőszakkal és társaival hogy propaganda szerűen sulykolják egy réteg fejébe egy másik réteg ellen és fordítva. Légyszi, ne hülyézz le, én sem tettem. Szerintem belátható, hogy ez rohadt káros.

30/f

2017. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

#41 Ne haragudj, de egy ilyen mondat után (amit idéztem) nem írhatom, hogy mennyire intelligensen gondolkodsz, hacsak nem azt feltételezem, hogy mégis csak a nőket gondolod ennyire butának, ami ugyancsak elég szomorú.

Szerintem meg amúgy az sem tesz valami jót a témának, mikor jön a "mansplaining", hogy igazából ez meg az nem is úgy van, ahogy nők gondolják, még akkor is, ha valami ténylegesen csak nőket érint (lásd: némelyik férfi úgy gondolja jobban tudja hogy kell szülni vagy menstruálni - komolyan vannak ilyenek). Ez ugyanúgy megvan a kevésbé nemspecifikus témákban is, ahol viszont attól még megvan a két oldal, de valahogy egyes férfiak úgy gondolják, hogy ők a női oldalt is jobban ismerik, mint maguk a nők... Nem mondom, hogy fordítva ez nem létezik, de pl. itt is inkább az ellenkezőjét látom.

2017. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Illetve azt még kihagytam, hogy abban a világban, ahol "normális" megállapításra, hogy egy bizonyos dolog igenis létezik, jön rögtön a magyarázat, hogy az miért nem is úgy van, nem lehet ugyanabban a hangnemben (értsd: nem "propagandaszerűen") folytatni, ha azt akarjuk, hogy változzon valamit a helyzet.
2017. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Nézd én nem azt akartam mondani ezzel, hogy a nők ostobák, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ez az egész túlzott bizalmatlankodást gerjeszt. Ott van pl az online ismerkedés. Rengeteg riogatás megy a cyber támadásról, bullyingról, egyéb visszaélésekről. Írsz mondjuk egy lánynak tök jól elbeszélgettek, csak olyan információkat nem adtok ki egymásnak ami alapján pl le lehet szervezni egy randit. Könyörgöm azt se merik egyesek megmondani, hogy melyik városban élnek, mert úr isten ki lehet a másikvoldalon. Nem mondom, hogy nem kell egy egészséges elővigyázatosság, de abban biztos vagyok, hogy paranoia nem kell :D. Volt egy exem aztán jött ezzel a minden férfi disznó dumával, mondom wtf tavaj fizettem a féléved, hogy ne kelljen otthagynod a sulit, most fizettem ki a jogsid, mert szeretsz vezetni és két hete tartottam a fejed mikor hánytál. Bemegy ez a xarság szépen a köztudatba és baromi sértőnek tartom, hogy ugyan az a stigma kerül rám is, mint egy nőverő, asszonygyilkos, gyerekmolesztáló, puncihajhász senkiházira és szerintem ezzel nem vagyok egyedül, ahogy a másik oldal sem. Nem a hülyeségeket kellene szajkózni, hanem empátiát gyakorolni és abba hagyni.

30/f

2017. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

@43 bocs épp írtam. Ha a forrásokat arra fordítanák, hogy a rendőrség igenis tegye a dolgát, nincs kibúvó, hogy amíg vér nem folyok stb. Az volna a megoldás. Tudom, hogy nem lesz ebben változás csak mert azt mondtam. De ezt kéne inkább többen mondani ahelyett, hogy potenciálisan minden férfi egy darab xar.

30/f

2017. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

"Nem a hülyeségeket kellene szajkózni, hanem empátiát gyakorolni és abba hagyni. "


Remélem mindkét oldalra értetted az empátiát, nem csak a megbélyegzett férfiakra. (Gondolok itt arra például, hogy mikor odaszólnak fényes nappal egy nőnek, hogy így meg úgy megb_sznák, akkor nem az lenne a férfiak válasza, hogy biztos kint volt mindene, meg egyébként is vegye bóknak.)

2017. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

Természetesen mindkét oldalra. Másképp nem is működne. Első körben a statisztikák gyártását kéne ilyen formán levenni a napirendről. És helyette valami olyat sulykolni az emberek fejébe ami pozitív irányba hat és összehozza őket, segíti az egyéni felelősségtudat/vállalás kialakulását és gyakorlására irányuló igényt.

30/f

2017. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
47%

Szar ügy. Erre mást nem nagyon lehet mondani, mert mind a két fél hibás a fent felvázolt helyzetben, viszont "tilos" a nők felelősségét ebben megemlíteni, mert egyből áldozathibáztató lesz az ember. A saját megverésükhöz asszisztálnak azzal, hogy nem kérnek segítséget, válnak el vagy jelentik fel az elkövetőt. (Jó oké, mentálisan sérültek ezek a nők meg nincs önbizalmuk, de akkor is felelősek a saját életükért és egy kapcsolathoz két ember kell.)

Ott van például anyám. Kicsiként sírva könyörögtünk neki a testvéreimmel, hogy váljon már el vagy hívja ki a rendőrséget apánkra, de sose tette. Mindig jött a kifogásaival és meg is lett az eredménye. Először csak anyát verte utána már minket is. Volt olyan, hogy apa engem lerántott az emeletes ágyról, az öcsém fejét az ágyba verte meg ilyesmik, és ebben kellett felnőnünk. Folyamatos veszekedések és verések, a félelem, hogy ugyan mikor fajulnak el még jobban a dolgok. És akkor ezek után ne hibáztassam anyámat is a kialakult helyzetért? Vagy a többi családon belüli erőszak áldozatát?

2017. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

A fő probléma szerintem az, hogy az emberbe belenevelik, hogy egyedül kell megoldani a problémákat, és "csak ott sírj, ahol senki sem lát."

Pedig nem lehet mindent egyedül megoldani, és ilyenkor a nő persze, hogy nem mer segítséget kérni. Egyedül meg egyszerűen nem tud lépni, ha már gyermekeik is vannak.


21/L

2017. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

Az ___áldozathibáztatás___ az egyik leginkább félreértett szó...



Manapság akkor vagy kizárólag PC, ha az áldozat semmilyen felelősségét nem említed meg, mert ha megteszed, akkor máris repül, hogy primitív áldozathibáztató vagy.


Pedig ez a szó eredetileg nem zárja ki az áldozat felelősségének megvitatását.


Hogy érthetőbb legyen, ha egy férfi megver egy nőt, akkor lehet úgy hozzáállni, hogy "csendben maradt volna, akkor nem vágják pofon", meg "igazán láthatta, hogy a férje feszült", meg "olyan an sok munka, miért kellett zavari, maikor fáradt". Na ez tényleg ___áldozathibáztatás___!!!


Az viszont nem, amikor azt mondod, hogy egy erőszakos ember nem egyik napról a másikra lesz erőszakos, tehát nem kellett volna elmenni a falig, és megvárni, amíg tényleg koponyacsont törik, hanem korábban lépni. Hogy már hozzá sem kellett volna menni, ha tudta, hogy eljár a keze néhanapján, főleg nem gyerekeket szülni neki.

Ez nagyon nem áldozathibáztatás, ez egyszerűen annak a jelzése, hogy a helyzet kialakulása ellen a nő is tehetett volna valamit, hogy időben léphetett volna, hogy odafigyelhetett volna, hogy a barátnők hiába irigykednek a jóképű pasijára, inkább távol kellene tartania magát tőle.



Egyébként mindig innen ismerni fel, hogy ki az aki bele sem gondol az adott témába, hogy rögtön, gondolkodás nélkül repül az áldozathibáztatós kártya anélkül, hogy végiggondolta volna, hogy mit is mond a másik.

2017. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!