Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kimutatások szerint minden 5....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimutatások szerint minden 5. nőt rendszeresen bántalmaz a férje vagy a partnere Magyarországon. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről? A legszörnyűbb az, hogy sosem lehet tudni, hogy a békés, boldog családi imidzs tényleg a valóságot szemlélteti-e vagy álca csupán, és hogy mik történnek a négy fal között akár a szomszéd házban/lakásban. Sok nő pedig a bántalmazó kapcsolatból ilyen-olyan okok miatt képtelen kilépni.

2017. júl. 2. 18:47
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
48%

Minden 5. nő elvileg 1 millió nő. Hiába gyengébbek a nők, de nagyon sok férfi kell ám megverni 1 millió nőt. Kb mint a minden x. nőt megerőszakolnak. Hazafelé vagy munkába menet látok ca 100 nőt és nem látom, hogy épp nemierőszak elszenvedői, pedig a statisztika szerint kellene látnom mondjuk 13-at.

30/f

2017. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
27%

"A "befelé" is csak "kifelé" egy induló kapcsolatban. Nem egy-két hónap vagy év alatt alakulnak ki az ilyen dolgok."


Igen, az első 2-3-5 randin a befelé is kifelé.


De azért a gyerekvállalás előtt az emberek 99%-a legalább 1 évet együtt van, és ebből legalább fél évet együtt is él (de ez a nagyon minimum, manapság ez inkább 3-5 év).


Azért azt nehéz elképzelni, hogy 3-5 év alatt nem lesz jele befelé.


Továbbra is mondom, értő olvasás: sok példa volt itt a GYK-n is, hogy a nő sorolja, hogy már a 2. randin miket csinált a férfi, hogy már az együttélés alatt minket csinált, hogy a terhesség alatt miket csinált. Ott azért jól láthatóan nem a gyerek születésével kezdődtek a gondok. Valahogy mégis kimondta az igent az esküvőn, meg bevállalta a babát (mit várt, hogy aki felpofozza csak úgy, az a gyerek megszületésével majd kezes bárány lesz?)

2017. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
#22 Elhiszem, hogy a GYK alapján ez látszik, de ebből még nem szabad azt feltételezni, hogy ez az általános.
2017. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
18%

22-höz még annyit hozzá tennék, hogy nem beszélve arról, hogy egy valagnyi nő képes minden piszlicsáré xarért kilépni egy kapcsolatból még nagyon korai szakaszban, akkor majd pont az agresszió lenne kivétel.

30/f

2017. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

Új vagyok az oldalon. Itt minden este érkezik egy olyan kérdés, aminek annyi a lényege, hogy alatta a két nem teremtsen egy mégnagyobb szakadékot egymás között az egymásra mutogatással, aztán kollektív elküld mindenki mindenkit az anyjába és nyugiban alszik, hogy valahova kiadta az agygörcsét? :O


Srácok, durvák vagytok. De hajrá. Végülis, ez is olyan, mint a faluban a művházas programok. :D

2017. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Igaziból ez is régiók szerint halmozott, szegényebb családoknál több a konfliktus, mert a megélhetési problémák további stressz forrásként jelentkeznek, illetve egy anyagilag független nőnek könnyebb kilépni egy ilyen kapcsolatból, mint valakinek, akinek nincs (elegendő) bevétele a saját és gyerekei fenttartásához. Továbbá ez a statisztika azt hiszem úgy igaz, hogy számba beszed azokat, akiket az apjuk vert. Szóval ha jobb környéken laksz, akkor kevesebb, ha rosszabb, akkot több ilyen eset van.
2017. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
A rendszeres fogalmát szerintem sokan rosszul értelmezik. Nem azt jelenti, hogy minden 5. nőt naponta vernek, hanem pl. mikor kezd elfogyni a fizetés, vagy megint megkezdődött a hajtás a cégnél, vagy esetleg ebben a hónapban is előfordult, hogy kicsit sósabb volt a vacsora a kelleténél, akkor odacsap. Még ordítva agyonverni sem kell, csak adni egy pofont, hogy tudja hol a helye.
2017. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

#25. Te most épp a senki földjén hívod fel magadra a figyelmet. Ezt eljátszottam én is, lekaszáltak azonnal. Pattanj be egy bombatölcsérbe gyorsan :D

30/f

2017. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

"Új vagyok az oldalon. Itt minden este érkezik egy olyan kérdés, aminek annyi a lényege, hogy alatta a két nem teremtsen egy mégnagyobb szakadékot egymás között az egymásra mutogatással, aztán kollektív elküld mindenki mindenkit az anyjába és nyugiban alszik, hogy valahova kiadta az agygörcsét? :O


Srácok, durvák vagytok. De hajrá. Végülis, ez is olyan, mint a faluban a művházas programok. :D"



Igen, mert MNK, minden pasi csak dugni akar :D


Nekem ugyanez volt az első reakcióm, mint Neked.


Egyébként a legnagyobb gond ezekkel a szakadékokkal, hogy egyik fél sem hajlandó elfogadni, hogy neki is van felelőssége a dolgokban.


A nők szerint mindenért, és mindenért a férfiak a felelősek, a férfiak szerint meg pont fordítva.


A kompromisszumhoz pedig a legjobb esetben is az kellene, hogy elfogadjuk, adott helyzetben valamelyik nem felelőssége 80%, de a másik sem teljesen hibátlan (és ez most teljesen mindegy, hogy a bántalmazás, vagy a randik, vagy a megcsalás, vagy bármi egyéb)

2017. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként egyszer arról is jópofa lenne beszélgetni, hogy a szakemberek szerint a családon belüli erőszakot bizony nem kizárólag a férfiak követik el.


Vannak nők, akik rendszeresen bántalmazzák a gyerekeiket, még olyanok is, akik a férjüket (én is ismertem nőt, akinek a feszültség hatására eljárt a keze, de mivel kb vasággyal volt 40 kiló, ezért soha senki nem tette szóvá neki. Én voltam az első, azon nagyon meglepődött).



Érdekes, a szakemberek egyre többet tudnak arról, hogy a családon belüli erőszak nem egyelő a férfi bántja a nőt és a gyerekeket résszel (és nem is 99% vs 1% az arány), de valahogy a köztudatban ha kimondjuk ezt a szót, akkor rögtön apuka tűnik fel mindenki lelki szemei előtt, aki veri a szegény családot.

2017. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!