Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kimutatások szerint minden 5....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimutatások szerint minden 5. nőt rendszeresen bántalmaz a férje vagy a partnere Magyarországon. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről? A legszörnyűbb az, hogy sosem lehet tudni, hogy a békés, boldog családi imidzs tényleg a valóságot szemlélteti-e vagy álca csupán, és hogy mik történnek a négy fal között akár a szomszéd házban/lakásban. Sok nő pedig a bántalmazó kapcsolatból ilyen-olyan okok miatt képtelen kilépni.

2017. júl. 2. 18:47
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
62%
Rosszfiúval járni izgalmas, csak káros az egészségre.De igazából zsák a foltját esetek ezek. Ritka az mikor a részeg férfi hazaérve szétveri a dolgos tündérke asszonyt mert nem elég finom a vacsora. Inkább arról van szó hogy a nő is agresszív lobbanékony csak mikor beindul az adok kapok akkor papírformának megfelelően a férfi kerekedik felül oszt mindenki a nőt sajnálja mert amaz visel monoklit.
2017. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
53%

"A legtöbbje kifelé a leglelkiismeretesebb családapának mutatkozik, de azt nem látod, hogy otthon mi történik."

A nyolcas sem mondta, hogy a nő környezete választott a nőnek párt...

30/f

2017. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
76%

"A nyolcas sem mondta, hogy a nő környezete választott a nőnek párt... "


Én sem mondtam ilyet, csak hogy míg otthon veri az asszonyt, beszáll lefesteni az óvoda kerítését, mert milyen jó ember. Pont, amilyennek x éve is tűnt, mikor a nő választotta...

2017. júl. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
52%

" Ez csak a te feltételezésed, hogy már az elején is ilyen volt a férfi, tehát kizárólag a nő a hülye. A legtöbbje kifelé a leglelkiismeretesebb családapának mutatkozik, de azt nem látod, hogy otthon mi történik. "


LEGFONTOSABB: értő olvasás!!! Sehol nem mondtam, hogy csak a nő a hülye, és csak a nő felelőssége. Azt mondtam, hogy 80%-ban a bántalmazó felelőssége, azt nem értem, hogy a maradék 20%-ot miért nem lehet sosem megkérdezni, hogy a nő vajon nem e felelős az egészért (ahogy annak is felvetjük a felelősségét, aki elmegy otthonról, tárva nyitva hagyja a lakást, és közben betörnek hozzá. Ettől még a betörőt kell lecsukni, de ne vitassuk el, hogy a másik is hülye).


Nem csak az én feltételezésem. Rengeteg történet kezdődik az ismeretségi körömben és itt a GYK-n is úgy, hogy már az elején látszik, hogy gondok lesznek, már az elején megy a verbális, vagy gyengébb fizikai erőszak, már az elején megvannak a jelek. De valahogy becsúszik 1-2 gyerek.


A kulcsmondat pedig pont az, hogy KIFELÉ! példás családapa. Tehát pont a nőnek már az elején látnia kell, hogy kifelé más, mint befelé, szerintem ilyenkor jobb bevállalni az arcvesztést, hogy a környezet nem érti, hogy miért hagyja el (hiszen milyen rendes ember), ahelyett, hogy belemegy abba a kapcsolatba, ami bántalmazó.


És igen, a családban is volt ilyen eset. Az elején a csaj még mentegette, hogy csak feszült, nem engem akart megütni, csak felidegesítették, nem ő a hibás. Aztán mikor már addig verte, hogy orvosra volt szükség, akkor problémázott, hogy hova menjen a két kisgyerekkel. Elhiszem, hogy falu bikája volt a pasi, hogy minden nő rá vágyott, és végül a rokon kiscsaj kapta meg, de talán ez olyan győzelem, mint amikor megnyered az ejtőernyő nélküli szakadékba ugrás bátorságpróbáját.

2017. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
35%

Az ilyen statisztikák mind légből kapott adatokon alapulnak. Honnan tudnák ezt? Ez azt jelentené, hogy férfiak százezrei ellen folyik eljárás bántalmazás miatt. Aki ellen nem folyik, az nyilván nem derült ki. Viszont akkor honnan tudna róla a statisztika készítője? Valaki a hasára ütött, és benyögött egy ilyen merész számot. Ha ez így lenne, akkor minden társasházban azt kéne hallgatni, hogy pofozzák az asszonyokat.

Vannak ilyen esetek. Sajnos sokszor tényleg nem tehet róla a nő, még ha vannak ilyen esetek is, hogy mindkét fél sáros. Sok szemét férfi van. De a gyakran valóban nem kell félteni a másik nemet sem. Általánosságban, az emberek közt sok a semmirekellő szemétláda, lelki roncs, stb.

2017. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
70%

"A kulcsmondat pedig pont az, hogy KIFELÉ! példás családapa. Tehát pont a nőnek már az elején látnia kell, hogy kifelé más, mint befelé, szerintem ilyenkor jobb bevállalni az arcvesztést, hogy a környezet nem érti, hogy miért hagyja el (hiszen milyen rendes ember), ahelyett, hogy belemegy abba a kapcsolatba, ami bántalmazó. "


A "befelé" is csak "kifelé" egy induló kapcsolatban. Nem egy-két hónap vagy év alatt alakulnak ki az ilyen dolgok.

2017. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, honnan jött ez a statisztika, de erősen kétlem, hogy minden 5. nőt rendszeresen vernek. Ez ebben a formában kizárt.
2017. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
38%
Én ezt nőként kissé túlzónak érzem. Persze az oké, hogy beszélünk róla, stb, de nem egy gyk-s kérdéstől kell várni a megváltást.
2017. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
62%
Egy 92 lakásos házban lakom, itt a nyár, nyitva az ablakok, spk helyen az ajtók is. A statisztika szerint zengeni kéne a gangnak rendszeresen. Néma csend van, mint mindig, csak a hétköznapi zajokat hallani.
2017. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szörnyű, hogy nem ment àt a törvénymódosítás néhány éve, hogy ne a bántalmazottnak kelljen jelentenie az esetet, hanem bárki tehessen feljelentést. Érdemes lenne egyes pártoknak emelett is kampányolniuk.
2017. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!