Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nagyon ciki a nők számára, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon ciki a nők számára, ha a férfi még albérletben él, de dolgozik, eltartja magát, nem nyomorog, nincs 8-10 milliója még pár évig (hitel életveszély), hogy saját lakást vegyen? Kinézik?

Figyelt kérdés
2017. jún. 29. 20:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én párom 28 évesen az anyjával lakott, amikor megismerkedtünk, most meg az én ingatlanomban lakunk együtt (szerencsére jó a hozzáállása a munkához és a pénzhez is, nem egy férfi típusú aranyásó). És nem egyedül vagyok ilyen típusú nő. De nyilván vannak olyan nők is, akinek ciki.
2017. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Párban mernék hitelt felvenni, de egyedül, hát ez necces lenne. 32 leszek 2 hónap múlva.
2017. jún. 30. 16:49
 13/15 A kérdező kommentje:

Most ezt olvastam egy fórumban.


,,Körbenézek a baráti körömben, tízből egy él saját lakásban, mindenki 35 évesen vagy albérletben, vagy a szülei által vett lakásban lakik, vagy még otthon él."


Ennyire rossz lenne a helyzet?

2017. jún. 30. 16:52
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a hitel tényleg életveszély, jó eséllyel adósságspirál lesz a vége.
2017. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem csodálkozom azon, hogy kisebbségben vannak a saját lakásban élők. De ez zömében a nem megfelelő pénzügyi kultúrának is köszönhető. Adott egy "fogyasztói társadalom", aminek sokan a csapdájába esnek. Én már 12 éves korom óta önállóan kezelem a saját pénzügyeimet, és már akkor is odafigyeltem arra, hogy mennyi pénzt kapok, mennyit költök, és mennyit teszek félre hosszabb távra megtakarítási célból. Ezt akkor az osztálytársaim zöme nem így csinálta, bár ahogy emlékszem, valamilyen formában mindenki kapott zsebpénzt. Nálam ez mai napig fennmaradt. Már gyerekként vittem az összegyűjtött pénzemet 10.000Ft-onként a Postára, hogy kincstárjegyet vásároljak belőle, ami akkor 10% kamatot adott egy év után. 22 éves voltam, amikor elkezdtem főiskola mellett dolgozni (előtte nem volt időm arra, hogy dolgozzak is tanulás mellett, már középiskolában le voltak foglalva a nyaraim is tanulásra), akkor kötöttem egy megtakarítási célú életbiztosítást, amit egy idő után magam is tudtam kezelni, hogy milyen arányban hova menjenek a befektetések. Gyarapodott szépen a pénz. Voltak időszakok, amikor a bankok is 5-8%-os kamatokat adtak lekötésekre, én akkoriban folyamatosan odafigyeltem erre, és lekötöttem, lejárt, visszakötöttem. Ebből is jött a pénz. Amikor az életbiztosításban kezdtek esni a mutatók, felbontottam, és átraktam más megtakarításba, jókor léptem, amikor ezt a döntést meghoztam. Indítottam egy Fundamenta lakáskasszát, ami nagyjából 6 évig gyarapodott, amikor elkezdtem aktívan lakásokat nézegetni. Sikerült találnom megfelelőt (normális környék, jó közlekedés) még az elmúlt másfél év nagy ingatlanáremelkedése előtt megfelelő helyen (Budapest, itt születtem, itt nőttem fel, itt dolgozom, nincs autóm, hogy ingázzak, szóval itt néztem saját lakást is), és olyan árban, amire elég volt a megtakarításom, plusz a Fundamentát úgy forgattam be, hogy felvettem a megtakarításhoz felvehető hitelt (ez kevesebb, mint 3 millió), 8 éves futamidőre fix törlesztővel (kevesebb, mint 30.000Ft havonta, mennyi is egy albérlet Budapesten?), majd következő évben, majdnem egy évvel a hitelfelvétel után lehetőségem volt egy második Fundamenta lakáskasszát indítani 4 év és pár hónapra, amit, amint lejár, be tudom forgatni a hitelbe törlesztési céllal. És mivel a lakáshitel törlesztés is lakáscélnak számít, ezért ugyanúgy jár az állami támogatás a tőke és a kamatok mellé, azaz, amint ezt beforgatom, teljesen ki is nullázom a hitelt.

32 éves vagyok, nő, egyedülálló, nincs pénzügyi végzettségem, voltam munkanélküli is párszor, voltam minimálbéres is, kölcsönzött munkaerő évekig, és soha nem volt milliós meg több százezres jövedelmem eddig (még lehet), jelenleg, fél éve főállás mellett másodállást is csinálok, így már azért majdnem megvan a 200 nettó, de két munkából, korábban nettó 150 volt a plafon, de az is ritkán.

2017. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!