Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz beszélni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz beszélni a másikkal?

Figyelt kérdés

Tömve van a felnőtt topic olyan kérdésekkel, hogy "Hogy érjem el nála..." "Hogy derítsem ki..." "Hogy jelezzem neki..." "Szerintetek miért csinálja..."


Olyan dolgokról, amiket mi csak találgatni tudunk, vagy tovább rontani a helyzeten. Egyszerűen nem tudom, mi lett az emberi kommunikációval. Nekem is össze-vissza célozgatnak meg rébuszokban beszélnek, meg komolyan képesek megvenni csajozókönyveket meg előfizetni csajozótréningre, HOGY BETANULJÁK, MIT BESZÉLJENEK EGY MÁSIK EMBERREL. Komolyan. Emberek, komolyan?


És ott ül mellettem és mintha egy színdarabban játszanánk basszus, szisztematikusan végigkérdez, vagy bókol, nem úgy érzésből, ahogy egy ember megérint valakit, vagy hozzászól, hanem konkrétan megtanul valamit, amit nem is integrál, csak használ, mert valaki azt mondta neki. És akkor jön a trükközés azzal, hogy hogyan viselkedj a másikkal, hogyan legyél jó az ágyban, iparágak épülnek bazmg arra, hogy véletlen se a másik ember rezdüléseire figyeljünk vagy őt kérdezzük meg, hanem más mondja meg, hogy ő mit akar, mert ugye "a nők/pasik úgysem azt akarják, amit mondanak".


Nem akarok fiatal fejjel megkeseredettnek tűnni, de néha fáj, hogy mennyire nem látjuk egymásban az embert, az egyenrangú lényt, aki egyedi és akivel lehet kommunikálni normálisan. Helyette meg minden szuttyot összeveszünk meg ellesünk olyanoktól, akik még csak nem is ismernek minket, mindezt úgy, hogy mi magunk sem vagyunk képesek érezni egyáltalán a jelentőségét annak, amit mondunk, csak mondjuk (bókok) vagy nem is vagyunk képesek elgondolkodni róla, vagy egy kicsit figyelni a másikra és észrevenni azt, ami bőven elég kapaszkodó lenne egy normális kapcsolathoz/kommunikációhoz.


Mikor emberek nem veszik észre, hogy a másiknak kényelmetlen a helyzet és továbbra is nyomulnak rá, mert egy guru azt mondta, vagy nem képesek észrevenni, hogy a másik nem egy töketlen barom, csak zavarban van épp... Hol volt olyankor az anya vagy bárki, mikor a gyereket meg kellett tanítani ilyen alapvető dolgokra? Vagy nem tudom, ki és mit cseszett el ennyire...


2017. jún. 21. 01:07
 1/2 anonim válasza:
Szerintem az önbizalomhiány lehet a dolog mögött. Gondolom sok fiú nem mer ösztönösen közeledni ahhoz, aki tetszik neki, nem meri kimondani azt, amit az érzései sugallnak neki, ezért inkább az általad említett ,,szakemberek" véleményére ad. Azért gondolom így, mert én is önbizalomhiánnyal küzdök. Elég szégyellős vagyok az ismerkedésben, ötször átgondolom, hogy mit mondjak annak, aki tetszik, mert cikinek érzem azt, ami eszembe jut, máskor meg egyszerűen nem jut eszembe semmi értelmes... Azonban én ennek ellenére sosem gondoltam arra, hogy ilyen tréningeken, vagy guruktól tanuljak meg csajozni, és szerintem a jövőben sem fogok... Szóval a kérdésre válaszolva, szerintem azért, mert sok srác egyszerűen nem mer nyíltan beszélni, az önbizalom, és a tapasztalat hiánya miatt. 24/F
2017. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Félek az elutasítástól.
2017. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!