Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Normális esetben csak annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális esetben csak annyira kellene, hogy számítson egy nőnek a pénz, hogy a pasi el tudja tartani saját magát?

Figyelt kérdés

Meg esetleg ha közös az érdeklődi körül, mondjuk mindketten szeretnek utazgatni, akkor ki tudja fizetni a felét (saját részét) az utazásból pl.?

Ez lenne a normális eset? Aki ettől többet vár, az egy golddigger, egy light-os prosti?


2017. jún. 3. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem igen.
2017. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem egészen, azért ennél valamivel többet kellene keresnie, mert egy család nem annyi, hoyg mindkét félnek van mit enni - valahol élniük is kell (lakás) és ezt sem a nönek kellene fizetni, hanem közösen.

Ha meg netán gyerekeet akarnak, akkor a férfinek annyi jövedelme kell, hogy legyen, - amiböl megélnek, amíg anö otthon van a gyerek(ek)kel és közben ne kelljen azon idegeskedni, hogy ha valamelyik kinötte a cipöjét, akkor nincs mit enni.

Annak ugyanis semmi köze a "golddigger, vagy light-os prosti" kategóriához, hogy a közös gyereket gondozza az anya.


Szóval szerintem a síma megélhetésen felül azért annyit kellene keresnie, amiböl a közös életet félig tudja finanszírozni, illetve azért valamennyi tartalékot is tud képezni. (Természetesen uyganez vonatkozik a nöre is, kivéve a kisgyerek gondozásának idöszakát)

2017. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
#2 Egyetértek. Az ideális az, hogy ha fent tudja magát tartani, illetve később a családját is természetesen a nővel közösen.
2017. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Sztem tartsa el a not is nekem ez az elvarasom en meg vezetem a haztartast a gyerekeket nakunk ez jol mukodikes sztem ez a normalis regennis ez volt a ferfi teremtse meg az ansagaikat a no meg tartsa ossze a csaladot a haztartast igy lesz egy egyseges boldog csalad
2017. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fontos azt megemlíteni, hogy amit írsz, Kérdező, az ismerkedés időszakában van. Férfiként ha bejön a nő, akkor ilyenkor azért meghívnám erre-arra a nőt, utazásra csak komoly kapcsolatban. Kapcsolatban már pl. két havonta fizetnék a barátnőmnek egy-két egyszerűbb kozmetikai kezelést, amit ő szeretne: egy egyszerű manikür, arc kezelés (ha szükséges), haj karbantartás, stb. 28N

Kérdező, mit szeretnél amúgy többet? Csak kíváncsi vagyok, nem bántásból kérdem.

2017. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#2


És ez az, amiért a legjobb dolog automatikusan egy "nem szeretnék gyereket" nővel összejönni. Bár ettől függetlenül is ez a legjobb döntés.


Kamikaze dolog a gyerekvállalás a mai korban. (Kivéve cigányok, "rászorulók"... És persze a mélyen vallásosak ahol a tápláló vacsorát helyettesítheti az Ave Maria eldalolása és a töretlen hit...)


Vagy csak én vagyok a társadalom legnagyobb roh*dék(án)ja. Ki tudja...?

2017. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En csak annyit varok el, hogy ne uljon a seggen es varja a sult galambot, hanem tegyen erte, hogy legyen normalisan eleg penze, amibol RENDESEN meg lehet elni es nem kell allandoan azt nezni, hogy melyik parizsi a legolcsobb... ha latom, hogy tesz erte, hogy haladjon elore, akar ugy, hogy per pillanat le van egve, akkor nem banom, hogy nincs penze. Majd lesz. Aki tenyleg akarja, annak lesz. Meg azert egy hasonlo eletszinvonal legyen az elkepzelesunk, de egyegy gondolom, hogy abba mindket felnek bele kell tenni a magaet, nem arra varni hogy majd a masik megteremti
2017. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Az se gond,ha a nő keres jobban.

Ha ott a gyerek, fél év után az apuka is otthon maradhat,és a nő megy újra dolgozni.

Csak akkor apukának nehezebb,mert a férfiak nem tudnak olyan sok munkát elbírni,mint egy nő.. (értem ezalatt a babázést és a házimunkát))

2017. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Csak akkor apukának nehezebb,mert a férfiak nem tudnak olyan sok munkát elbírni,mint egy nő.. (értem ezalatt a babázést és a házimunkát))"


Ezt kifejtenéd? Komolyan érdekel, hogy mit értesz azon, hogy nem bírnak el annyi munkát a babázás-házimunka témakörben, mint a nők. Ez valami genetikai dolog, ami miatt nem képesek erre? Vagy pszichológiai? Társadalmi?

2017. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Normális esetben a pénznek nem kellene ennyire drasztikus szempontként szerepelnie a párválasztásnál, mert normális (ideális) világban a megélhetés és lakhatás kérdése nem merül fel problémaként. Egy normális világban nem kellene azon aggódni, hogy ha gyereked születik, akkor vajon tudod-e fizetni egyszerre a lakáshitelt meg a gyerek ilyen-olyan szükségleteit, és még mellé ételt is rakni az asztalra.


Sajnos minthogy nem normális (ideális) világban élünk, így az nem elég, hogy a felek el tudják magukat tartani. Mert ezen felül fizetni kell csomó mindent (albérlet/lakáshitel, kocsilízing törlesztője, ilyen-olyan váratlan kiadások, plusz biztonsági tartalék ami Magyarországon ijesztően kevés embernek van), plusz nem árt elég stabilan keresni ahhoz mindkét félnek, hogy ha esetleg egyikük fizetése kiesik hosszabb-rövidebb időre, akkor is fenn tudják tartani a megszokott életszínvonalat, és ne kelljen egyből költözniük, mert három hónapig nem tudják fizetni az albérletet.


Szerintem ez nem számít golddigerségnek vagy light-os prostiságnak, ez inkább józan ész. Ami ebben a szomorú és ami miatt sokaknál kiveri a biztosítékot az az, hogy az ország többsége annyit se keres, hogy magát biztonsággal eltartsa, nemhogy még a fentebb felsorolt (közel sem teljes) listán bármit megtehessen. És ez nem cikizés vagy akármi, ez tisztán szomorú. És sokan vannak, akik próbálnak-próbálnak, de mégsem tudnak többet hazavinni, hiába túlóráznak, hiába vállalnak több műszakot, éppen csak megélnek, de élni nem tudnak. És esetükben ezek az elvárások bizony soknak hangoznak meg felháborítóak, mert bár amúgy normálisak és ésszerűek, nyilván ők is örülnének neki, de ha valaki erőn felül teljesít és még úgysem hozza össze, akkor ott elég masszívan érezheti az igazságtalanság szelét. És drága büszke európai országunk legalább 80%-a bizony ezt érzi. És még csodálkozunk, hogy depressziós a magyar nép.

2017. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!