Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Minél inkább elfogadja magát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minél inkább elfogadja magát az ember, annál kevésbé van szüksége párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, úgy 30 éves kor körül jön el az a kor, amikor már úgy nagyjából el kell fogadnunk magunkat úgy, ahogy vagyunk. A szépek, jóképűek elfogadják, hogy ilyen testben kell élniük, a kevésbé szépeknél pedig szintén ugyanez. Teljesnek érezzük magunkat, és ez a fajta nyugodt magabiztosság sugárzik rólunk.


A kérdésem az, hogy ez a fajta teljesség együtt is jár azzal, hogy már nem keressük annyira a párunkat? Kerek egészek vagyunk, tudjuk, merre tartunk, mit akarunk az élettől - emiatt már nincs bennünk az a fiatalabb években tapasztalt "félember-érzés", hogy függjünk valaki mástól. Mindezt alá is támasztja, hogy az egyedülállóak száma 30 felett drasztikusan megnő, de ha csak a 30-40 közti korosztályt nézzük, már ott is hatalmas számot látunk.


Ezeknek az embereknek jó része lehet, hogy nem is keres párt, mert önmagában is kerek egész? Ha megtaláljuk a belső harmóniánkat, már annyira nincs is szükségünk párkapcsolatra? Mit gondoltok erről? Aki 30 elmúlt és szingli - ti is átérzitek ezt? Fiatalabb korotokban jobban hajszoltátok a szerelmet, ma már beletörődőbbek vagytok - "ha jön, jön, ha nem, nem" alapon?



2017. máj. 9. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Párkapcsolatra nem azért van szüksége az embernek, hogy függjön valakitől. Sőt, minél kerekebb egész valaki, annál inkább sikeresebb a párkapcsolatában is egy megfelelő személlyel.
2017. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sok időbe telt, míg teljes mértékben elfogadtam önmagamat, már régen nem foglalkoztat, hogy mások mit gondolnak/mondanak rólam (azért van pár barátom, akiknek fontos a véleménye), nem akarok megfelelni senkinek, úgy érzem megvan bennem a harmónia, szeretem a munkámat, anyagilag is jól állok, vannak barátaim, van hobbim, egészségesen élek, sportolok, stb., de én nem gondolom, hogy egyedül teljes lenne az élet.

Szóval szerintem szükség van egy párra, az a boldogság egy magasabb foka, de az is igaz, hogy ha egyedül nem vagy boldog, akkor párkapcsolatban sem leszel maradéktalanul az.

34/F

2017. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolatra nem azért van szükség - ha egyáltalán "szükség" van rá -, mert így vagy teljes lény a másikkal együtt, hanem éppen ellenkezöleg, mert két teljes, felnött, érett ember képes csak úgy együttélni, hogy egyiknek se kelljen feladnia magát.
2017. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gábor19... ***** válasza:
Igen.
2017. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább minél inkább elfogadja magát az ember, minél inkább kerek egész, annál alkalmasabb egy egészséges párkapcsolatra.
2017. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak társfüggő és hasonló beteges kötődésen - alacsony érzelmi intelligencián alapuló kapcsolatot kerülöm el egy ilyen önelfogadó ember.
2017. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat nem azért van, hogy elfogadd magad.

Tehát semmilyen összefüggés nincs. :D


21/L

2017. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!