Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem adnak legalább egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem adnak legalább egy esélyt az ismerkedésre?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem voltam ilyen régen, nem voltam önbizalomhiányos, pozitívan álltam az ismerkedéshez, mostanra jutottam el erre a szintre.

Mára már tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok valami jóképű, se pénzes és még a genetika is kitolt velem, mert elég alacsony vagyok. De ezen kívül van rengeteg jó tulajdonságom is. Próbálok minél több tudást felhalmozni, művelni magam. Vannak hobbijaim, nem dohányzok, nem iszok alkoholt, nem drogozok.

Az a bajom, hogy ha odamegyek egy nőhöz ismerkedni, beszélgetni, elhívni őt egy randira, akkor kapásból visszautasít. Végig néz rajtam, aztán már el is küldött a francba. Épp ezért próbálkoztam internetes társkeresőkkel, mert azt gondoltam, hogy ott majd a levelezéseken keresztül megismeri a kiszemelt hölgy a belső tulajdonságaimat is és ott könnyebben kialakul egy kapcsolat. Egyáltalán nem így alakult, írok nekik egy pár mondatos bemutatkozó levelet, de még választ se kapok, vagy csak vissza írnak egy "nem"-et.

Tehát az lenne a kérdésem a nőkhöz, hogy hogyan tudjátok kapásból rámondani azt valakire, hogy esélytelen a kapcsolatra? Miért nem lehet legalább egy randira elmenni az illetővel, mi fájna abban, hogy beszélgettek egyet az illetővel?

Vagy ez tényleg ennyire egyszerűen működik, hogy "ez ronda , hagyjon engem békén"?



2017. márc. 2. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Naponta átlagosan közel 30 levél érkezik egy-egy ilyen postafiókba. Az első napokban persze még több.

Képzeld bele magad a helyükbe. Kapnál mondjuk 30 nőtől levelet. Abból hány tetszene? 3? Szerintem közel annyi. Lehet több, de mivel dömping van így nem kell fanyalodni elég csak azokra bólintani akik kapásból bejönnek. Az mindegy hogy miért. Nos akkor a maradék 27 (30-ból) hoppon marad. Minek válaszolgatna nekik? Írja azt ,hogy bocs nem vagy az esetem, vagy majd talán máskor? Akkor írna megint és beszélgetni kéne olyas valakivel akivel amúgy nem akar. Te sem válaszolnál, én se és senki se.

De az utcán is így van. Minek bólogatna azonnal, ha számtalan meghívás érkezik. Majd bólint ott ahol van szikra.

Én úgy saccolom, hogy 1:10-hez az esélye, hogy valaki (egy átlag küllemű egyén) bejön valakinek.

2017. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Először is, élőben jobbak az esélyeid mint neten. Tudom ez furán hangzik kicsit, pedig ez az igazság. A cybervilágban szó szerint a 10/10ből is válogatnak, mivel van rá lehetőségük, mivel adott hozzá az interface. Regelj be valami csini pofikájú csaj képével társkeresőre és meglátod a poklot magát.


A többi pedig annyira egyszerű, ahogy te is írod: "ez ronda , hagyjon engem békén", bár nem pont ezek a gondolatok járnak a fejükben, nem feltétlen tartanak rondának. Teljes egyszerűséggel férfinak sem néznek és innentől persze, hogy nem érdekled őket.


Nagyjából ez a mai fiatal nő logikája:

sok pasi közeledik felém -->

mi alapján döntsek -->

mit szólnak mások, mit szól ehhez a környezetem -->

need more intel -->

azt olvastam valahol hogy én különleges vagyok -->

a különleges a legjobbat érdemli -->

minek érjem be különbbel.


Nem vagyok nő sorry, de gondoltam hátha hasznát veszed a fájdalmas igazságnak.

2017. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az a baj ilyenkor hogy ezt megkerdezitek,de tök mindegy mit írtok.Ki itt a látó?Biztos van egy jelentkezzen,mert max az tudná megmndani mi a baj veled.

De mondok egy pl.általában utcan a fura alakok szólítanak le,meg a romák,mert hatalmas a bátorságuk

Egyszer odajött egy srac állomáson.Rá se néztem,nem is mosolyogtam,csak felnéztem a kijelzőre,ő meg azonnal kanyarodott,nem vette a lapot semmiből,bármit mndtam neki,aztán a végén azt sem mikor nem akartam megadni a számom de azt sem mikor azt mondtam nem szeretnek találkozni.szoval biztos nem oke valami,csak nem vagy tudatban.De lehetsz Te a kivétel,mert sok olyan is van.

2017. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

"Nagyjából ez a mai fiatal nő logikája:

sok pasi közeledik felém -->

mi alapján döntsek -->

mit szólnak mások, mit szól ehhez a környezetem -->

need more intel -->

azt olvastam valahol hogy én különleges vagyok -->

a különleges a legjobbat érdemli -->

minek érjem be különbbel."


En nem így döntök.Csak érzésre.Nem foglalkozom más véleményével,különlegesnek sem hiszem magam,nem olvasok egy női újságot sem.Nekem jo lesz az átlagos mezei róka is.Úgyhogy ez csupn altalanosítas volt.

2017. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt jól közelíted meg, mert valóban az lenne cél, hogy valaki megismerjen és fokozatosan alakíthassa ki rólad a véleményét, másrészt rosszul gondolod, hogy erre a netes ismerkedés a megfelelő terep. Nem az.

Mert, ahogy már írták, nagyon nagy a konkurencia, mindenkivel értelemszerűen nem lehet randizni, mert a "csak egy esély" is megvalósíthatatlan napi 30 levélíróval. (Arról nem beszélve, hogy ha kapnál esélyt, az még semmire nem garancia, akkor is ugyanúgy versenyben lenne a többi jelentkező is...)

Mind az utcai leszólításnál, mind a netes ismerkedésnél van egy olyan nyomás rajtunk, nőkön (meg valószínűleg a férfiakon is), hogy dönteni kell minél előbb, hogy akarunk-e bármit az illetőtől. Mert nem lehet azt mondani, hogy figyelj, még találkozgassunk tét nélkül, ismerjük meg egymást alaposabban, aztán hadd alakuljon azzá a kapcsolat, amivé spontán alakul (lehet, hogy barátság lesz belőle, lehet, hogy több). Az ideális ez lenne, csakhogy a gyakorlatban megvalósíthatatlan. Mert ha egy férfi már második randit is akar, akkor ő már szinte tutira többet akar. De még ha el is fogadná ezt, akkor is egyszerre több potenciális jelölttel kéne ugyanezt végigvinni párhuzamosan, hiszen aki tényleg társat keres, annak az a végső célja, hogy találjon EGY hozzá illőt és nem akar leragadni olyannál, aki épp csak hogy megfelel az elképzeléseinek. Úgyhogy amikor azt várod el, hogy adjanak esélyt neked, akkor azt is kalkuláld bele, hogy aki így gondolkodik, az másoknak is ugyanúgy megadja az esélyt és még nagyobb a pofára esést, mert a 2., 3., 5. randi után jön jó eséllyel az elutasítás!

Az apránként, fokozatosan való ismerkedésnek nem ez a módja. Inkább csatlakozz valamilyen közösséghez, ahova az emberek szórakozni, kikapcsolódni, a hobbijuknak hódolni járnak és nem elvárás az ismerkedés, nem kell dönteni azonnal, hogy ki kelti fel az ember érdeklődését és ki nem, hanem tényleg fokozatosan lehet megismerni a másikat. Én fél évig voltam fenn több társkeresőn, utcán is leszólítottak többen, de a gyors döntési kényszer miatt mindenkit elutasítottam, akinél a leghalványabb kétség is felmerült bennem. A páromat egy közösségben ismertem meg fokozatosan. Társkeresőn azonnal elutasítottam volna, ha rám ír, több okból is! Viszont így, hogy apránként, hónapok alatt ismertem meg, fokozatosan alakult ki bennem az érdeklődés, majd a vonzalom iránta.

2017. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

#4 Igen általánosítottam, mert ez a nagy helyzet.


Van aki nem ilyen, de az nagyon ritka. Amit te érzésnek hívsz amögött ott rejlik az algoritmus a kicsi fejedben. Ha nem is pont olyan mint amit leírtam, de valami hasonló.


Számotokra a férfi nem is férfi ha nem rendelkezik a médiában menőnek definiált férfi paramétereivel. Szó szerint észre sem veszitek őket, ahogy a kérdező is leírta.


Nekem egyszer nekem jött két csaj miközben beszélgettek, annyira levegőnek voltam nézve. Igazából nagyon sza**ul esett, de azért röhögtem is rajta.

2017. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Hogyha unalmas vagy, akkor nézzél ki jól. Örök érvényű szabály.
2017. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Mert meg kell az eletben azt aki hozzad ILLIK! Nekem is tetszett ezer meg egy srac de tudtam hogy eselyem sincs. Nem vagyok csunya lany , szep az arcom,de nem tartoztam a nagyon menoek koze, es mas fajta kasztba tartoztunk eleve.

Nagyon ritka az hogy az van mint az amcsi filmekben. Volt egy osztalytarsam regen akivel nagyon joban voltunk. Atlagos keresettel rendelkezetz, inkabb csunyacska volt mint helyes, megis bombanoket cipelt az agyaba mert volt dumaja.

Altalaban akik sose talalnak senkit ok azok akik sehova se jarnak el mert a bulizast elitelik, kocsmazast elitelik, kavezokat elitelik, koncerteket, varosi programokat elitelik..

2017. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

"hogy hogyan tudjátok kapásból rámondani azt valakire, hogy esélytelen a kapcsolatra?"

Én speciel úgy, hogy tisztában vagyok vele, hogy egy gyerektestű pasihoz nem tudok vonzódni szexuálisan és mivel a szexualitás az egyik alappillére egy párkapcsolatnak, ezért élből elutasítom őket. Ilyen egyszerű. Gondolom te sem a szerinted csúnya lányoknál kezdeményezel.

2017. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
6# Oke,mondd ezeket a többiekre de ne rám(mert h szoktunk)mert nagyon semmi közöm azokhoz a csajokhoz akiket ecsetelsz.De semmi.Bizonyítani nem tudom,nem is fogom.Vagy elhiszed vagy nem.Szokjál le az altlanosítasrol.Te jársz jobban.
2017. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!