Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy azok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy azok a nők, akik nagy arccal hangoztatják, hogy a belső érték milyen fontos, mégis mindig egy pénzes, sikeres emberben találják meg az igazit?

Figyelt kérdés

Tudom, ők azt mondják, hogy a siker meg a pénz is egy mérce, csakhogy én azt látom, kizárólag ez a mérce. Miért? Mert sok pénzt csinálni ügyeskedés nélkül bár nem lehetetlen, de rendkívül nehéz főleg egy olyan országban, ahol a korrupció szerves része az üzleti és politikai életnek. Ha el akarsz érni valamit, valakinek k.rvulni kell, onnantól pedig nincs többé szabad véleményed, azt kell szajkóznod, ami a te köreidben elfogadott: idealizálni a sikert, az "önmegvalósítást", de érdekes módon a becsület és tisztesség valahogy soha nem hagyja el ezen alakok száját. Nagyon beteg dolognak tartom, hogy az ismerőseim körében 5-ből 4 feltörekvő taknyos egyetlen nagy terve, hogy saját céget alapítson, ahol mások felett basáskodhat, valakinek érezheti magát - mert a modern nő férfi ideálja a vállalkozó, és mint tudjuk a férfi bármit megtesz a punciért.


De visszatérve a témára. Rendkívül ellenszenves és képmutató dolognak tartom, hogy ezek az aranyásók (és itt a nők 70%-ára gondolok, a maradék meg nem elég szép, no meg van az ideális 1%, akivel még nem találkoztam). Szerintem az ilyeneknek fingjuk sincs a valódi belső értékekről, ami igazán számít az a jó szex, a drága cuccok meg a barátnők irigysége, egyszóval a tudat, hogy ő egy top csaj, egy istennő, akit mindenki csodál, de ő persze végtelenül szerény, és még van képe eljátszani, hogy mindennek nincs tudatában. Eközben szünet nélkül osztja az egymondatos életbölcsességeket a nála szerencsétlenebbek felé, aminek véletlenül sem az a célja, hogy segítsen, hanem demózza kifelé, hogy ő nem csak szép, de értékes ember is.


Ezek után miért csodálkozunk, hogy a párkapcsolatok kiüresednek, miközben már eleve azok, mert kizárólag külső elvárások mentén alapulnak? Csak nekem émelyeg ettől az egésztől a gyomrom, vagy másnak is? 28/f


2017. febr. 28. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon egyszeru: egy sikeres ferfi jo egzisztenciaval altalaban sokkal kiegyensulyozottabb, es tobb igenye van magat fejleszteni, illetve a belso erteikeit, mint peldaul neked, aki ezek helyett idejar regenyeket sirni a gyakorira, ahelyett, hogy onmagaval foglalkozva probalna valamit elerni.
2017. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Vallalkozo anyuka mellett nottem fel, nekem is ezek a terveim a kozeljovoben es a parom es a haverja is ilyesmiben gondolkodik. Nem azert, mert ez a meno a csajok szemeben, hanem mert a sajat labunkon akarunk elni, nem a munkaltatotol fuggeni es annyi penzt keresni, amennyit valoban erdemlunk es elerhetunk a kepessegeinkkel. Egy szimpla munkahelyen tok mindegy, ha okosabb vagy a fonoknel esetleg mert mondjuk o ismeros miatt jutott a poziciojahoz, te nem fogsz a helyere kerulni. Paromeknal is olyan emberek allnak felettuk, akik igazabol leszarjak az egeszet, csak valaki beultette oket oda jofejsegbol es akkor ugy tesznek neha, mintha csinalnanak valamit. Ha elejuk allnak barmilyen otlettel, hogyan lehetne javitani a munkan, max bologatnak hogy jo persze, aztan nem lesz az egeszbol semmi. Az ertelmesebb emberek nem elegszenek meg egy ilyen elettel.

Nem gazdag a parom, valoszinuleg milliomos nem lesz kesobb se, de a hozzaallasa eletrevalobb mint aze, aki elvan a kis netto max 200-aval a munkahelyen es benyel erte minden szart, hogy legalabb ez megmaradjon. Ja, baratnoim meg nincsenek, nincs kit iriggye tenni.

2017. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Az nem lehetséges, hogy a Mari mondja, hogy a belső a fontos, de a Zsuzsinak meg a pénz kell? Két különböző értékrendű ember miért képezi hirtelen a teljesen homogén "ti nők" masszát? Logika plíííííííz. Ne foglalkozz olyan emberekkel, akiket lenézel és jobban fogod érezni magad.

Ezt az állandó golddigerezést meg nem tudom megérteni. Nekem minden ismerősöm egyetemre jár vagy dolgozik, sokan suli közben is dolgoznak, és semmire sem vágynak kevésbé, minthogy anyagilag ki legyenek szolgáltatva egy másik embernek. Ez az aranyásó mentalitás az én társadalmi rétegemben egyáltalán nem divat, itt mindenki a saját vagyon megteremtésére törekszik.

2017. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
#3 Nalunk is, de a gyakori egy mas dimenzio.
2017. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

1: kihagytad, hogy bizonyára irigy is vagyok, ez szokott még a másik tipikus "érv" lenni. Képzeld csak, el az életemmel elégedett vagyok, mert már alkalmazott státuszban vagyok, meg vagyok becsülve, mert megvan a tudásom. Fejlődni mindig van hová, de kérdés, hogy az irány valóban jó-e? Túl sokat nem fogtál fel abból, amit leírtam, de nehogy vitatkozni próbálj, mert a végén még kiderül, hogy az egészhez hülye vagy.


2: ne gondold, hogy kapásból elítélem azt, aki vállalkozik, sőt tudom is tisztelni azt, hogy a valaki megszerzett vagyonát meri kockára tenni, mert hisz abban, hogy az elképzelt ötlete működik. Persze akivel vállalkozó lesz, az jelentős többségben olyan háttérrel bír, mint te, vagyis vagy van anyagi támogatása, vagy tapasztalat, mert ezt látja a családban, teljesen a 0-ról építkezni szinte lehetetlen, de ez más lapra tartozik. A problémám azzal van, hogy a vállalkozó képe mint idol jelenik meg a társadalmunkban, holott az égvilágon semmit nem tesz a közösségért, csupán a saját maga malmára hajtja a vizet, ráadásul sokszor a leggátlástalanabb módokon, amiért azonban nem megvetés, hanem még több tisztelet jár.

2017. febr. 28. 13:02
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Valamit azert tesz, vagy egymaga dolgozik es akkor szolgaltatast nyujt (amire ha nem lenne igeny, nyilvan nem csinalna), vagy munkahelyeket teremt.
2017. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mert más azt amit mond és más amit tesz az ember.

A magyar gárda volt vezetője miért csempészett be szíreket az országba pár éve?

2017. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy valaki sikeres és van pénze még nem zárja ki, hogy emberileg is ott legyen a csúcson.
2017. febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyire elegedett vagy mindennel, akkor minek irsz ide ilyen kerdeseket? Ha ennyire meg vagy becsulve, es minden oke, akkor nincs okod mas emberekkel ilyen szinten foglalkozni, hiszen nalad minden harmonikus :). Vagy megsem? :) Elso voltam :). Latod? Meg csak szemelyeskedni sem kell egy valaszhoz.
2017. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mindig
2017. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!