Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett az utóbbi időben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett az utóbbi időben negatív jelentése az "aranyos" szónak, főleg, ha férfira mondják?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem ezt, hiszen ez a kedves, szeretetre méltó, szeretnivaló egyik szinonímája - volt valamikor. Ma pedig ez van: "aranyos vagy = semmi pénzért nem jönnék össze veled", és ez nemtől függetlenül így van. Miért alakult ez így?

2017. febr. 24. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Mert a nőknek nem egy aranyos fiúcska kell, hanem egy dominans férfi, és akire azt mondják hogy aranyos, az azt jelenti, hogy nincsenek meg benne azok a jegyek, amik vonzóak lennének a nő számára. (Max csak néhány kivétel van.)

Mondjuk ez így csak a srácokra érvényes, vagy ha egy lányra mondják hogy aranyos, az bejöhet a srácnak, mert ez alapvetően feminim jellem, és pozitívum a vonzalom szempontjabol.

2017. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Az aranyos férfiak azért nem kellenek senkinek, mert ez nem férfi tulajdonság. Ami aranyos, az egyben gyenge, és törékeny is, viszont a nők az erőt tartják vonzónak (ők határozottságnak mondják). Nincs meg bennük az az ösztön, hogy védelmezzenek egy férfit (mivel a gyenge dolgok védelemre szorulnak).

Nem értek egyet abban, hogy ez nemtől független.

2017. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Csak a férfiak gondolják, hogy az aranyos szó negatív jelentésű. Én nem jönnék össze olyan férfival, aki nem aranyos.
2017. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Aranyos=jóképű, de egyben alacsony és sovány szépfiú (mint én), aki egy szolid bóknál nem kap több figyelmet egy csajtól.

A nőknek egy domináns, kétajtós 185 magas lófarkú gazdag b***ógép kell, az sem baj, ha baltával faragott arcú. Csak legyen egy német prémium márkás autója, legyen magas és egy megtestesült Jonny Sins az ágyban.

2017. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
185? Olyan alacsony? :D Amúgy eddig mintha pont a jóképűség számított volna.
2017. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden szó ilyen amit lekoptatási kontextusban koptatnak rongyossá. Ilyen szavak még a kémia, szikra, tűz, hullámhossz, a barát birtokos esetben stb.

30/f

2017. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom... biztos korfüggő. Nekem ugyanis semmi ilyen gondom nincs az "aranyos"-sal, míg a "helyes"-től simán a burnyákságra asszociálok. Akit nekem úgy ábrázolnak, hogy helyes, az nekem burnyák.


De mondom: ez korfüggő.

2017. febr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Akkor, amikor felnőttél.


Az első kettőt nem kellett volna lepontozni.


Amúgy a kedvesnek és az aranyosnak semmi köze a szeretetreméltósághoz.


Kedves az, aki hízelgően beszél, figyel másokra, segítőkész, megértő.


Aranyos az, aki törékeny, gyerekes, bohókás, szeleburdi, figyelmes.


Nem azzal van a baj, hogy megkapod ezt a jelzőt, hanem azzal, hogy az elsők között van. Előbb jusson eszükbe másoknak, hogy határozott, magabiztos, intelligens, humoros vagy, majd a pároddal legyél aranyos.


Amúgy mindenki kedves és aranyos azzal, akit szeret, még az utolsó suttyó agresszív barom is bókolt és megdicsérte az asszonyt, mielőtt megverte.


Viszont a határozottság, humor, intelligencia sokkal ritkább. Ezért én értéktelenebbnek tartom az aranyosságot, kedvességet. Nem csak férfiaknál, nőknél is. Minden második levélben azt írják, hogy szép vagy, kedvesnek látszol. Sosem válaszolok

2017. febr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne engedd hogy kicsinálja érzelmeid a haszon P.atk.ny!

Az aranyos valahol az aranyból jött, ami értékes. Most is, és nem szánalmas,

nem a gyenge a lényeg. Csak úgy akarják mondani a disznók hogy azt hidd magadról.

Ők csak gyűlölik azt aki nem egy kihasználható marha, ha pedig engedsz nekik csak megaláznának.

Az aranyosság és a férfiatlanság nem függnek össze.

2017. febr. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!