Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy nagyon sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy nagyon sok lány,23-25 éves kora előtt már szinte együtt élt 4-5-6 stb évet valakivel, akit még a szakítás után is több évvel is nagyon szeretnek, és a közbenső férfiak ezeknek az áldozatai?

Figyelt kérdés
Én sajnos 30 évesen már a 3. ilyet fogom ki, egyik 22 volt, másik 24, 3, pedig 25 éves. Egyik 3.5 évet, a másik kettő meg több, mint 5 évet töltött valakivel együtt. Végig azt éreztem a pár hónapos vagy 1 éves kapcsolatom alatt velük, hogy bár nincs ott az ex, de a szelleme kísért. Szinte 3. kívülálló fél voltam a kapcsolatban, az igazi szerelem a volt párjuké volt. Ebből 2 mára vissza is ment az exéhez. Tehát ki is derült, hogy nem csak én éreztem így. Nem érzékeltették velem ezeket, de egy férfi ezeket megérzi, hogy olyan hajat vágass, ezt így csináld. Aztán kiderült, hogy mindezeket azért, hogy olyan legyek, mint az ex. Miért jó ez, hogy iszonyat sok lány, már 20-on 1-2 évesen is túl van x szakításon, hosszú kapcsolaton, sérültek lesznek, stb. Ezt pedig a következő, rendes férfi fogja keményen tapasztalni magán.
2016. dec. 18. 14:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10:


De, normál esetben nagyon sokan vágyódnak vissza az exükhöz. Ha még huszonéves vagy (pláne tizen-) és együtt voltál valakivel mondjuk 3-5 éveket, akkor ő elképesztően nehezen megy ki a fejedből. Mivél a felnőtt életed egy jelentős részében vele voltál. 25 évesen egy 3-4 éves kapcsolat azt jelenti, mintha 40 évesen lenne valakid, akivel már 10 éve együtt vagy.


És nehéz túllépni. Hiába találsz más normális, értelmes, kívül-belül neked megfelelő embert, sokszor szerelmesek még az emberek a korábbi párjukba és ha lenne rá esély, akkor kidobnák a fenébe a mostanit és rohannának vissza ahhoz.


Na és ez a gond. Ott egy csinos, gyönyörű lány, aki belül is rendben van, de ismerkedésnél felhozza kb mindenkinek aki nem emlékezteti őt az előző mondjuk hároméves kapcsolatára vagy nem jobb annál, hogy "bocs én még nem vagyok túl azon".

2016. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11 Kár ezen vitatkozni.

Egyszerűen akkor hagyd a francba, ha még nincs túl ezen valaki és közli is, nem kell önként belemászni a sz.rba. ( Én nem is lennék hajlandó btw). Idővel túl lesz rajta, kivárod ( addig nem jössz össze vele, míg nem rendezi magában) vagy keresel mást, de az erőlködésből nyilván semmi jó nem lesz.


Az én ismerősi köreimben meg egyébként konkrétan 1 ember van, aki újra összejött az első párjával... Nem rég láttam is, hogy valami "szemét férfiak, nem lehet megbízni bennük egy a kapcsolatban" típusú kiírást, lám, hát újra szétmentek.

Szóval az átlagnak ( bőőőven az átlagnak) már többedik kapcsolatban vannak általában, nem pedig vissza az elejére. ( 25 évesekről beszélek átlagban)


Nekem is első kapcsolatom van 25 évesen mellesleg, de ha egyszer szakítunk, ott akkor annak valószínűleg már vége lesz. Akit még szeretsz, azt nem tudod elengedni, magyarul ha elengedjük egymást, akkor az úgy is a jobb mindkét félnek.

Nyilván van kivétel is, de mondom a nagy többségnél ez nem így megy. 90%-a már rég nem az elsőjével van.

2016. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Legutóbbi párom 22 éves volt. 1.5 éve szakított a párjával. Előtte 3.5 évig volt vele, 2 évig éltek együtt. Tehát ha kiszámoljátok, 17 éves korában jött vele össze. A felnőtté válás folyamatát, az érettségit, az egyetemi felvételit és az egyetemi évek jó részét vele élte át hatalmas szerelemben. Én a kapcsolatunk alatt éreztem, ha nem is szavak sokszor szavak, mert azt nem mindig mondta, de a már leírt dolgok által éreztem, hogy 3. vagyok. Vissza is ment hozzá rá két hónapra, hogy velem szakított.
2016. dec. 19. 22:36
 14/19 anonim ***** válasza:

#9 Bár fölöslegesnek tartom a házasságig való önmegtartóztatást, az tisztelem benned, hogy ezt magadra is érvényesnek tartod. Nagyon kevés ember gondolja ezt komolyan. Az ismerősi körömben van egy olyan férfitípus, aki a katolikus leányok hímzőegyletéből szeretne magának egy szűz feleséget, de azért jó lenne, ha az első randin már szopna, mert ő maga nem akar várni. Nem vicc. :D


Sok sikert kívánok neked a terved megvalósításához. Én szívem szerint óva intenélek a házasságig a szüzességüket őrizgető lányoktól, főleg a bigott vallásosoktól, láttam pár szomorú történetet ezzel kapcsolatban, de tudom, hogy interneten keresztül, ismeretlenül nem lehet meggyőzni senkit .

2016. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Most itt ne menjünk végletekbe, hogy a 20 évesen már kiélt lányok és az örök szűz lányok. Csak arról van szó, hogy el kellene felejteniük a múltat és a jelenre, a mostani párjukra koncentrálni, nem arra, aki már elmúlt.
2016. dec. 20. 10:36
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy ez csak most jutott eszembe. XD A kérdező példájából kiindulva háromból kettő lány visszatántorgott az exéhez. De hát azok a fiúk is az exüknél kötöttek ki. :D Azoknak a volt barátnője most szintén okkal sírhat, hogy a barátjuk az exükkel jött újra össze! Ezt nem azért mondom, hogy tort üljek fölötted kérdező, csak ez egyáltalán nem olyan egyoldalú, mint ahogyan érzed. Nem tud egyoldalú lenni. :D
2016. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én nem mentem vissza az exemhez, nem is mennék soha.
2016. dec. 20. 14:49
 18/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk én is pont egy srácot ismerek, akinek 7 éves kapcsolata volt kb az első... A lány megcsalta 1-2x,( többször) szakítottak. Még 1-2 év után is hiányolta az exét- annak ellenére, hogy többször is félrekúrt a háta mögött a csaj-.

Ráadásul még annak a szerencsétlen következő lánynak is mondta az elején, akivel utána összejött, hogy ő abban bízik, hogy ők ( az exével) még egyszer összejönnek valamikor..


Ez amúgy így olyan övön aluli dolog.. Sajnáltam akkor szegény csajt, énn nem tudnék együtt lenni olyan emberrel, akiről ezt tudom, hogy én csak egy pótlék vagyok, közben másra vágyik, mást idealizál.


Mondjuk érdekes, hogy itt kifejezetten az első kapcsolat a téma, mert az idealizált kapcsolat nem feltétlenül az első lesz, lehet az csak 30 évesen is, vagy bármikor.

2016. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A lánynak, akit én ismerek és visszament az exéhez, ő a második komoly kapcsolat volta. 16 évesen volt valakivel, 17 évesen jött ezzel össze, akihez visszament és én vagyok az áldozat.
2016. dec. 20. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!