Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Normális, ha azért nem akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha azért nem akarnak velem járni, mert csak hétköznap érek rá?

Figyelt kérdés
Olyan a munkám, hogy minden hétvégén dolgozok, viszont 3, 4 vagy 5 hétköznapom szabad e mellé. Sokakkal próbáltam ismerkedni, és van aki azonnal azt mondja, hogy emiatt nem akar kapcsolatot. Más meg húzza hetekig, és csak akkor nyögi ki, hogy tulajdonképpen ez a baja. Aki erőszakosabb típus, az azonnal követeli, hogy váltsak munkát.

2016. dec. 2. 04:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
"Meglepett, hogy ennyire elítélitek az ilyet." - Senki semmit nem ítélt el, értő olvasás, légy szíves. Arról van szó, hogy akiknek teljesen eltérő az időbeosztásuk, azoknak nehezebb minőségi időt együtt tölteni.
2016. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
"Az bezzeg senkit nem érdekel, hogy ilyen beosztással sokkal több a szabadidőm, mint egy átlag embernek." - Igen, csak pont akkor van az a több szabadidőd, amikor esetleg a másik félnek egyáltalán nem lenne rád szabadideje, mert dolgozik. :-)
2016. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
És a párod szempontjából mi értelme a szabadidődnek és az elutazásnak, HA Ő NEM TUD VELED MENNI? Tényleg nem érted, ugye? :D
2016. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Egy átlag ember tud kivenni szabadnapot és sok helyen dolgoznak hét végén is, egy héten vegyesen 5-6 napot. Ha akarná az illető szabad lenne, amikor én is. Egyáltalán nem a fiatal korosztályban nézelődök, hiszem én se huszonéves vagyok. Sokan írtak értelmes privát üzenetet: "Nemed? Korod? Alkalmi kapcsi?" Ezekre még jó, hogy nem válaszolok.
2016. dec. 5. 02:15
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
"Egy átlag ember tud kivenni szabadnapot és sok helyen dolgoznak hét végén is, egy héten vegyesen 5-6 napot. Ha akarná az illető szabad lenne, amikor én is." - Nem ismered a munkáltatókat. :-) No meg a szabályozást sem. Hány éves is vagy?
2016. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. jövőre 1 évre összesen 24 nap fizetett szabadságom lesz, és nem tudom szombatra becserélni a hétköznapot, mert nem olyan munkarendben dolgozom. Na most ez havonta átlagosan 2 nap szabadság lenne, de nem akarom így elaprózni a szabadságaimat, szeretnék kivenni hosszabb időszakot is, mondjuk egy egész hetet valamikor. Ráadásul én munkavállalóként csak 7 napról rendelkezhetek önként, a többiről a munkáltató dönt, aztán ha mázlim van, akkor el tud engedni akkor, amikorra én kérem.
2016. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a szabályozást, mert én nem így dolgozom és nem is érdekel. Ha van egy arra érdemes ember, akkor megoldom, hogy szabad legyek, de ismerkedés alatt biztos nem.
2016. dec. 5. 12:11
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
No, akkor nézz utána a szabályoknak, aztán majd utána gondolkodj újra, hogy érdemes-e ítélkezni mások felett, akiknek ez akadály lenne, mert nem tudják ugyanúgy szabaddá tenni magukat, mint te.
2016. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

59. A szabadság

115. § (1) A munkavállalónak a munkában töltött idő alapján minden naptári évben szabadság jár, amely alap- és pótszabadságból áll.

(2) Munkában töltött időnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában

a) a munkaidő-beosztás alapján történő munkavégzési kötelezettség alóli mentesülés,

b) a szabadság,

c) a szülési szabadság,

d) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §) első hat hónapjának,

e)62 a keresőképtelenség,

f) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés három hónapot meg nem haladó,

g) a munkavégzés alóli mentesülésnek az 55. § (1) bekezdés b)-k) pontban meghatározott

tartama.

116. § Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.

117. § (1) A munkavállalónak

a) huszonötödik életévétől egy,

b) huszonnyolcadik életévétől kettő,

c) harmincegyedik életévétől három,

d) harmincharmadik életévétől négy,

e) harmincötödik életévétől öt,

f) harminchetedik életévétől hat,

g) harminckilencedik életévétől hét,

h) negyvenegyedik életévétől nyolc,

i) negyvenharmadik életévétől kilenc,

j) negyvenötödik életévétől tíz

munkanap pótszabadság jár.

(2) A hosszabb tartamú pótszabadság a munkavállalónak abban az évben jár először, amelyben az (1) bekezdésben meghatározott életkort betölti.

118. § (1) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettő,

b) két gyermeke után négy,

c) kettőnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság jár.

(2) Az (1) bekezdés szerinti pótszabadság fogyatékos gyermekenként két munkanappal nő, ha a munkavállaló gyermeke fogyatékos.

(3) A pótszabadságra való jogosultság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.

(4) Az apának gyermeke születése esetén, legkésőbb a születést követő második hónap végéig, öt, ikergyermekek születése esetén hét munkanap pótszabadság jár, amelyet kérésének megfelelő időpontban kell kiadni. A szabadság akkor is jár, ha a gyermek halva születik vagy meghal.

119. § (1) A fiatal munkavállalónak évenként öt munkanap pótszabadság jár, utoljára abban az évben, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti.

(2) A föld alatt állandó jelleggel vagy az ionizáló sugárzásnak kitett munkahelyen naponta legalább három órát dolgozó munkavállalónak évenként öt munkanap pótszabadság jár.

120. §63 A munkavállalónak, ha

a) a rehabilitációs szakértői szerv legalább ötven százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította,

b) fogyatékossági támogatásra jogosult, vagy

c) vakok személyi járadékára jogosult

évenként öt munkanap pótszabadság jár.

121. § (1)64 A munkavállaló részére, ha munkaviszonya év közben kezdődött vagy szűnt meg - a 118. § (4) bekezdését kivéve - a szabadság arányos része jár.

(2) A fél napot elérő töredéknap egész munkanapnak számít.


60. A szabadság kiadása

122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.

(2)65 A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.

(3)66 A szabadságot - eltérő megállapodás hiányában - úgy kell kiadni, hogy a munkavállaló naptári évenként egy alkalommal, legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljön a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége alól. E tekintetben - a szabadságként kiadott napon túl - a heti pihenőnap (heti pihenőidő), a munkaszüneti nap és az egyenlőtlen munkaidő-beosztás szerinti szabadnap vehető figyelembe.

(4) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell.

(5) A szabadságot - a 125. §-ban foglaltakat kivéve - megváltani nem lehet.

123. § (1) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni.

(2) A szabadságot, ha a munkaviszony október elsején vagy azt követően kezdődött, a munkáltató az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.

(3) A szabadságot, ha a munkavállaló oldalán felmerült ok miatt nem lehetett az (1) bekezdésben meghatározottak szerint kiadni, az ok megszűnésétől számított hatvan napon belül ki kell adni.

(4) Az esedékesség évében kell kiadottnak tekinteni a szabadságot, ha igénybevétele az esedékesség évében megkezdődik és a szabadság következő évben kiadott része nem haladja meg az öt munkanapot.

(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,

b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja,

c) kollektív szerződés rendelkezése esetén a szabadság egynegyedét legkésőbb az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki.

(6)67 A munkáltató - a felek naptári évre kötött megállapodása alapján - a 117. § szerinti szabadságot az esedékesség évét követő év végéig adja ki.

(7) A munkavállalónak a kiadás időpontjának módosításával vagy a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni. Az (5) bekezdés b) pontban foglalt esetben a szabadság alatti tartózkodási helyről a munkahelyre és a visszautazással, valamint a munkával töltött idő a szabadságba nem számít be.

124. §68 (1) A szabadságot a munkaidő-beosztás szerinti munkanapokra kell kiadni.

(2) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén a szabadság kiadása során a hét minden napja munkanapnak számít, kivéve a munkaidő-beosztás szerinti heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot.

(3) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén a szabadság - a (2) bekezdéstől eltérően - az adott naptári évben úgy is kiadható, hogy a munkavállaló a munkaidő-beosztással azonos tartamra mentesül a rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettsége alól.

(4) A szabadságot az (1) és (2) bekezdés esetén munkanapban, a (3) bekezdés esetén a munkavégzés alóli mentesülés tartamával egyező óraszámban kell nyilvántartani.

(5) Munkaidő-beosztás hiányában a szabadságot az általános munkarend és a napi munkaidő figyelembevételével kell kiadni, valamint a (4) bekezdésben foglaltakra tekintettel kell nyilvántartani.

125. § A munkaviszony megszűnésekor, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, azt meg kell váltani.


[link]

2016. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor a másikat sem kell, hogy érdekelje a te munkarended. :D Miért nem veszel ki te szabadnapot? Ha te nem alkalmazkdodsz ismerkedés alatt, akkor ő miért tegye? Nem ellentmondásos ez így egy kicsit?
2016. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!