Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiuk, lányok nektek ez miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiuk, lányok nektek ez miért olyan nagy baj? Miért nem szeretitek, ha valaki a lehető legszínesebben éli az életét? Miért frusztrál ez titeket?

Figyelt kérdés

Tegnap feltettem egy kérdést, amiben leírtam az általam "tökéletesnek" vélt női főleg belső tulajdonságokat. Rengeteg kritikát kaptam, hogy a leírt tulajdonságok alapján nekik nem kellene egy ilyen nő. Egyrészt egyetértek, mert nyílván mindenkinek más az ízlése, más jön be mindenkinek. De azon döbbentem meg, hogy azt írtam hogy 2 diplomás a csaj, 3 nyelvet beszél, rengeteg hobbija van.... egyszóval színes életet él. Miért baj ez ha valaki kihasználja az életet, és a lehető legtöbbet hozza ki magából, és sok mindennel foglalkozik?


Itt a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randiz..



2016. nov. 1. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Unokatestvérem aki szintén 2 diplomás, 4 nyelvet beszél, közelít a 30 évéhez és nem érdekli őt a férfiak, vagy h kapcsolatban legyen, mert ő annyira önálló akar lenni a maga megszerzett tudásával, h társat maga mellé nem tudna elképzelni. És mondhatom, h színes az élete! ,
2016. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Engem aztán nem érdekel, ha valaki "színesen" akar élni, akkor szíve joga.

De ilyen nő, amit te leírtál, gyakorlatilag nem létezik- legálábbis átlag férfi számára elérhető.

A többieknek sem az volt a baja, hogy frusztrálta őket. Hanem egyszerűen amit leírtál, az egy irreális képzelgés. Ha ez alapján akarsz párt taláni, nehéz dolgod lesz.

2016. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Miért baj az ha nem? Édesapám vállakozó egy mérnöki diplomával, édesanyám meg közalkalmazottként a vízügynél dolgozik érettségivel. Apa 29 éves, anya 21 éves volt, amikor összejöttek egymással. Kb huszonöt éve vannak együtt eléggé normális viszonyban, három gyerekkel.


Az a gond inkább, hogy te egyetlen utat festettél le a boldogsághoz vezető útként.


Én is egyetemista vagyok, de személyesen pl azt vettem észre, hogy a korombeli lányok a fősulikon (pl gazdasági, jogi, orvosis) szakokon eléggé kiállhatatlanok és nagyobb elvárásúak. HUszonévesen kefélnének össze-vissza, karrierkednének, utazgatnának. Csinálják felőlem ha akarják amúgy. CSak hát akkor nem veszem el őket saját döntés alapján.

Majd mondjuk 30 évesen inkább vennék el egy 24 éves pincérnőt, mint egy 29 éves ügyvédnőt.


Nem mondom hogy a fent leírt út a mindenki számára tökéletes, de én azt tapasztaltam a családomban is, hogy egyrészt a férfi legyen 5-10 évvel idősebb a nőnél, másrészt meg a férfinek legyen nagyobb fizetése és magasabb végzettsége lehetőleg. Az unokatesóknak, nagybácsiknál/nagynéniknél/nagyszülőknél is ez a helyzet MINDENHOL és 7-ből 7 házaságban sehol sem volt válás, vannak viszont gyerekek és egy élet leélése. Tudom persze manapság ez már nehezebb (mert akiket elmondtam azok ma már inkább 40-es generáció minimum), de miért ne jöhetne össze?


Inkább jönnék össze egy bolti 23 éves bolti eladólánnyal 30 évesen, aki házias, törődő, gyerekcentrikus, gondoskodó nettó 120-szal, mint egy 30 körüli mesterdiplomás nőcivel, aki végigkefélte, karrierkedte, utazgatta a húszas éveit.


A környezetemben ugyanezt tapasztalom. Matek-tesi tanári diplomás nagyon régi barát 3 évvel fiatalabb óvónő menyasszonnyal.

A bankban ahol gyakorlaton vagyok, a 32 éves mentorom egy 25 éves ügyintéző csajszival eddig egy gyerekkel három éve.

Egyik legjobb barátom apja bankfiók-vezető, 5 évvel fiatalabb nővel, aki a NAV-nál egyszerű alkalmazott, ketten együtt kb 25 éve, 2 gyerekkel.

22/F

2016. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Engem az jobban zavar, hogy nem mindenki fogta fel, hogy ez egy idealizált kép, és nem pont rólad van szó :D


# 3: egyáltalán nem egyetlen utat festett le a boldogsághoz vezető útként, csupán leírta, hogy az ő egyéni véleménye szerint milyen egy tökéletes nő.


Kérdező: az ellenállás alapvetően nem az ideálcsaj leírt tulajdonságai miatt van, hanem a sejtett tulajdonságai miatt, avagy feltételezik, hogy egy ilyen nőnek az elvárásai is hatalmasak a másik ember felé, és akár lenézéssel is párosul. Azért nem teljesen alaptalanul, valljuk be. Én azért előtte letesztelném, hogy tényleg ilyen-e, mielőtt ítélkeznék.


25/F

2016. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az élet kihasználása és a színes élet mindenkinek mást jelent. Pl ezért van akinek baj, van akinek meg tetszik
2016. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem frusztrálja őket. Te azt a kérdést tetted fel, hogy a válaszolók összejönnének-e ilyen lánnyal. Nem, ők nem. Miért nem? Mert magukhoz hasonlót keresnek. Én nő vagyok, szóval most megpróbálom elképzelni az általad leírt nőnek a férfi megfelelőjét. Hát az mellettem megdöglene unalmában. Én SZERETEK itthon ülni, beszélgetni, filmezni, olvasni, és igen, dögleni is. Barátom is. Egyikünk se sportos, egy diplomám van, ő is az első diplomáját csinálja. Talán ő megy mesterképzésre, de nem tervez doktorit meg ilyesmiket. Egy-egy nyelvet beszélünk az anyanyelvünkön kívül. Még talán egyet tervezünk megtanulni hobbiként. Egyikünknek sincsenek extrém hobbijai. Az enyémek picit drágábbak, de nem vészes + én fizetem, szóval nem gond. (Sehol nincs a vitorlázáshoz képest egyébként.)


Hm, viszont így belegondolva, a most elképzeld idealizált pasi megfelelője a te idealizált csajodnak nagyon jól kijönne vele. Szóval mutasd be őket egymásnak, boldogok lesznek! Műszaki területen mester diplomás, van egy anglisztika bsc-je, 3 nyelven beszél, szeret vitorlázni, strandröplabdázni, kidolgozott teste van, de nagyon jól áll neki az öltöny is, szívesen viseli. Nagyon jól keres, szívesen meghívja a barátnőjét bármire, de kérdés nélkül elfogadja, ha a nő szeretne fizetni valamiért. Nagyon jókat lehet vele beszélgetni, tud főzni, hobbi cukrász. Van egy kis garázsa, ahol egy asztalosműhelyt rendezett be,és a motorját is ott szokta bütykölgetni. Ja, és nagyon érzelmes, nagyon jó az ágyban, pont tökéletes a mérete is. Ja és a családjával is törődik, gyakran meglátogatja őket, segít nekik a ház körül. Most komolyan, neked ez kéne? Mert az idealizált csajodnak igen. De NEKED is?

2016. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Én voltam az, aki írtam, hogy drága hobbi a vitorlázás.


Ezt az állításomat fenntartom. Nem azzal volt tegnap sem gondom, hogy sokféle dologgal foglalkozol (őszintén szólva nem szeretem az olyan lányokat, akiknek az összes hobbijuk a Facebook és a Netflix), hanem azzal, hogy én konkrétan még egy félmilliós fizetéssel sem tudnám fenntartani azt a szintet, amit te szeretnél.


Nyilván ha ki tudsz fogni valakit magadnak a felsőbb tízezerből, akkor vele boldog tudsz lenni, de szerintem egy átlagos magyar férfival nem igazán.


Egyébként én is diplomás mérnök vagyok, két nyelvvizsgával és még egy két nyelvet kotyogok kicsit.. Az viszont tény, hogy perpillanat az én életem hihetetlenül sivár és szürke.

2016. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem baj. a baj ott kezdődik, ha ezt tőlem is elvárja és lenéz, ha nem értek vele egyet.
2016. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem simán bejön az ilyen nő, régen én is szívesen punnyadtam otthon, most viszont próbálok aktívan élni. Túrázás, bicaj, hegymászás, kirándulások, síelés, motorozás, paintball, tervbe van ejtőernyős ugrás.... de sorolhatnám.... Nem lenne rossz ha ebben is társ lenne a jövendőbelim :)

Nem értem miért kritizáltak, ha az ember megteheti próbáljon ki minnél több mindent az életben.

Én erre sajnos elég későn jöttem rá már 34 vagyok de megpróbálom bepótolni ami kimaradt.

Te pedig ne aggódj azon mások mit gondolnak, élj úgy ahogy neked megfelel! Párt is fogsz találni, ezért sem kellene aggódj.

2016. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tettem fel én is egy ilyen kérdést http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske.. vicces vàlaszok is jöttek. De sok leszó volt.
2016. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!