Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet lejjebb adni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet lejjebb adni az igényekből anélkül, hogy rosszul érezném magam a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, túl sok elvárásom van egy párkapcsolathoz, rengeteg emberrel megismerkedtem már, de mindegyiknél úgy éreztem, nem tudok vele hosszabb távra tervezni.

Azt mondogatják nekem állandóan, hogy adjak lejjebb, de nem vagyok rá képes. Listába szedtem azokat a dolgokat, amiket fontosnak tartok a leendő partneremben, és átgondoltam többször is, hogy melyikről tudnék lemondani, de egyszerűen nincs ilyen, nem érezném jól magam olyan emberrel, akiben nincsenek meg azok a dolgok, amik nekem fontosak. A listával kapcsolatban nem olyanokra kell gondolni, hogy mit tudom én keressen milliókat, legyen modell szépségű, legyen 6 kocsija meg egy 3 szintes háza medencével. Az ilyen dolgok engem egyáltalán nem érdekelnek. Ellenben az igen, hogy bizonyos dolgokban hozzám hasonlóan gondolkodjon, és legyen közös az érdeklődésünk.


2 komolyabb kapcsolatom volt eddig, mindkettőnél én szakítottam. Az ok az volt, hogy bennük sem volt meg minden, amit én kerestem volna, de adtam esélyt a kapcsolatnak, hogy hátha működhet, viszont nem éreztem jól magam benne, és végül több hónap után inkább kiszálltam. Mostanában ismerkedéskor egy darabig magamra erőltetem, hogy olyan emberekkel is beszélgessek, akikről az elején látom, hogy nem passzolnak hozzám, de aztán elmegy a kedvem tőlük teljesen. Egyszerűen nem találok olyan embert, aki iránt tudnék érdeklődni.

Az igazsághoz hozzátartozik az, hogy autista vagyok, ami még pluszban megnehezíti a társkeresést, mivel bizonyos dolgokban egyszerűen képtelen vagyok toleráns lenni, pl. többek között nem bírom elviselni, ha valaki homofób, vagy ha dohányzik, műveletlen stb. Illetve úgy vagyok vele, hogy ha valaki ilyen, akkor ilyen, ez van, de az illetőt nem tudom elfogadni partneremként.


2016. okt. 1. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

bizonyos dolgokban hozzám hasonlóan gondolkodjon, és legyen közös az érdeklődésünk. ez érthető dolog!

megértelek!

nem kell lentebb adni az igényeidet mert akkor szenvedni fogsz 1 kapcsolatban,és az nem jó!


Sok emberrel ismerkedjél hát ha talán lesz 1 olyan aki passzolni fog hozzád sok mindenben és lesz társad hidd el!

sok sikert!


Nehéz dolog a társ keresés nem egyik napról a másik napra alakul ki hanem hosszú idő alatt,nem olyan egyszerű!

2016. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

minek listázol?


ha találsz valakit, aki igazán érdekel, ráérsz eldönteni, hogy ami benne zavar, azzal együtt elfogadod-e.


nekem pl. fontos, hogy a férfi őszinte legyen, de ha van egy ilyen listám, és megismerkedek valakivel, tuti mindig azt figyelném, hogy hol szépít, komolyan lehet-e venni. ez majd úgyis kiderül, csak idő kell hozzá.

2016. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szeretem a listákat, mindent listába szoktam szedni, nekem úgy átláthatóbbak a dolgok.
2016. okt. 1. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy.

Én is ugyanezzel a problémával küzdök már egy ideje, de sajnos nem ment. Én is nekiállítam olyan emberekkel beszélni, akivel tudtam, hogy nem illenek hozzám, de gondoltam hátha.

Rosszul éreztem magam, ha az elvárásaimból engedtem, így marad az, hogy ezeket fenntartod. Nem érdemes egy olyan kapcsolatba belemenni, amelyben csak áltatod magad, hogy majd jó lesz.

2016. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy így meg egyedül maradok, pedig szeretnék családot, gyerekeket, és szeretném, hogy a szüleim unokázhassanak :(
2016. okt. 1. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell lejjebb adni.

Az egész a pszichológiában gyökerezik. Van egy analízis, mely az emberi személyiséget 16 csoportra osztja, az MBTI (Myers–Briggs Type Indicator). Nem tökéletes ugyan, de messze a legjobb módszer egy ember gondolkodásának meghatározására, valamint az önismeret kiterjesztésére.

Társkeresésnél is kifejezetten hasznos, mert vannak "összeférhetetlen" típus párosítások és persze összeillők is. Ezt figyelembe véve több esélyed van megtalálni azt a bizonyos közös nevezőt valakivel.

2016. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne adj lejjebb, csak legyél türelmes. Én is így kerestem társat, és jó sok randi kellett hozzá, hogy megtaláljam az ideális társam. A sors fintora, hogy bizonyos tényezők miatt (korkülönbség) vele sose ismerkedtem volna társkeresési céllal, de amikor társaságban megismertem, kiderült, hogy épp benne van meg minden, amit kerestem.
2016. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!