Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lépjek ki a komfort...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek ki a komfort zónámból?

Figyelt kérdés

Szóval elhatároztam hogy megpróbálok tenni azért, hogy legyen barátnőm, és kevésbé múljon a szerencsén a dolog hogy összejöjjek valakivel (Egy kapcsolatom volt így félig meddig szerencséből) ... de eddig nem több az egész egy elhatározásnál, mert nem tudom egyszerűen rávenni magam hogy igen is cselekedjek, amikor lehetőség van, vagy elkezdek izgulni már a gondolatra is olyankor, és rendre elszalasztok mindent. Aztán a vége mindig az hogy kifogásokat keresek, és maradok a komfort zónámban, amiből persze nem lesz semmi. Vagy elhatározások vannak, de mégsem tudok tenni értük hogy valósággá is váljanak, legyen ez akár az, hogy utcán/buszon szemezzek/leszólítsak egy lányt, vagy akár az hogy elmenjek egy buliba csajozni (itt az a gond hogy nincs kivel mennem, és ezzel az a vége, hogy nem teszek megint csak semmit és csak ülök itthon a fenekemen. )


Szerintetek mit tudnék csinálni, hogy komolyan legyen is valami ezekből a dolgokból? Sajnos másban is olyan típus vagyok, hogy vannak a nagy tervek, de semmit nem teszek értük, mert kényelmetlen a kezdeti változás, az addigi megszokások helyett :(



2016. júl. 22. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
nike
2016. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig mész egy adott irányba és egyszer csak azt veszed észre,hogy ár el is hagytad.Tényleg így kell csinálni,egyszerűen csak változtass a bevált szokásaidon.Vásárolj másik boltban,járj más útvonalon,beszélgess a szomszédaiddal hétköznapi dolgokról,próbálj az utcán az emberek szemébe nézni és állni a tekintetüket.
2016. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

"beszélgess a szomszédaiddal hétköznapi dolgokról"


Ezt csak akkor tedd, ha nagyon sokat akarsz unatkozni... A legtöbb ember témája, unalmas, "proli-téma", különösen ha kisnyugdíjas, urizáó sznob vagy trikós-kőbányais proli.


Fúj orbán, ropogós zsidózás, migránsok, "nemsokára kifessük a házat" unatkozás, betegségek részletezése, barátok köszt és társainak elmzése, "azok a szemét kovácsék má megin" óvodai belviszályok, farhát-receptek, magyar "foci" állásának értékelése, "má megin átvertek a teszkóba", má' megin házsártos a zasszony, má megin a akocsmába van a pityu, kutyának minden lépéséről beszámoló, rinya a magas számlák miatt stb.


Ne akard!

2016. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Kezd ott, hogy nem a gyk.hu-n, vagy máshol várod a tanácsokat. Mi írhatunk bármit is, de jobb az, ha te magad orientálódsz máshova. Azt meg kell hagyni, kockázattal is jár, nem hiába ez a fogalma. Bevállalod, vagy nem? Ha mindvégig kudarccal jár, az is benne van a pakliban. Nincs előre megírt forgatókönyv. Az már más, miképp állsz hozzá a dolgokhoz. Elveszik tőled a nyalókát, nagy ügy - vagy nem és sorra lehet tovább menni.
2016. júl. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ezt egyszerűen szoktam megoldani. Sajnos én is nehezen lépek ki a komfort zónámból és rájöttem, ez azért van mert túl sokat agyalok. Mostanában sokszor van, hogy egyszerűen nem gondolok bele, hogy mi lenne ha, hanem ami eszembe jut azt csinálom mi történhet alapon. Sőt sokszor van úgy, hogy iszom valami alkohol neműt és akkor úgy döntök bevállalósabb leszek, hisz amúgy is "alkohol hatása alatt vagyok" pedig amúgy sosem tudok annyit inni, hogy az tényleg befolyásolja a viselkedésemet. Ezt a fejedben kell lerendezni.
2016. júl. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Tipikus esete annak, ami nagyon hiányzik a magyar oktatásból. Egyéni problémamegoldó-készség NULLA
2016. júl. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Költőnő? ***** válasza:
Amikor szituáció van, ne gondold át, csak lépj. Apróságokkal kezdj, amik látszólag jelentéktelenek és nincs tétjük. Egy idegenre egyszer egyszer ráköszönni, spontán beszélgetést kezdeményezni egy vadidegennel vhol várakozás közben, akivel vélhetően soha többé nem találkozunk. Így, lépésenként nem nagy dolgok és mégis sokat segítenek. És az a jó bennük, h nem tudsz hibázni. Nálam bevált.
2016. júl. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát meg vagyok lepődve, hogy milyen jó tanácsokat kaptál! én is visszahúzódó voltam mindig, és kb 14 éves korom óta erőltetem a kommunikációt másokkal. Mostanra már a liftben a szomszédokkal is kellemesen el tudok bájcsevegni, és bármelyik munkatársammal elbeszélgetek bármiről, pedig régen ilyet el sem tudtam képzelni.

Nekem pl. olyan technikám van, hogy bókolok (nem az ellenkező nemnek feltétlenül, csak úgy.) pl. ha valakin szép ruha van, vagy szép hangja van, stb. akkor megdicsérem. Így bárkihez hozzá lehet szólni, és tényleg nagyon jó gyakorlás. Ha odáig jutsz, hogy valaki fontossal kellene szóba állnod, addigra már lesz egy olyan rutinod, hogy ne ess kétségbe teljesen. Másrészt rá szoktam mosolyogni random emberekre az utcán. Szoktak neki örülni.

2016. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!