Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság az emberek miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság az emberek miért nem a boldogságra törekszenek, ha párkapcsolatokról van szó?

Figyelt kérdés

Tényleg az a tapasztalatom, hogy minden a külsőségekről szól. Nem az a szempont társkeresésnél hogy kivel lennék boldogabb, hanem,hogy ki mutatna jobban mellettem. Miért nem az a fontos, hogy ki az aki igazán szeretni tud, akivel órákon keresztül visítva röhögünk, aki mellettem van a nehéz időkben stb Ha van egy nagyon szép lány, és egy külsőleg kevésbé vonzó lány, akkor miért az a szempont a választásnál, hogy hogy néz ki? Miét nem azt mérlegeljük, hogy emberileg melyikük a jobb? Melyik lesz mellettünk, ha majd a kórházban leszünk gépekre kötve, melyikük hozza a vizes borogatás mikor otthon fekszünk 39 fokos lázzal stb És persze mindenki vergődik. De tényleg a környezetben lévő emberek vagy azért vergődnek, mert szinglik, és nem találnak megfelelő partnert maguknak, a másik fele meg vergődik egy rossz kapcsolatban, ahol lehet hogy együtt vannak egy baromi vonzó nővel, de kit érdekel, ha nem vagyok mellette boldog?

Olvastam az imént egy kérdést ami arról szólt, hogy narancsbőrös egy lány, és vajon így kellene-e a pasiknak. És sok olyan komment volt alatta, hogy biztos nem jönne össze egy ilyen lánnyal. De mi van ha az a lány egy nagyon jó ember? Hogyan lehet a narancsbőr szempont? Egyik válaszoló azt írta, hogy a narancsbőr azt jelenti számára, hogy az illető lány lusta sportolni. És mivan ha ez tényleg így van? Nem sportol, de közben egy intelligens, kedves, törődő nő. És van egy másik lány kifogástalan alakkal, és szeret sportolni, de közben arrogáns, bunkó, végtelenül önző és primitív. És aztán a pasik persze a szebb lányt választják, és vergődnek vele a párkapcsolatban, mert nem lehet vele együtt élni, és aztán kijelentik, hogy a nők márpedig önzők, szemetek stb. Holott ez nem így van, csak egyszerűen ő a szűklátókörű, és a végtelenül felszínes..Nyilván ez az egész mindkét nemre vonatkoztatható...

Egy kabaré ami manapság megy párkapcsolati szinten, és senki de senki nem boldog...és ez a kulcsszó..az emberek nem boldogok...


2016. jún. 21. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyben tévedsz, attól még hogy valaki szép lehet rendes, és lehet vele is normálisan együttélni. Ismerek olyan lányt aki ronda és közben gonosz, és még csalja is a férjét. Tehát mindenre van példa. Szerintem se attól függ egy kapcsolat ki hogyan néz ki, max. az első ránézésre annyiban fontos, hogy azért vonzalmat kell érezni, nem ellenszenvet. Ha egy kis vonzódást érez valaki a másik iránt, akkor már bele lehet kezdeni az ismerkedésbe és majd később fog kiderülni ki milyen természetü.
2016. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok általánosítani bocsának, tisztelet a kivételnek természetesen...
2016. jún. 21. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert aki tetszik azzal fogunk kapcsolatot létesíteni.

Mert hidd el szép,kedves,okos csaj van aki sportol odafigyel és okos is.

Nem VAGY VAGY hanem IS-IS.

Mindenki azt keresi aki tetszik illetve aki megalkuszik pont az a boldogtalan.

A kapcsolatok 75%-ban valaki mással lennének mint a jelenlegi,igazából másra vágynak --> Brian Tracy.

Kinek mi tetszik,általában egy csinos,vékony,sportos,nőies nőt fognak a férfiak akarni ezt fogadd el,olyat keres aki nem erre utazik.

2016. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van igazság a leírásban, nem is kevés. De ha szerelem van, én szeretném átélni, hogy odalegyek a páromért, külsőre tetszen, szeressek odabújni hozzá. Ez sajnos csak külső vonzalommal megy. Viszont ha egy számomra megfelelő (nem feltétlen topmodell) szintet megüt valaki, onnantól már a belső nekem többet számít.

Sokaknál meg ez nincs meg szerintem.

2016. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miét nem azt mérlegeljük, hogy emberileg melyikük a jobb?" - ideáig olvastam. Nos. A mai jellemző társkeresésnél (értsd társkeresők, random leszólítások) nem ismerjük a másik embert, tehát a belső értékeit sem. Olyankor a külső az elsődleges szűrő, sőt, az egyetlen "tulajdonság", amit tudunk róla. Ha van egy számomra vonzó férfi, meg egy számomra nem vonzó férfi, egyiket sem ismerem, és mindkettő bepróbálkozik, és mindkettő szimpi, akkor a vonzót fogom választani. Igen, tisztában vagyok vele, hogy a nem vonzó lehet egy nagyon értékes ember, akár jobb társam is lehetne, mint a vonzó, de ez vagy így van, vagy nem. Nem tudhatom. Csak arra az információra támaszkodhatok, amivel tisztában vagyok, az pedig a külső. Nem érzem, hogy ezért én most felszínes szemét liba lennék, amit írtam, egyszerű logika. Lehet mindenféle magasztos, mély, szirupos kisregényekbe burkolva fikázni ezt a mechanizmust, de attól még ez van.

Akit kevésbé előnyös külsővel "áldott meg" a sors, annak nem "való" ez a fajta random leszólítós csajozás/pasizás. Annak kiterjedt baráti kör, mozgalmas szociális élet való, mert az ő előnyös tulajdonságai ott válnak láthatóvá. Én csak 3 előnytelen külsejű pasit ismerek, de mindháromnak baráti társaságban lévő nő lett végül a barátnője (egyiküknek már a felesége).

2016. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én abszolút egyet értek veled az alapgondolatban, de ez nincs ennyire külsőségekre kihegyezve. Legalábbis én nem így látom. Inkább a kapcsolatfüggést vettem észre, függetlenül attól, hogy az illető mennyire dekoratív.

Egyébként lehet sok pasi tépi a száját, hogy fujj narancsbőr, de nekem sok ismerősöm van, aki szerint ez urban legend, ha a csajon nincs plusz 10 kg. Én aránylag vékony vagyok, de rajtam is van, sportolok, küzdök ellene, de ez nem egyszerű dolog. Ellenben páromat nem érdekli, imádja a fenekemet, combomat. Viszomt ha egy ismeretlen csaj van pcsagatyában és tele van narancsbőrrel, az ocsmány szerinte. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy könnyű úgy kritikusnak lenni, ha az ember nem szerelmes, és dekortárgyként tekint a másikra, de a valóság azért más. Ha szereti az ember a másikat, az ilyeneket vagy észre sem veszi, vagy nem érdekli.

Viszont tényleg sok a látszatkapcsolat, de azok idővel el is halnak. Szomorú, hogy sokan nem tapasztalják meg a valódi, szereteten alapuló kapcsolatot, amiben boldogok, és nem azon aggódnak, hogy mikor lép le a másik egy "jobbal".

2016. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!