Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az okos nőktől miért "félnek"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az okos nőktől miért "félnek" a férfiak?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi az oka, de ha egy lány túl okos, az valamiért sok pasasnak elveszi a kedvét, túl kemény diónak tartják, vagy a fene tudja.

Mondani sem kell, hogy az ilyen nőket sokkal nehezebb levenni a lábukról, talán ez is közrejátszik abban, hogy sokan nem is próbálkoznak náluk. Na de hol vannak azok a férfiak akik a kihívásokat szeretik?


Több ilyen okos nő ismerősöm is van, az egyikük például szín kitűnő tanuló az egyetemen, készül a PHD-ra, mellette dolgozik, intelligens, humoros, széles látókörű , művelt, a férfiak mégse nagyon próbálkoznak nála, pedig csinos lány, egyetlen fiú volt az életében még pár évvel ezelőtt, egy ilyen nagyon magabiztos, nagyon laza, nagyon spontán fiú, aki kihívást látott benne. Egy másik lány szintén nagyon jó eszű(matematikus), neki is az utóbbi félévben csak egy fiú udvarolt, ő is azért vette a bátorságot, mert közel olyan okos volt mint a lány.


2016. máj. 20. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem félek tőlük, egyszerűen keveset ismerek. Mármint az ismerőseim okosak, de nem úgy amire te gondolsz, hogy maggizikából írja a nagydoktoriját. A lényeg, hogy még nem volt olyan hogy valaki nagyon okos volt, ezért meghátráltam. (Bár egyszer volt egy lány, konkrétan az összes családtagjának van doktorija - a csaj viszont kicsit olyan mint egy jégkirálynő)
2016. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az ismerôseid csinálnak valamit rosszul?


- egyrészt olyan közegben, amiben ôk mozognak (phd iskola meg matematikusok) nem olyan nagy kunszt értelmes férfiakat találni. Azok meg nem fognak megijedni attól, ha a nô is értelmes. Fôleg matematikusok között, ami alapból egy értelmesebb társaság van, és nagy többségében fiúk, szóval ott ha nem csak várja a sültgalambot, akkor elvileg elég jó esélye van értelmes férfiembert találni.

Ha csak várja a sültgalambot, akkor meg ne panaszkodjon.


- ha arra van kihegyezve a kérdés, hogy nehezebb dió meg küzdeni kell érte, akkor már régen rossz. Mármint normális esetben van egy ismerkedési fázis, ahol az emberek megismerik egymást és felmérik, hogy érdemes-e komolyabb energiát beleáldozni a dologba abban a reményben, hogy esetleg lesz belôle valami. Ennek meg egy kölcsönös dolognak kell lennie, ha csak az egyik fél egyoldalúan "küzd", akkor értelemszerû, hogy rövid idôn belül a töke telelesz vele, és levonja a következtetést, hogy a másik félnek láthatóan nem kell ez.

A nônek is küzdenie kéne azért, hogy küzdjenek érte.


Amúgy azt privátban elmondod, hogy ki a matematikus ismerôsöd? - ha egy-két végzett, akkor még lehet, hogy ismerem is.

2016. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Javítás: Egy-két éve végzett
2016. máj. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. Ha okos és szép is, és ezt tudja is magáról, akkor általában olyan elvárásokat állit a másikkal szemben, amit gyakran képtelenség megugrani.

2. Attól még hogy okos, meg doktorija van vagy lesz az érzelmi intelligenciája nem biztos hogy kellően magas.

3. Most lehet gonosz leszek, de mindennek van egy határhasznossága. Én is okos barátnőt szerettem volna mindig, de most csak azért, mert van egy Phd-je, nem fogok többet küzdeni érte, mint egy másik lányért, aki ugyan úgy néz ki, de "csak" Msc-s diplomája van.

2016. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én pl. félek a buta férfiaktól... :D


Na jó ez így durván hangzik. Én mérnök vagyok, nem tartom magam olyan túl okosnak, de azt vettem észre a férfiak lépnek hátra hármat, amikor elárulom mivel is foglalkozok. Főleg amikor az is kiderül, hogy férfiakat irányítok a munkahelyemen. Nagyjából sejtem mik járhatnak ilyenkor a fejükben, de mindegy is.

Nekem úgy tűnik, hogy sokszor nem én rettentek el bárkit is, hanem saját maguk. Volt alacsonyabban képzett párom, olyan is, akinek az érettségije sem volt meg, még is jól megélt. Folyamatosan hangoztatta, hogy ő nem fog tudni boldoggá tenni engem. Egy fiatal, értelmes, diplomás nő vagyok, vállalható és érthető igényekkel, de ő ehhez kevés.

Egy másik volt párom kereskedelemben dolgozott, elsőfokú végzettséggel, de ő is ezerszer elmondta, hogy oké, hogy pályakezdőként kevesebbet keresek nála, de mi lesz ha...


Szóval többnyire részemről a másik félnél jöttek ki olyan komplexusok, ami miatt mostmár azt mondom, hogy csak értelmes, intelligens párt keresek, akinek nem jelent a foglalkozásom problémát.

Véleményem szerint csak olyan férfi képes okos nő mellett állni 100%-ban párként, aki szintén ugyanolyan okos, avagy egészséges egoizmussal rendelkezik!

2016. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bizonyára a férfiak kollektíven félnek az okos nőktől, mert egy-két ismerősöd nem talált magának párt. Nyilván kizárt, hogy ők alkalmatlanok a kapcsolatra, az nem létezik, a PhD garancia arra, hogy ők ideális társ lennének...
2016. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Részemről talán nem is azzal van probléma, hogy okosak, műveltek, tucatnyi diplomát szereztek eleddig, hanem inkább azzal, hogy többségük lenézéssel, megvetéssel tekint másokra, pusztán mert annak a másiknak nincs három PhD-je. A másik dolog meg az, hogy aki az addigi életében letett valamit az asztalra, általában felhatalmazza önmagát arra, hogy valami elpusztíthatatlan istennek kezdje képzelni önmagát.


Nálam érdekes módon pont fordítva zajlik le ez a folyamat, azaz minél többet tanulok, olvasok, tapasztalok, annál inkább butábbnak érzem magam, annál inkább többet élcelődök magamon/magamról, hogy még mennyi mindent nem ismerek a világból, mennyire olvasatlan, tapasztalatlan vagyok még és milyen kis gyarló, jelentéktelen porszem vagyok az univerzum gépezetében.


Egy igazán művelt nőn szinte azonnal látni, hogy konkrétan Hérának gondolja magát, tehát az egészséges önértékelésük, a méltóságérzetük átbillen a ló túlsó oldalára, ami számomra taszító. Nem kell egy nőnek nyámnyila butuskának látszódnia, hogy egy épeszű férfinak tetsszen, de verbális "élő szövet a fémvázon"-nak sem kell lennie. Szerintem.

2016. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a dolgot nem az okos szó használatával lehet jellemezni. Én inkább iskolázottsági különbségről, társadalmi rangról vagy exisztenciális besorolásról beszélnék. Nem attól "félnek", hogy "okosabb" a másik. Szimplán szerintem annyi a dolog, hogy nem érzik azt, hogy elegek lennének egy több téren felettük elhelyezkedő egyénnek. Még az sem kell, hogy nő legyen az akinek meg kell felelni. Steve Jobs nem volt diplomás, lényegében végzettsége sem volt. Mondhatnánk azt, hogy nem volt okos. De képzeljük el, hogy egy három diplomás embernek kellett volna helytállnia számára. Hiába a három diploma, akkor sem lenne egyszerű a dolog, mert mégis csak egy jóval felette álló embernek kell megfelelni. A társadalmi ranglétrán fentebb álló egyénnel az emberek többnyire tartózkodóan viselkednek. Elég ritka az, hogy valaki a főnökétől ne tartson. Ennek a dolognak egy kitüntetett esete az amikor egy nő áll fentebb ezen a létrán egy férfihoz képest. Egy férfinak az, hogy egy nő felette helyezkedik el egy igen szokatlan dolog. Ez egyébként szerintem a modern korunk új problémája. A múlt században bukkanhatott ez fel, mert előtte igen ritka eset volt az, hogy egy nő bármilyen téren is egy férfi fölé kerüljön.
2016. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7-es. Én is számtalan esetben tapasztaltam azt, hogy ha nő kerül velamilyen téren fentebb mint a hétköznapi ember akkor megváltozik és sokszor felveszn egy "királynői" stílust. Több ilyen nő ismerősöm is van akik teljesen hétköznapi viselkedésűek voltak, de amikor mondjuk megkaptak egy komolyabb állást amivel úgymond fentebb érezték magukat, onnantól teljesen megváltoztak. Egyes esetekben még a családtagjaikhoz is másképp álltak. Sokszor elkezdenek irányítgatni és újabb elvárásokat tesznek. Gondolom ez abból származhat, hogy a komolyabb munkahely előtt egyszerűbbnek, jelentéktelenebbnek érezték magukat és ahogy fentebb jutnak a megítélési létrán fontosabb, komolyabb embernek érzik magukat. És nem feltétlenül direkt akarnak visszaélni azzal, hogy ők megbecsültebb rangon vannak csak szimplán megváltozik a viselkedésük. Hogy ez egoból vagy mivől jön azt nem tudom, de számtalan esetben megfigyelhető ez.
2016. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne okos legyen, hanem emberileg bölcs. Persze nem árt, ha tájékozott, de általában ez úgy szokott történni, hogy csak azt hiszik, hogy okosak, valójában csak okoskodnak és bírálnak mindent és mindenkit.
2016. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!