Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Még is mi az élet értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még is mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Lehet nem ebbe a kategóriába tartozik, de ide írom. A mai napig nem jöttem rá mi az élet értelme. Nincs párkapcsolatom, nem szeret senki, nincs egy társam akire számíthatnék. Nincs pénzem sem, nem vehetek meg akármit magamnak, nem élhetek olyan életet, mint a gazdagok. Nem utazhatom körbe a világot, ami nagy vágyam, mert nincs rá pénzem, nem juthatok el oda ahova akarok. Még is miért van az hogy egyes embereknek minden jó kijut az életükben, míg másoknak semmi?
2016. ápr. 26. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik elsődleges problémád a magány és a szerelmek hiánya és ezt öntötted ebbe a nagyobb kérdésbe. Ne aggódj én is voltam ilyen, sőt.


Az élet értelme már egy más dolog. Régóta keresem a válaszokat erre én is és keresem a cáfolatot arra, hogy értelmetlen és ridegül szomorú. (eddig nem találtam meg).


Az élet igazságtalansága pedig örökös és akik a "jobb" részen vannak azok nagyon lelketlenül állnak a kérdéshez, egydül az álszent módon való "segítség" amit néha megtesznek jó nagy körítéssel.


Kis körben is látható az igazságtalanság... Gazagék gyerkének 15 évesen már 2 lakása van (sponsored by apuci), a csóróék háza akkora mint a gazdag szobája akinek zsebpénze egy kisnyugdíjas teljes havi pénzével egyenlő.

2016. ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

A leírásban ott a válasz a kérdésedre?


Utazni akarsz, akkor utazz. családot akarsz, akkor alapíts családot. Kevés a pénzed, akkor építs valamit amiből lesz sok pénzed.


Az az életed értelme, amit te adsz neki.

2016. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan egyszerű pénzt építeni...Ne írjunk már úgy, mintha ezek olyan tök egyszerű dolgok lennének.


Az élet igazságtalan, igen. Nagyon sokan kapnak támogatást szülőktől, mikor megindulnak a nagybetűs életbe, míg másoknak tényleg a nulláról kell indulniuk. Van akinek a szülei jó munkahelyen voltak, jól össze tudták szedni magukat, és ha nem is nagy fényűzésben, de szépen jónak mondható körülmények között tudnak élni, mikor jön a felnőtt élet azért egy kocsiba be tudnak segíteni a szülők, esetleg lakás is van már...Motiválni tudják, példát tudnak mutatni neki, hogy milyen irányba akarjon menni munkát illetően, így tudja, mit kell tennie.


Aztán van az a réteg, amelyikbe én is beleestem...Minden felmenőm szegényesen, éhbérért gürcölt, nem alapozták meg a jövőm, csak egy olyan autónk van, amit már mindenki poénnak tart, kinevetnek miatta, és állandóan lerobban és kicsi. De legalább van. Apám nem foglalkozott velem soha, anyámnak nem nagyon volt rám ideje, egyedül voltam a világban, semmi példaképem nem volt, vagy olyan mintám,a ki a helyes utat megmutassa. Egy olyan dologhoz értek, amivel nehéz feljutni sajnos egy olyan életszínvonalra, hogy gondtalanul éljek, sokan csak egy hobbynak tartják, de nekem csak ez van. Hogy egyedül elköltözzek az nekem csak egy álom. Egy komoly barátnő is csak gondokat hozna nekem ebben a helyzetben, ez a legutolsó ami után sóvárgok. És mindenki mondja hogy másszál már ki ebből...hát persze, mondani könnyű, de nem így megy az...Akik ezt mondják, egyszerűen nem értik meg az ilyen helyzetet, mert nekik teljesen más volt az egész, máshogy szocializálódtak.


Szóval, hogy mi is az élet értelme? Igazából semmi. Az élet csak egy illúzió, aminek egyszer vége lesz. Igazából itt semmi sem tart örökké, még ha vannak is olyan pillanatok, mikor úgy érezzük, hogy végre minden rendben van, akkor is, idővel majd véget ér. Mi mégse tudunk úgy tekinteni az egészre, mintha egy illúzió lenne, hanem félünk megtenni dolgokat. De miért? úgyse tart örökké, lehet a pillanat se jön el újra, mi mégis félünk. El kellene jutni arra a pontra, hogy minden mindegy és megtesszük, amit akarunk. Persze sok dologban akadályoz a pénz, azok más dolgok. Ez megint egy igazságtalanság, valaki ezüstkanállal a szájában születik, vagy középosztálybelinek mások pedig teljesen esélytelenül indulnak...Ezért kell többször is meggondolni, mielőtt valaki utódot hoz a világra...Vajon mindent megalapoztam neki, vagy küzdelem lesz az élete? Hát igazából ennyi lett volna, amit ehhez hozzá tudok fűzni...Sok sikert kívánok mindenkinek!

2016. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért azzal az eggyel vitatkoznék, hogy az élet igazságtalan lenne. Nem az. Nagyon is igazságos, mert teljesen mindegy, hogy gazdag vagy szegény, csúnya vagy szép, teljesen mindegy mit ért el valaki... a végén mindenkire ugyanaz vár. Ez alól nincs kivétel. Pontosan ezért is baromi igazságos és a természet zseniális alkotása az élet, mert a végén mindenki meghal, minden elmúlik. Ugyanúgy elkaparják a földbe vagy elégetik a miniszterelnököket, a milliárdosokat, a királyokat, mint az egyszerű, hétköznapi embert. A "köztes" időre meg ki kell találni valamit, ami értelmet ad ennek az egésznek. És ez tényleg lehet bármi.
2016. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akinek 'bejott az elet', az megdolgozott erte. Van aki nagyon kemenyen, van aki kevesbe. Neked sem fog az oledbe pottyanni.
2016. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Kivéve azok akik öröklik apuci iparbirodamát és össze munájuk bekocogni néha okoskodni, mert a cég amit fatter megcsinált megáll a lábán.

2016. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Akinek 'bejott az elet', az megdolgozott erte." Ugye ezt most viccnek szántad? A legtöbb ember akinek "bejött az élet" pont hogy nem DOLGOZOTT meg érte. Sajnos. Tudod sok pénz mögött sok a bűn és sok a hazugság.
2016. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nalunk nem volt apuci cege. Sot, nem is ismerek senkit, aki apuci cegen kapaszkodott volna fel. A csaladom, a testvereim, a baratok, a parom... es en is... nagyon kemenyen dolgozunk azert, hogy elorebb jussunk. Es latom, hogy mukodik... Lehet itelkezni vagy lehet dolgozni es elore haladni... Nem csak napi 8 oraban, hanem azon tul is (ennek van egy pszichologiai oldala is, nem csak a napi 8 orat ertem alatta, amikor VALOBAN dolgozunk). (#5)
2016. ápr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!