Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Keserű sors vár azokra, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keserű sors vár azokra, akik "saját kategóriájuknál" jobb partnerre áhítoznak?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Zeusz haragja lesújt az összesre.
2016. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha bekategorizálod magadat. Férfi vagy? Ha a partner viszonozza, akkor nem. Neki is van beleszólása abba, hova kategorizál Téged. Ha nem viszonozza, az nem a kategóriás rendszer-elmélet miatt lesz.
2016. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
gondolom nem fulladsz bele a punciba, ha ezt a kérdést feltetted
2016. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jó pasi. :((
2016. ápr. 24. 15:04
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Engem jó csajnak tartanak, de sose lennék olyan primitív, hogy csak 10- ből 10-es férfival kezdjek vagy hogy egyáltalán kategorizálgassak. Ha meg nem tetszik valaki, az nem biztos, hogy a külseje miatt van. Keserű sors miért várna rád? Sose röhögtem ki senkit a külseje miatt, olyan lányokkal meg nem érdemes foglalkozni, akik csak a külsőségekre hajtanak és egész nap a barinőikkel vihognak meg facebook-oznak.20+L
2016. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kategóriát nem csak a külső alapján számítjuk, akkor igen.
2016. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem megfelel a saját kategóriám. Nem hiszem, hogy jól tudnám érezni magam egy olyannal, aki túlságosan jól néz ki.
2016. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha felnőnek emberileg és mentálisan a kategóriához, amire vágynak akkor nem. Bár ez nem megy egyik napról a másikra.
2016. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ~OnLány~ ***** válasza:

Én kényelmetlenül érezném magam olyannal,aki több szempontból jobb nálam.Mint külsőleg,mint belsőleg.

Attól függ te mire gondolsz.Mert a jó külső mellett lehet valaki buta éséletképtelen,mint ahogyan fordítva is.

2016. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, csak egy tanulási folyamatnak a legelején vannak. Párkapcsolati tapasztalatok hiányában az ember ugyanis azt gondolja, hogy ha talál egy külsőre neki tetsző társat, akkor onnantól szép az élet. Hát nem így van.

Aki már egyszer is kapcsolatban volt számára vonzó partnerrel, az tudja, hogy a külső pillanatok alatt megszokottá válik, és azonnal más elvárások lépnek a helyébe - márpedig ha azok nincsenek meg a másikban, akkor a kapcsolat sem lesz jó.

Gondolj csak bele: amikor megveszel egy vágyott dolgot, mondjuk ruhaneműt, bútordarabot, akkor eleinte kedvteléssel nézegeted, örömed telik a puszta látványában. Aztán 1-2 hét után megszokod a látványát, és akkor már az kezd el dominálni, hogy a funkcióját mennyire képes betölteni az adott dolog: mennyire kényelmes, tartós, stb.

Hát így van ez a párkapcsolatokkal is. CSAK külsőre építeni kapcsolatot nem érdemes, de ezt csak azok tudják, akik már legalább egyszer életükben megtapasztalták, hogy milyen az, amikor a társunk korábban rendkívül vonzónak talált külseje már megszokottá vált. (Attól még lehet hozzá vonzódni, csak egyáltalán nem lesz olyan fontos.)

Egy-két ilyen kapcsolat után az emberek többsége megtanulja, hogy a külső csak egy szempont legyen a sok közül a párválasztásnál, és mivel leértékelődik, ezért sokkal többféle külsejű ember fér bele a preferenciákba, míg más téren nőnek az elvárások. És szerencsés esetben végül az ember talál egy olyan társat, akiben a preferált tulajdonságok pont optimális arányban vannak meg.

2016. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!