Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyenek a mai emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyenek a mai emberek (különösen a lányok)? Tényleg hagyjak fel minden reménnyel?

Figyelt kérdés

Elnézést, kicsit hosszú leszek, csak az olvassa el akinek van ideje és érdekli a dolog, a többieknek nem szándékom rabolni az idejét. Kérdésem főként ismerkedési jellegű (azért is írtam ide), de nagy általánosságban hétköznapilag is elég jellemző a környezetemben található lányokra.


Elöljáróban magamról: 20 éves, átlagos srác vagyok, közvetlen környezetem visszajelzése alapján nem vagyok rossz ember (nem célom fényezni magam, de a tényeket leírom, hogy átláthatóbb legyen az összkép): segítőkésznek segítőkész vagyok (akár elméleti, akár gyakorlati, akár tárgyi problémában, magyarul akár egy angol mondatot kell lefordítani, akár egy asztalt odébbtolni, akár egy zsebkendő vagy rágó kell adok, segítek, nem volt még olyan hogy valakit ignoráltam volna), humorom van, akár én "gyártom", akár mások. Nem vagyok hobó, nem dohányzom, nem vagyok alkesz.


Úgy vettem észre, főként az elmúlt 1-2 évben, hogy a velem kb. egykorú lányoknak (értsd: 17- 25 év között) egyre inkább nehezére esik emberi módon viselkedni velem, ez alatt azt értem, hogy bármilyen kérdéssel, kéréssel, panasszal, infoval, bármivel fordulok hozzájuk, akár vicceskedve, akár komoly hangnemben, szimplán ignorálnak. Most már nem az van, mint anno, hogy kitérve válaszolnak, vagy hasonlók, hanem 10-ből 8 szimplán nem reagál. Semmire. Mielőtt valaki azt hinné, hogy ilyen online guru vagyok aki élőbe még nem is beszélt csajjal, annak elmondom, hogy ez nagyon nem így van, napi szinten beszélgetek lányokkal, de sokkal ha akarnék sem tudnék. Aztán ehhez kapcsolódóan egy még érdekesebb probléma: az hagyján hogy esetleg olyan ember nem válaszol, akivel sosem találkoztam, teljesen elfogadható. De az olyan ember, akivel többször is találkoztam már (van akivel naponta), köszöntünk egymásnak (sőt olyan is van akinek egyetemen én súgtam le a megoldást a 2-eshez) miért van, hogy nem hogy nem válaszol, de még vissza sem hajlandó igazolni? És ez csak a lányoknál bevett szokás, férfiak azonnal válaszolnak, segítenek ha tudnak vagy ha nem, akkor kimondják hogy bocs haver, most ebben nem tudok segíteni. A lányok nem. Ennyi a reakció: látta. És se válasz, se semmi. És ez nem egyedi, egyszeri eset, nem is egy évben egy, hanem mindennapos, már 20 fölött van az ilyen emberek száma kapásból akit meg tudnék említeni. És nem csak egyetemről, nem csak egy baráti körből, egy városból, stb. hanem teljesen eltérő korú, lakhelyű, külsejű, stílusú stb lányok. Na persze csak a jobban kinézők. Tényleg egy nyamvadt "szia"ból az jön le mindenkinek rögtön hogy "Úristen ez meg akar fektetni, el akar venni feleségül, szüljek neki majd 4 gyereket"? Tényleg ennyire ferde a világ? Az meg se fordul a fejében, hogy esetleg segítségre van szükségem, vagy szimplán beszélgetni akarok? És ha megismerne esetleg lehet hogy nem találna annyira borzasztó embernek?


Manapság már tényleg csak mattrészegen, 2 hányás közt, egy doboz cigivel a számban, bedrogozva, rommá gyúrva, kitetoválva, BMW-kulcsot lengetve lehet egy mondatot váltani a lányokkal? Mert akkor megette a fene az egészet. Miért nem lehet egy esélyt adni? Vagy ha ENNYIRE nem akar ismerkedni vagy egyáltalán szóba állni, miért nem lehet annyit leírni, hogy: "Bocsi, nem akarok beszélgetni veled". Alig 30 betű, 4 másodpercnél nem több begépelni. Miért kell ENNYIRE bunkónak lenni? Vagy lehet hogy nekem túl nagyok az elvárásaim, én vagyok túl régimódi és romantikus lélek? Hogy ma már egy Hogy vagy? sem vethető oda 30 milliós autó, iPhone és 2 üveg vodka nélkül?


Mindazonáltal lehet bennem van a baj, de nem érzem úgy hogy ez fair lenne, normális, vagy hogy én többet tudnék tenni. Még egyszer mondom, nem arról van szó hogy a legelső kapcsolatot online akarom felvenni lányokkal, itt egy-két kivétellel mindenkivel találkoztam, beszéltem már, de érdekes mód nagyrészt kényszer szülte körülmények közt (értsd: egyetem és segítség kellett neki, hostess és kötelességi jópofának lenni, netán baráti kör és köszönni illik stb.) De utána semmi. És ez a legrosszabb. Hogy annyi gerinc nincs, hogy a szemembe mondja, hogy bocs de nem. Nagyon sokba tart. Még egyszer mondom, lehet bennem van a hiba és túl sokat várok. Elvégre 2016 van.


Aki tud, kérem szóljon hozzá, és köszi ha elolvastad. Jó lenne ha lenne még remény.



2016. márc. 27. 19:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, 10 évvel ezelőtt én is ezt éltem át. Pont ugyanez volt. Engem mondjuk visszaigazoltak, meg beszélgettek velem, de csak azért, mert szívesség kellett nekik.

A nőknek két társaságuk volt: Akikkel buliztak és akik segítettek elvégezni az iskolai feladatokat. A két társaság sosem találkozott egymással.

Ezeket a nőket rég kitöröltem az életemből, csak azt sajnálom, hogy túl későn tettem meg ezt a lépést.


"miért van, hogy nem hogy nem válaszol" - azért mert élvezik a helyzetet, számukra örömteli, hogy ignorálnak. Azt pedig egyenesen viccesnek találják, ha megaláznak és beléd rúgnak. Az ilyen nők úgy gondolkodnak, hogy ők a világ közepe és mindenki értük van. Tapasztalat.


"Manapság már tényleg csak mattrészegen, 2 hányás közt, egy doboz cigivel a számban, bedrogozva, rommá gyúrva, kitetoválva, BMW-kulcsot lengetve lehet egy mondatot váltani a lányokkal?"

Igen, ez van. A nőknek fontos, hogy bulizzanak, élvezzék az életet a jóképű helyes pasikkal. Az ilyeneket, mint te akkor veszik csak észre max, amikor szívesség kell.


Az, hogy kiben van a hiba, pedig nézőpont kérdése. Számukra benned van a hiba, mert nem vagy helyes pasi, akivel át lehet bulizni az éjszakát, viszont szerintem nem benned van a hiba.


#3

27 éves kislány vagy... megsúgom neked, hogy ez a jelenség 30 felett is jelen van ám :)

Ez nem korosztályfüggő dolog, van aki 16 évesen rendes, normális kapcsolatban van és van, aki 32 évesen is még ott tart, hog buli-buli-buli awww helyes pasi kell.


#8

Ha nekem valaki annyit ír, hogy Szia , akkor én is visszaírok neki legalább ennyit.

2016. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
#21 azért jó látni hogy normális emberek is vannak... Köszi
2016. márc. 27. 22:43
 23/31 anonim ***** válasza:
63%

Én még tavaly áprilisban kezdtem beszélgetni egy csajjal,ő kérdezett tőlem valamit,amire normálisan válaszoltam.A válaszomat idén február! közepén nézte meg.:DDD

Mikor észrevettem,hogy látta az üzenetet,elkezdtem szakadni a röhögéstől.Ennyire érdekelte a válaszom.Ilyenkor nem tudom elképzelni,mi történik egyes nők fejében.Kérdez valamit,de nem érdekli a válasz? WTF :D :D

2016. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó vagyok:D és nem vadidegenként írtam neki,már beszéltünk korábban személyesen,csak rövid ideig.Szerettem volna jobban megismerni és ha úgy alakul elhívni valahová. 21/F
2016. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%
Szívesen megnézém, miféle nőkre írsz rá. Vagy arra, hogy például hozzám mit szólnál. Az én értékítéletemben nem szempont egyetlen státuszszimbólum sem, és minden értelmes üzentre (ami nem lekezelő vagy provokatív) válaszolok, amint tudok. De halványan van egy olyan érzésem, hogy rám eszedbe sem jutna írni. :) Ha meg az ilyen nőkhöz vonzódsz, akkor vagy fogadd el a helyzetet, vagy legyél az a menő csávó, akikre izgulnak.
2016. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
8%

Szia 25-ös!

Mit iszol?

2016. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
8%
Kitartás mindjárt érkezik az a válasz :DD
2016. márc. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
59%

Ó, ombrék...


Az a baj veletek, hogy "jófiúk" vagytok? Hát rontsátok el szépen magatokat!

1. a lány senem a főnökötök, senem a beosztottatok. Tudom, arra tanítottak benneteket a szüleitek, hogy a lány az az überhűha csoda... hát nem az: ugyanolyan ember, mint ti vagytok. Pontosan annyi jó és rossz van köztük, mint a fiúkban. Nincs miért se felnézni rá, se lenézni őt. A legjobb, ha a szemébe néztek.

2. Tudjatok nekik nemet mondani. Igen fajin a mindig, mindenkivel segítőkész jófiú, csak az nem jófiú, hanem kiskutya: csettintésre ugrik és korlátlanul kihasználható, hát ki is használják. Jegyezzétek meg: annak az Egynek KELL ingyér' ugrani, akit szerettek - a többinek NEM! CSAK megfelelő ellenszolgáltatás fejében (viszontszívesség, pénz, mittudomén).

Az az egy lány érezze úgy, hogy meg van tisztelve, ha "csak úgy" segítetek neki. Veletek értéket kap.

Értitek?

Aki pedig érdemtelen a tetteitekre (csak kéri és elfogadja, DE nem viszonozza), azt le kell koptatni, mert az biza számotokra ha-szon-ta-lan.

2016. márc. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
29%

Igen utolsónak igaza van.

Ajánlom ezt:

[link]


Nem vagytok férfiak,ezt minden nő elmondja nekem állandóan,nem vagytok férfiasak,rinyálni tudtok ahogy látom,igen tenni kell mindenért,nem sportoltok egyszerűen nem érzi a nő nőnek magát sok pali mellett.

Tessék ezt a könyvet ajánlom elolvasni,személyiségfejlődés,céltudatosság,külső és ennyi.

2016. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Eddig olvastam: "látta"

vedd úgy hogy én is csak láttamoztam a kérdésed, ok?! :D

2016. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!