Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyenek a mai emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyenek a mai emberek (különösen a lányok)? Tényleg hagyjak fel minden reménnyel?

Figyelt kérdés

Elnézést, kicsit hosszú leszek, csak az olvassa el akinek van ideje és érdekli a dolog, a többieknek nem szándékom rabolni az idejét. Kérdésem főként ismerkedési jellegű (azért is írtam ide), de nagy általánosságban hétköznapilag is elég jellemző a környezetemben található lányokra.


Elöljáróban magamról: 20 éves, átlagos srác vagyok, közvetlen környezetem visszajelzése alapján nem vagyok rossz ember (nem célom fényezni magam, de a tényeket leírom, hogy átláthatóbb legyen az összkép): segítőkésznek segítőkész vagyok (akár elméleti, akár gyakorlati, akár tárgyi problémában, magyarul akár egy angol mondatot kell lefordítani, akár egy asztalt odébbtolni, akár egy zsebkendő vagy rágó kell adok, segítek, nem volt még olyan hogy valakit ignoráltam volna), humorom van, akár én "gyártom", akár mások. Nem vagyok hobó, nem dohányzom, nem vagyok alkesz.


Úgy vettem észre, főként az elmúlt 1-2 évben, hogy a velem kb. egykorú lányoknak (értsd: 17- 25 év között) egyre inkább nehezére esik emberi módon viselkedni velem, ez alatt azt értem, hogy bármilyen kérdéssel, kéréssel, panasszal, infoval, bármivel fordulok hozzájuk, akár vicceskedve, akár komoly hangnemben, szimplán ignorálnak. Most már nem az van, mint anno, hogy kitérve válaszolnak, vagy hasonlók, hanem 10-ből 8 szimplán nem reagál. Semmire. Mielőtt valaki azt hinné, hogy ilyen online guru vagyok aki élőbe még nem is beszélt csajjal, annak elmondom, hogy ez nagyon nem így van, napi szinten beszélgetek lányokkal, de sokkal ha akarnék sem tudnék. Aztán ehhez kapcsolódóan egy még érdekesebb probléma: az hagyján hogy esetleg olyan ember nem válaszol, akivel sosem találkoztam, teljesen elfogadható. De az olyan ember, akivel többször is találkoztam már (van akivel naponta), köszöntünk egymásnak (sőt olyan is van akinek egyetemen én súgtam le a megoldást a 2-eshez) miért van, hogy nem hogy nem válaszol, de még vissza sem hajlandó igazolni? És ez csak a lányoknál bevett szokás, férfiak azonnal válaszolnak, segítenek ha tudnak vagy ha nem, akkor kimondják hogy bocs haver, most ebben nem tudok segíteni. A lányok nem. Ennyi a reakció: látta. És se válasz, se semmi. És ez nem egyedi, egyszeri eset, nem is egy évben egy, hanem mindennapos, már 20 fölött van az ilyen emberek száma kapásból akit meg tudnék említeni. És nem csak egyetemről, nem csak egy baráti körből, egy városból, stb. hanem teljesen eltérő korú, lakhelyű, külsejű, stílusú stb lányok. Na persze csak a jobban kinézők. Tényleg egy nyamvadt "szia"ból az jön le mindenkinek rögtön hogy "Úristen ez meg akar fektetni, el akar venni feleségül, szüljek neki majd 4 gyereket"? Tényleg ennyire ferde a világ? Az meg se fordul a fejében, hogy esetleg segítségre van szükségem, vagy szimplán beszélgetni akarok? És ha megismerne esetleg lehet hogy nem találna annyira borzasztó embernek?


Manapság már tényleg csak mattrészegen, 2 hányás közt, egy doboz cigivel a számban, bedrogozva, rommá gyúrva, kitetoválva, BMW-kulcsot lengetve lehet egy mondatot váltani a lányokkal? Mert akkor megette a fene az egészet. Miért nem lehet egy esélyt adni? Vagy ha ENNYIRE nem akar ismerkedni vagy egyáltalán szóba állni, miért nem lehet annyit leírni, hogy: "Bocsi, nem akarok beszélgetni veled". Alig 30 betű, 4 másodpercnél nem több begépelni. Miért kell ENNYIRE bunkónak lenni? Vagy lehet hogy nekem túl nagyok az elvárásaim, én vagyok túl régimódi és romantikus lélek? Hogy ma már egy Hogy vagy? sem vethető oda 30 milliós autó, iPhone és 2 üveg vodka nélkül?


Mindazonáltal lehet bennem van a baj, de nem érzem úgy hogy ez fair lenne, normális, vagy hogy én többet tudnék tenni. Még egyszer mondom, nem arról van szó hogy a legelső kapcsolatot online akarom felvenni lányokkal, itt egy-két kivétellel mindenkivel találkoztam, beszéltem már, de érdekes mód nagyrészt kényszer szülte körülmények közt (értsd: egyetem és segítség kellett neki, hostess és kötelességi jópofának lenni, netán baráti kör és köszönni illik stb.) De utána semmi. És ez a legrosszabb. Hogy annyi gerinc nincs, hogy a szemembe mondja, hogy bocs de nem. Nagyon sokba tart. Még egyszer mondom, lehet bennem van a hiba és túl sokat várok. Elvégre 2016 van.


Aki tud, kérem szóljon hozzá, és köszi ha elolvastad. Jó lenne ha lenne még remény.



2016. márc. 27. 19:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#10 Nagy többségében nyilván leírom miért írok, normálisan, érthetően, kedvesen, de akkor sem kapok választ 10-ből 7-szer. Amúgy a válaszolók nagy része úgy látom nem fogta meg a probléma léynegét, hanem a jobban kinéző lányoknál akadt le. Itt nem az a lényeg hogy randira nem jönnek el, hanem hogy egy mondatot sem lehet velük váltani. Ami, lássuk be, akármennyire szép/gazdag/csinos/népszerű stb. valaki akkor is parasztság.
2016. márc. 27. 20:34
 12/31 anonim ***** válasza:
30%

Hát igen, sajnos manapság egyre többen "ilyenek":/

De én is csak azt tudom mondani, olyanokkal ismerkedj, akiknek nem az a legfontosabb, hogy "mattrészegen, 2 hányás közt, egy doboz cigivel a szádban, bedrogozva, rommá gyúrva, kitetoválva, BMW-kulcsot lengetve" menj oda hozzájuk, hanem ahogy te mondtad, csak szimplán megszólítod őket, és válszolnak is:)

2016. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, egy jó tanács, míg fiatal vagy tanuld meg lepergetni magadról az ilyen csajokat, akik pénzt, jó kocsit, házat várnak el tőled. Tönkre vágja a lelkedet rövid időn belül, ha ezeket komolyan a szívedre veszed.
2016. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
52%
Csak megjegyzem, hogy egy 16éves BMW, amit minden hülyegyerek pörget Budapesten, kb 400 rongy a németeknél. Hozzátok, vegyétek, dugjatok!
2016. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Én régeben mindenkinek viszaírtam,egy idő után már nem. Mert 10böl 8 kérdezte miért nem és a választ mintha megse halotta volna...vagy ehordtak mindennek.

N24

2016. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%

hát ez szerintem azért enyhe tulzás, igaz h nagyon sok plázap*csa van és azoknak ennyi a lényeg, de szerintem nagyon sok értelmes lány is van, az pech h az ilyeneket fogod ki, de ha egy kicsit belegondolsz akkor rájösz h ennek a visszája is igaz, ki az akit te vagy ugy a pasik elég nagy része "jobban kinéző"nek nevez? azt akinek nagy a melle meg jo a segge? a legmárkásabb ruhákba jár és mindig tökéletes a körme-sminkje? mert ha te is ilyen vagy akkor ne csodálkozz h ilyen csajokat fogsz ki, mert akiknek ennyire a külsöség számit maguknál azoknál mit gondolsz mi fog számitani a kapcsolatba vagy csak simán az életbe? nem azt mondom h az rendes az csunya, mert nem pl engem ugy a környezetem meg akikkel beszéltem fiuk szépnek tartottak, de bunko csak azzal vagyok akivel máshogy nem lehet kommunikálni, akivel már századjára se lehet megértetni semmit,ezenkivül én is szivesen segitek bárkinek aki kéri ha tehetem


elismerem h abban igazad van h ez bunkoság, de neked is át kéne gondolni h kiktöl várod el h visszairjanak


és ne általánosits!!

2016. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%

A nők és a férfiak között én is úgy tapasztalom hozzád hasonlóan, hogy ég és föld a különbség.


"... miért van, hogy nem hogy nem válaszol, de még vissza sem hajlandó igazolni? És ez csak a lányoknál bevett szokás, férfiak azonnal válaszolnak, segítenek ha tudnak vagy ha nem, akkor kimondják hogy bocs haver, most ebben nem tudok segíteni."


Durván magamra ismertem e néhány mondat láttán. Bármikor akármelyik férfi munkatársamtól, iskolatársamtól, szomszédomtól, akárkitől kértem segítséget, szívességet, örömest segítettek az egyetemet végzett feletteseimtől kezdve a segédmunkás Józsi bácsiig, sőt, egyesek még meg is jegyezték, hogy végre valahára viszonozhatják a korábbi jó szándékomat. Sokszor még el is gondolkodtam, hogy jé, neked segítettem valamiben? :D (Mondjuk alapból nem is tartom számon, hogy kinek segítek, de most ez nem lényeg.) Egyszóval csomó férfiismerősömnek sosem esett nehezére egy-két apró kérésemet teljesíteni. És akkor itt jönnek képbe a kedves hölgyek. :D Szájhúzás, hunyorgás, szemöldökfelhúzás, homlokráncolás, vagy most nem ér rá, vagy múltkor csúnyán néztem rá (WTF?), ezért nem segít, vagy nem tetszett neki, hogy valami zenéről/filmről/sorozatról/stb. véleményt alkottam, és véletlenül pont meghallotta, és véletlenül pont az a kedvence, emiatt nem akar velem szóba állni, vagy szimplán csak nem válaszol, észre sem vesz stb. stb. :D Érdekesség, hogy ezt a huszonéves jobban kinéző csajoknál tapasztalom. Harmincon túl, negyven, ötven felé eszméletlen jókat tudok dumálni a nőkkel, az egyik korábbi melóhelyemen kizárólag 40-50 körüli titkárnők voltak az irodán, és hihetetlenül remek társaság volt. A közben hozzánk érkező huszonéves, újonc, magassarkús, "hozzám kizárólag a kivételes emberek szólhatnak, a melósokra rá se nézek" típusú titkárpіcsák nem is igen bírták tovább fél évnél, ráadásul még a cégvezér is alaposan megkefélte őket. :D

2016. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
28%

Nyaf nyaf nyaf. Turcsy legalább viccesen adja elő és nála úgysem lehet nagyobb világfájdalmad... :D


Amúgy én is ezt tapasztalom de már rég lexarom. Nőj fel ennyit tudok mondani. Meg tanuld meg magad mással elfoglalni. A mai 20asok libák tényleg a felső 10-20%ből válogatnak. Ez van nem tudsz mit tenni ellene sajna ahogy mi se.

2016. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

Legszívesebben zöld kezet adnék a kérdésre :D


Teljesen egyetértek, itt állok 17 évesen, tanulmányok terén bármelyik ismerősömnél többet elérve, normálisan öltözködve, kinézve, viselkedve, és kb. az történik, amit leírtál.


Szerintem ha egy fiú nem talál olyan 17-20 éves koráig 'igényeknek megfelelő' lányt, akkor már elkésett.

A szép lányok gyorsan elkelnek, a szép és okos lányok kicsit lassabban, a simán csak 'vállalható' csajok meg részeges bulikban dugo'dnak meg.

A hiba NEM benned van, a hiba a rohanó világban van, és azokban akik a divatot, a trendet, a viselkedési normákat diktálják.

2016. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%
Szóval most a segítőkész férfitársak pontoznak le 0ra ? :D
2016. márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!