Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ellentétek vagy a hasonlóságok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellentétek vagy a hasonlóságok vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
pl.: Egyik fél domináns határozott akkor a másik is ilyen legyen vagy épp ellentétje vagy egyik kövér akkor a másik is kövér legyen, egyik félénk stb stb.
2016. márc. 16. 13:40
 1/6 A harmadik szem ***** válasza:
100%

Bár az "ellentétek" gyakran vonzzák egymást, a "hasonlóságok" általi kapcsolatok tartanak ki tovább.

Ez elég rövid, bele lehet kötni, de az esetek nagy többségében így van.

2016. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az működik, ha hasonló ritmusban élünk, hasonlók a hosszú távú terveink, de mellette vannak olyan nem hasonlóságok, amik kiegészítik egymást illetve nem kibékíthetetlenek egymással. Így nem egymás klónjai vagyunk, de a lényeges dolgokban azonos ütemben és azonos irányban tudunk haladni.

Pl. jó, ha tudunk segíteni egymásnak, amiben egyikünk-másikunk jobb, de mondjuk nem tudnék hosszú távú kapcsolatot elképzelni olyannal, aki teljesen más ritmusban éli az életét, mint én, mert ha passzívabb nálam, akkor ő nem tud velem lépést tartani, engem meg ez bosszant, ha meg túlságosan túlpörög, akkor én nem tudom tartani vele a lépést.

2016. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, azokban a tulajdonságokban változó. Én nagyon sovány voltam fiatalabb koromban és nagyon kövér barátom volt, nem emiatt lett vége a kapcsolatunknak, fizikailag mindvégig vonzódtunk egymáshoz.

A férjem dominánsabb, határozottabb, beszédesebb, én csendes, félénk, visszahúzódó vagyok és sok éve imádjuk egymást.


Szerintem inkább az értékrend, a jövőkép lehet a meghatározó, az együttműködési készség, meg hogy az ellentétes tulajdonságokat tiszteljük, szeretjük a másikban, segítjük, kiegészítjük egymást, vagy inkább zavarónak, irritálónak tartjuk.

Meg persze azért közös pontnak mindenképp lenni kell.

2016. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi nagyon különbözünk a párommal évek óta tökéletesen boldogok vagyunk. A fontosabb dolgokban hasonlítunk így nem nagyon van vita.
2016. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dreamer88 ***** válasza:

Legyen elég hasonlóság, hogy meglegyetek egymás mellett és mellette legyen elég különbség, hogy tanulhassatok egymástól.


A túl sok egyikből sem jó.

2016. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Guba gubához, suba subához. 2 diplomával nagy élmény egy konyhai kisegítő nő társasága. Persze diplomával lehet valaki elviselhetetlenebb mint egy szakácsnő. Sőt ismerek kifejezetten bűbájos szakácsnőt is. Mindazonáltal inkább egy művelt tündérre vágyom.
2016. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!