Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok/Nők! Nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/Nők! Nektek mennyire sértő/degradáló, ha egy férfi "lecsajoz" titeket, nem pedig nőnek említ?

Figyelt kérdés

Rengeteg esetben érzékelem, hogy a nők előszeretettel pasiznak le minket. Nekem ez antipatikus. Sosem hívom csajnak a másikat, mindig nőként említem, még ha a viselkedése nem is ad okot arra. :D


Kort is írj!


2016. jan. 7. 11:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is antipatikus, nem használom egyik szót sem.

Leértékelő ok nélkül argót használni bárkire.

Stílustörés.

Ha az egész beszélgetés argóval van, akkor természetesen helyénvaló.

2016. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
9%

9:

"Miért lenne sértő ha lecsajoznak?"


Mert LEértékelő. A szóban is belefogalmaztad, hogy LEcsajoznak.

Egyébként a csaj cigány jövevényszó, és sok helyen a cigányság putrisoron él, tehát mondjuk egy elitgimnázium angoltanárát vagy egy osztályvezető főorvost csajnak hívni, elég leértékelő.


"Azt kéne kideríteni te miért érzed a pasi szót degradálónak."


Mert egy sokkal magasabb társadalmi réteghez tartozik, nem a börtönviseltekhez, akiknek a szóhasználatában ez kialakult.

2016. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%
Ezek csak szavak. Ha valaki csak a Férfi és Nő szavaktól érzi magát annak, ott van a bibi.
2016. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Pontosan, ahogy a 12-es írja. Számomra, ha lepasiz egy nő engem, akkor azzal berak a tucatemberek közé, pl. az ő kegyeiért való teperők, nyalizókl közé. Lealacsonyító, mivel férfiként viselkedem, elvárom, hogy férfinak hívjanak. :)
2016. jan. 7. 12:31
 15/28 anonim ***** válasza:
76%
12# ezekszerint ha Nőnek szólítanak akkor "fel"nőznek. Aha. Értelek... :D
2016. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

14. Te ezt gondolod a pasi szóról. Ki is derűlt miért zavar.

De ezt Te képzeled bele :)

2016. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
14# azért nehogy azt hidd, hogy ettől függ ki mit gondol rólad. Szerinted ha férfinak hív nem gondolhatja rólad, hogy egy nyáladzó, teperő stb ( amiket írtál) vagy? Ugyan már!
2016. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
7%

15-16: Nektek kimaradt a felsőtagozatos nyelvtanoktatás. Stilisztikai, rétegnyelvi műveltséget nem szereztetek!

Nem tudjátok, milyen társadalmi közegben, mely kommunikációs helyzetben mi a helyes szóhasználat.

Mondjuk ezt egy műveltebb családban óvodás korban is tudják már a gyerekek.

2016. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
31%
Én jó voltam irodalomból és nyelvtanból, és szeretek olvasni, szóval a tanáraim is a fejembe verték meg az olvasottság miatt is kialakult, hogy "kerüljük a szóismétlést".
2016. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
10%

17:

Azt mondják, a stílus maga az ember.


Idővel meg lehet tanulni kiszűrni azokat az embereket, akik nem azt mondják, amit gondolnak, nem azt gondolják, amit éreznek, illetve nem azt teszik, amit mondanak.

Ahogy egy busmann egy kiálló vékony szálból is észreveszi a vizet rejtő növényt a homok alatt, úgy lehet észrevenni a legapróbb jelekből is a jellemtelenséget.

És akkor ki lehet iktatni a társas kapcsolatokból az ilyen némbereket.

2016. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!