Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Srácok őszintén, lehet ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Srácok őszintén, lehet ezt úgy megfogalmazni, hogy ne bántsam meg a másikat?

Figyelt kérdés

Ha már a megismerkedés pillanatában, biztosan tudom, hogy a másik, még ha fizikailag vonzónak is találom, nem tudná kielégíteni az érzelmi és/vagy értelmi társaságra való igényeimet, és csak nagyon fájdalmas vége lenne akármi is történne köztünk,

akkor inkább bele se megyek semmibe, hogy megkíméljem a másikat is meg magamat is az érzelmi katyvasztól.

Ezért már az elején elutasító vagyok, de valam'ér' ezt mindig félősségnek értelmezik...pedig nem erről van szó.

Aztán feladom és tiszta vizet öntök a pohárba...akkor meg mindenki megbántódik -.-"""

Akárhogy tálaltam, mindig rosszul sült el

Tippek, hogy hogyan lehet ezt kevésbé bántóan elmondani?



2015. nov. 15. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Sajt
2015. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
sonka...kösz a kiemelkedő észrevételért :)
2015. nov. 15. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
téliszalámi!
2015. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ki kell jelenteni, hogy nem félénkség, hanem tartózkodás, mert nem érzed azt, hogy passzoltok.
2015. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 RRR ***** válasza:
90%

feketén fehéren mond meg

megbántódik,de csak egy ideig

2015. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nő vagyok ugyan, de azért válaszolok. Tapasztalataim szerint ez a másik félen is múlik. Van, akinek a legfinomabb elutasítás és durván bántó és elméleteket gyárt mögé, mások meg természetesen fogadják.

Én azt szoktam csinálni, hogy ami nekem fordított esetben elfogadható lenne, azt adom másnak. Egyszer egy férfi azt mondta randi után, hogy szimpatikusnak talált és azt kapta, amire számított, nem okoztam csalódást, de ő alapvetően más nőkhöz tud vonzódni. Ez nekem egy teljesen elfogadható elutasítás volt, azóta "loptam". Aztán vagy bejön, vagy nem...

Néhány példa: egyszer randiztam egy férfival, stimmelt volna minden, de minden mozdulatában, gesztusában, hanghordozásában az egyik exemre emlékeztetett, és bárhogy próbáltam, ezen nem tudtam túllépni. Ezt őszintén elmondtam neki, de nem igazán tudta hova tenni, továbbra is indokokat keresett (pedig tényleg ez volt az indok).

Vagy egy másik eset: társkeresőn levelezgettem egy pasival, akivel nem igazán volt közös témánk. Jeleztem is, hogy nem érzem, hogy meglenne köztünk a közös hullámhossz (az adatlapomból egyébként tudta, hogy az értelmiségieket preferálom, neki meg még érettségije sem volt). Aztán mikor lett párkapcsolatom, elköszöntem nyilvánosan a társkeresőn azoktól, akikkel összebarátkoztam (volt nyilvános fórum funkció is). Erre a pasi rámírt, hogy biztos "valami diplomással" jöttem össze. Visszaírtam, hogy igen, a páromnak két diplomája van. Erre besértődött, hogy bezzeg ő nem kellett nekem... Ezzel most mit tudok kezdeni?

Szóval szerintem annyit tudsz tenni, hogy amennyire csak tudod, őszintén (nem bántón) megfogalmazod az okot, aztán hogy abból a másik mennyit fog fel és el tudja-e fogadni, már nem a te felelősséged.

2015. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell finomkodni, kertelni. Nyilván nem bunkó stílusban, hangnemben kell ezt közölni, de tényszerűen meg lehet neki mondani, hogy te nem érzed úgy, hogy összeillenétek.


A visszautasítás sosem esik jól az embernek, de ha korrekten közlik a másikkal azzal nem lehet hibát véteni. Ha ezek után dúl fúl a másik, forrong, akkor az nem a te hibád, hanem a másik éretlensége, oktalan sértettsége.

2015. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Az elutasítást el kell tudni fogadni,ha udvariasan mondod meg neki nem kell,hogy bűntudatod legyen miatta.
2015. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3%
Valaki nagyon bekepzelt, tan azt hiszed te vagy maga a megtestesult ertelem?
2015. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Mások érzelmi biztonsága nem fontosabb a saját igényeidnél. Normálisan megmondod, úgyis meg fog sértődni, szóval ezen jobb, hanem izgulsz. Mentek két irányba, teljesen mindegy, megsértődik-e, majd túlteszi magát rajta.
2015. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!