Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindenkit (még a legnormálisab...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkit (még a legnormálisabbakat is) megörjít a luxus, gazdagság vagy arra vágyakozás?

Figyelt kérdés

Van egy csaj ismerösöm, 5 éve kerültünk jó viszonyba (21 évesen), akkoriban komoly érzelmek is voltak, de mivel együtt élt a pasijával és szerette ezért egyértelmüen megmondta, hogy hiába a fellángolás, ö ilyet nem csinál. Gyönyörü, 10/10-es csajról van szó (mások szerint is), komoly értékrenddel. Nála erkölcsösebb, rendesebb nöt nem nagyon ismerek. Egyáltalán nem volt elszállva, inkább aranyos volt. Rendes állása volt egy irodában, csinálta a diplomáját (könyvelö akart lenni), angolul tanult.


Most 4 év után újra egymás közelébe kerültünk. Teljesen megváltozott! El se hiszem! Orrba-szájba pózol, szelfizik a közösségi oldalakon, luxustáskái vannak, luxushotelekben nyaral külföldön. Amikor találkoztunk semmit nem láttam már benne abból a tiszta, öszinte kedvességböl. Magabiztos nagyképüség, sznob stílus váltotta fel. Olyan volt mint xy celeb münö (bocsánat, nincsenen rendes ékezeteim). Amiket mondott az is meglepett. Elvégezte az egyetemet, de esze ágában sincs azon a területen dolgozni (mert szerinte gürizni kell és megélni se lehet belöle), modellkedik és szépségiparban akar dolgozni vagy a médiában. Éreztem rajta, hogy lenéz engem, tett is rá utalást hogy "te még mindig ugyanott dolgozol? Azt hittem mostanra lesz saját céged".

Sose gondoltam volna pont róla, hogy ilyen droid lesz attól hogy Budapestre költözik és ilyen társaságokba kerül. Nem mondta, de sejtem hogy valami gazdagabb pasival van együtt (képeken nem szerepel vele, de abból ahol lakik és ahogy fel volt öltözve erre tudok csak gondolni) Már mindenkit megbolondít ez a sok hülyeség ami a médiából jön? Ha vele ez lett, már nem tudok bízni senkiben hogy nem esik bele ugyanebbe. Tényleg semmi jele nem volt, hogy egyáltalán hajlama lenne az ilyesmire. A régi pasijával örömmel nyaralt a Balatonon meg ment régi stílusú, olcsó apartmanba 4 napra Isztriára, most meg 5 csillag alatt sehova.

Valamiért sziven ütött a dolog, nagy csalódást érzek. Öszintén legbelül reménykedtem benne, hogy egyszer valaha még összefutunk és lesz még valami köztünk. Soha nem voltunk együtt, de úgy éreztem ö az igazi. De most rádöbbentem arra, hogy néhány pénzköteggel, luxusautóval bárki behülyíthetö. Eddig hittem benne, hogy vannak olyan nök akiknek van tartása és értékrendje, akiket nem tud elcsábítani a pénz, de ezután már úgy gondolom hogy azok a nök akik játszák a rendes párt, feleséget, azok is elcsábulnának csak nem mernek vagy nincs lehetöségük rá.



2015. szept. 18. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás:

Az aranyat savval kell próbára tenni, az asszonyt meg arannyal. Azt fejezi ki ez a mondás, hogy egy nőt próbára lehet tenni azzal hogy ideiglenesen pazar luxust kóstoltatunk meg vele. Ha akkor is a régi megnyerő énje marad meg, vagy netán még fel is erősíti a már meglévő jó tulajdonságait, akkor nem fogja meghülyíteni a jólét. De olyan mondás is van, hogy a gazdagság nem megváltoztatja az embereket, hanem felerősíti a már meglévő tulajdonságaikat. A jó és rossz tulajdonságokat egyaránt. Például ha egy bűnöző sikerrel megússza a lebukást, akkor a bűncselekménnyel szerzett pénből nem fog orvosi egyetemre menni és nem fog belőle hasznos rákgyógyító lenni. Hanem a lopott pénzt újabb bűncselekmények előkészületeire fordítja, a többit meg haszontalanságra elveri.

2015. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
21 évesen még a legtöbb ember félig gyerek, sokat változik a rákövetkező pár évben, különösen munkába állással. Most látod az igazi fiatal felnőtt személyiségét. De ő is fog változni, 10 év múlva megint lehet nem fogsz ráismerni. Ha most teljesen pénzközpontú lett, az tartósan nem egy jó életstratégia, mert nem lesz tőle boldog. De tudod mit, ez még mindig jobb, mint az aki munkanélküli léhűtő lesz, vagy teljesen beleragad egy minimálbéres munkába és nem képes fejlődni. Élje ki ezt a korszakát is, ha nem pont a kiszemelted lenne, akkor téged se kellene hogy bántson.
2015. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindenkit bolondít meg a pénz.

Egy barátnőm belenyúlt a „tutiba”, nagyon gazdag az élettársa. Nyilván ő is autót cserélt, van neki luxustáskája. Emellett dolgozik, a fizetése a töredéke a havi költségvetésüknek. Ennek ellenére csinálja, mert nem akar otthon ülni és teljesen kiszolgáltatott lenni. Főz, mos, takarít, pedig simán tarthatna bejárónőt. Még egy kutyamenhelyre is eljár, mivel bolondul az állatokért.

Szerintem a pasija nem is élne vele, ha csak egy luxusk.. akarna lenni.

Egy bizonyos anyagi szint felett szerintem senki nem megy már olcsó apartmanba. Amíg arra telik, addig persze, hogy tök jó az. De ha futja jobbra, akkor én is oda mennék. Ez azért nem akkora bűn.

Szerintem egy normális értékrendű ember tud normális maradni, akkor is, ha pénze van.

Én pl. egy családi vállalkozásnál dolgozom. A család összes tagja dolgozik, még a 67 éves is. Pedig egyiküknek sem kellene. Jellegében meg nem olyan, hogy nagyon kellene az alkalmazottakat figyelni. Azért dolgoznak, mert így természetes. Jó kocsikkal járnak, sokat utaznak, de emberek maradtak és nem feltűnősködnek. A főnököm minden évben benne van a 100 leggazdagabb magyar között, de nem engedi publikálni, soha nincs benne az újságban meg a hírekben.

Szóval, van ellenpélda.

2015. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sem történik ez mindenkivel. A főnököm nagyon-nagyon gazdag ember. Még is csak 2 középkategóriás autójuk van a feleségével. A főnököm ebbe a gazdagságba született a cégét kb. az apjától kapta ajándékba "zsebpénznek" mégsincsenek elszállva maguktól. Amikor a feleségét megláttam és még nem tudtam, hogy ő az megkérdeztem a munkatársaimat, hogy ki ez a szakadt nő ? (persze azért nem volt szakadt csak úgy az irodai környezethez képest mégis úgy érződött). Pedig a nő árva volt árvaházban nőtt fel, talán valami ruha bolti eladó végzettsége van mégsem flegmázik, nincs iphone6 meg prada táska.
2015. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Azt hiszem, hogy fiatal nőket hozzá tudok szólni ehhez az egészhez és talán segíthetek megérteni is bizonyos dolgokat.

Középosztálybeli családból származom, a szüleim diplomások, de beosztottként dolgoztak, a nagyapámnak van vállalkozása, azt most veszi át lassacskán anyukám. Nem éltünk sosem rosszul, megvolt mindenem, de nem is volt hű de mekkora luxuséletünk. A szüleim a legtöbb pénzt a tanulmányaimba fektették. 19 éves korom óta dolgozom, 25 évesen 30 milliós autóm van és egy lakásom. Az érdekes ebben az, hogy nem én változtam meg az autót illetően, hanem a környezetem. Ugye az autó, amit rögtön látnak, a többit lehet titkolni. Nem azért vettem ezt az autót, hogy mutogassam mim van, hanem azért, mert sokat vezetek és kell a kényelem. Egyébként egyáltalán nem dicsekszem semmivel, sokan azt sem tudják, hogy mit csinálok, mivel foglalkozom, mert nem beszélgetek az emberekkel, zárkózott voltam mindig is, a baráti körömön kívül nem mozgolódom. Ez is mind az autónak köszönhetően derült ki, honnan lett nekem ilyen autóm hirtelen, stb. Szerintem a pénz nem változtatja meg az embert, inkább csak előjönnek bizonyos tulajdonságok, mert önbizalmat ad és át eshet akárki a ló másik oldalára. Most egy példa: bulizni mentünk a barátaimmal és senki sem ment autóval, mert mindig iszunk. Volt, aki megkérdezte, idegenek, hogy miért nem járok kocsival bulizni? Minek is mennék kocsival bulizni, ha van taxi, villamos, lehet sétálni? Na én mondjuk ezt nem értem.

2015. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Én szegény vagyok, de irigykedni sem tudok annyira, hogy különösebben ellenszenvesnek lássam. Miért ne lehetnének drága cuccai, ha meg tudja fizetni? És miért csak egy pasitól származhatnak? Én képzeltem már megható ártatlanságot valakibe csak azért, mert elég gyámoltalannak és önbizalomhiányosnak tűnt ahhoz, hogy elérhető legyen, és háborodtam fel csak azért, mert kiderült, hogy mégsincs szüksége a pártfogásomra. Lehet, hogy te is így vagy vele.
2015. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
6-nak könnyen lehet igaza van. Kérdező nagyon fel vagy háborodva, bár igazán semmi rosszat nem tett a csaj. Kivéve a lenéző beszólását a kérdező vállalkozásról. Ha én valamiért nagyon fel vagyok háborodva kézzel fogható ok nélkül, előbb utóbb mindig rájövök hogy valamit nagyon elnyomok magamban. Ebben az esetben például hogy nem kellesz a nőnek. De az is lehet, hogy te is nagy lábon szeretnél élni, csak rossznak tartod ezt a vágyad, és elnyomod.
2015. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

26 éves a csaj.

Saját állitása szerint nem dolgozik sehol. Ezért gondolom hogy valakitöl kapta a dolgait. "Modellkedésböl" nem láttam még vagyonokat.

Nem az fáj hogy nem kaphatom meg, hanem az hogy ilyen lett. Nekem ö volt az "utolsó mentsvár" ha már csalódtam volna minden nöben. Azt hittem ö akkor is az a tisztalelkü nö marad.

Oké hogy jó helyekre jár, de az is bánt hogy lenézöen beszélt a múltbéli dolgokról. Régen boldog volt a kis apartmantól, most már koszos egérlyuknak titulálta ahova be nem tenné a lábát.

Örülök hogy a kommentelök között akad tisztességes nö, maradj is ilyen!

2015. szept. 18. 22:31
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Kinek mi a célja.

Én is régen simán mentem Balatonra nyaralni apartmanba vagy diákszállóra,most már be nem teszem oda a lábam,mert 5* az alap,régen jó volt az átlagos nő most már csak a legjobbak jöhetnek számításba,régen beültem egy Fordba most már le se köpöm.

Változunk emberek,akinek a jólét a célja az megszerzi,ahogy én is meg másik is.

Te neked meg pasiként fejlődnöd kellene,mert akinek nincs igénye jólétre és egy stílusos életre az 10/10-s csajt ne akarjon annak legyen elég a 6-os max.


Ez van ezt fogadd el,dolgozd fel.

Egyet tehetsz kezdj el pénzt keresni,és legyen igényed,mert így olvasva ,,igénytelen" vagy,jó neked ahogy van,tipikus 98%-a a magyar paliknak ez.

Ezért undorodnak a nők a legtöbb pasitól,hozzáteszem jogosan,illene felmutatni dolgokat,és ambíciókkal rendelkezni meg igényesnek lenni.

A csaj egy ideális nő,és el is várom,hogy ilyen legyen.

Nálam pont mindig az volt,hogy én vagyok aki sokat áldozz magára meg csak a legjobb kell neki,a csajok 85%-a menekült.


28Ffi

2015. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!